Jump to content

Acer Aspire 5100

sevgisiz

Recommended Posts

tam olarak açık konus biostan boota cd sürücünü 1 olarak koydun mu? Sorununu birazdaha açıkla!

belkide Güvenlik Kartı vardır anakartı üzerinde. Birde biosu sıfırlada dene.

kardeş sorun şu ultimate 2008 boot cd si dışında(oda xp dosyaları yuklerken hata veriyor) her tür cd denedeım bios ta yapmadığım kalmadı ama xp cd si ile kuruluma başlamıyor mavi yanlış donanım hatası ekranı cıkıyor sadece güvenlik kartı yok

Bu modellerin ana kartı sorunlu maalesef, bu iletiyi yazdığım notebook da aynı model. Sırf ana kart yüzünden 2 kere servise gitti, 2 kere değişti; tam 2 ay bilgisayarsız kaldım. Bir arkadaş daha tamamen aynı sorunları yaşadı. Umarım çözülebilir bir şeydir seninki; moralini bozmak istemem ama garantisi bittiyse geçmiş olsun...

denedeım hatta hard diski başka leptopta bile ku

rdum ama olmuyor acer de bir sorun var sata olayı sanırım asamıyorum bilgin varmı

Harddiskinin ide kablolarını degiştir. Bir sorun olabilri.

@striker dedigi gibi anakartada bir sorun olabilir.

acer 5100 ve digerleriyle işletim sistemi cd'si verilmiyor... hersey bilgisayarın icine ayrılan özel bölümde saklanıyor format icin baslangıcta alt+f10 yapın fabrika ayarlarına geri dönecektir... İlk aldığınız günkü gibi bir sisteme sahip olursunuz.

acer 5100 ve digerleriyle işletim sistemi cd'si verilmiyor... hersey bilgisayarın icine ayrılan özel bölümde saklanıyor format icin baslangıcta alt+f10 yapın fabrika ayarlarına geri dönecektir... İlk aldığınız günkü gibi bir sisteme sahip olursunuz.

kardeş haklısın ama başlangıç olsyı yok bsşlsngıç formatlanmış ve xp kurulmuş eski yok

Aynı cihazdan bende de var ve çok memnunum. Ultimate 2008 i bu cihaza kurmak istediğim herseferinde hard error şeklinde bir hata vererek kuruluma izin vermedi. Ben de ısrarcı olmadım. TNC XP SP3 kullanıyorum ve çok memnunum. Tahminimce Ultimate 2008 yüklenmesi ile alakalı bir durum.

Bios menüsünde load bios defaults yaptınız mı acaba?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...