Jump to content

Bilgisayarı Tv Bağlama Sorunu

apoo

Recommended Posts

Arkadaşlar ben pc'mi tv bağladım ama tv' açtığımda göstermiyor bilgisayardaki sesleri tv'den geliyor ama görüntü yok

Nerede yanlış yapdım

Adım -1

-------------------

Bu ekran kartının tv'out kısmına taktığım kablonun diğer ucu

abdullah0033ph3.jpg

Adım -2

---------------

Buda tv'ye bağladığım scart kablosunun ucu

abdullah0034qc9.jpg

Adım -3

-------------------

Sonra ikisini birbirine taktım

abdullah0035na9.jpg

Adım -4

--------------------

Ve scart kablosunu Tv bağladım ama tv'de siyah görüntü var :clapping:

abdullah0038cn3.jpg

`~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tv ve pc arasında kabloları arasında bir hata yapmadığım inanıyorum ama sorun nerde ?..

Ekran kartı ne marka olursa olsun (ati-nvidia) açılıştaki bios ekranı bağlantılar doğru ise direk olarak televizyona monitörle birlikte yansır.

Ben kendime şöyle bir kablo hazırlamıştım 20 mt kadar bir mesafede hiç parazitsiz temiz görüntü elde ediyorum.50 ohmluk ortası kalın uçlu telsiz anteni kablosu kullanmıştım,bağlantıyı resimden kontrol edebilirsiniz

3935.jpg

Ekran kartı ne marka olursa olsun (ati-nvidia) açılıştaki bios ekranı bağlantılar doğru ise direk olarak televizyona monitörle birlikte yansır.

Ben kendime şöyle bir kablo hazırlamıştım 20 mt kadar bir mesafede hiç parazitsiz temiz görüntü elde ediyorum.50 ohmluk ortası kalın uçlu telsiz anteni kablosu kullanmıştım,bağlantıyı resimden kontrol edebilirsiniz

3935.jpg

Abi cavabınız için teşekkür ederim

Biraz daha ayrıntılı olurmusunuz

Senini yayınladığın 4. resimdeki scart jakının içine bak alt 1. sıra ve üst 2. sıraya hangi kablolar bağlı kontrol et ve ekran kartının svideo çıkışını bu kısma bağlı olan jaka bağla.televisyonu av konumuna al.Hiçbir ayara gerek olmadan bilgisayarın bios açılış ekranını görebilmen gerekiyor.

Öncelikle svideodan çıkış alıyorsanız ve bu çıkışı scartla bağlamaya çalışıyorsanız ses ve görüntü aynı anda gelmemeli. Eğer sizde ses gelip görüntü gelmediyse yanlış bağlamışsınız scarda. Ya da scardda sorun olmalı. Video-in seçeneği normalde görüntü girişini sağlar. Eğer hem ses hemde görüntü aynı anda gelsin diyorsanız scardı s-videoya (dişi yada erkek isteğe göre) çeviren aparatlar mevcut. Bunlardan edinip istediğinizi yapabilirsiniz. nvidia ve atide'de görüntü ayarlarından clon olarak göster seçeneğini seçerseniz birebir tüm yaptığınız işlem görüntülenir. 2.cil olarak ayarlarsanız belli şeylerin TVye yansımadığını görürsünüz. Örn; video ekranı minimize ettiğinizde TV ekranında hala full olarak görünür. Birde TVnizin gösterebilmesi ve TV'yi yakmamanınız için doğru bir çözünürlükle, ekran yenileme hızını 60hz'ye kadar düşürmeniz lazım. HD ve bazı LCDler dışında TVlerin çoğu 60hz'nin üstünü çalıştıramaz.

Birde ATI'de 2. ekran için zorla tarzı bir seçenek olacak ona dikkat et ve işaretle. Çözünürlük ve hertz ayarını daha hassas yapabiliyor. Yalnız söyleyeyim renklerden ötürü ben 1 tane TVnin tüpünü bitirdim :) 4 yıldırda sorunsuz kullanabiliyorum..

Senini yayınladığın 4. resimdeki scart jakının içine bak alt 1. sıra ve üst 2. sıraya hangi kablolar bağlı kontrol et ve ekran kartının svideo çıkışını bu kısma bağlı olan jaka bağla.televisyonu av konumuna al.Hiçbir ayara gerek olmadan bilgisayarın bios açılış ekranını görebilmen gerekiyor.

Abi nasıl yapıcam Açtım şimdi scartın içinin bunlardan hangilerinin yerini değiştircem

Resim -1

-----------------------

abdullah0040cs2.jpg

Resim -2

---------------------

abdullah0042zm9.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...