Jump to content

Power Supply Sorunu (sanırım)

mehsa

Recommended Posts

Arkadaşlar emin olamadığım bir konu ama bana power supplyden kaynaklanıyor gibi geliyor. Kullandığım masaüstü bilgisayarım biraz eski ve geçenlerde bilgisayar kapandı ve ondan sonra bir daha açılmadı bilgisayarın içini açtım ve anakartta kırmızı ufak bir ışık yandığını gördüm (bilgisayarın güç kablosunu taktığımda) ancak açma kapama düğmesine bastığımda hiç bir tepki yok bilgisayarda acaba bu konu hakkında bir fikri olan yada önceden başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını rica etsem?

arkadasım ilk önce power kablosunu cıkar 10-15 sn beklet bu arada da bilgisayarın ramı veya ramlarını sok veya yerlerini deiştir sonra power supply den anakarta giden power kalosunu cıkar ve bir daha tak böyle dene bakalım bide

arkadasım ilk önce power kablosunu cıkar 10-15 sn beklet bu arada da bilgisayarın ramı veya ramlarını sok veya yerlerini deiştir sonra power supply den anakarta giden power kalosunu cıkar ve bir daha tak böyle dene bakalım bide

kardeş bütün herşeyi söküp baştan taktım olmadı bir yandanda şu kafama takıldı power supply çalışmıyor olsa anakartın ortasında kırmızı bir ışık yanıyor demiştim ya o ışığın yanması power supplyden anaarta güç gittiğinin göstergesi olabilirmi. Power supplyde olsa sorun bu ışıkda yanmazdı herhalde (sadece varsayım)

Kasanın Power Düğmesinden Anakarta Giren İnce Bir Kablo Var Power SW Yada Sadece SW Yazar Onu Çıkartıp Çıkattığın Pinlere Bir Tornavida Ucu İle Dokunarak Kısa Devre Yapmayı Dene Bir Ve Bu İşlemleri Anakartı Kasadan Çıkartıp Bir Kutu Veyahütta Bir Sünger Üzerinde Denersen Daha Sağlıklı Olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...