Jump to content

Harici Diskim çalışmıyor

cengoverdi

Recommended Posts

arkadaşlar elimde 2.5 harddisk kutusuyla 60 gb hard disk war bilgisayara takıyorum donuyor hard disk kutusuna 40 gb lık takıyorum çalışıyor 60 gb lik hard diskimin içinde çok önemli dosyalarım ve arşiwim war onları nasıl kurtarabilirim

kırmızı yazı fln yok ama yeni bişi farkettim bilgisayar açılmıyor takılıyor siyah ekranda reset atuyorum bu seferde bi yazılar çıkıyor orada takılıyor atapi dvd falan filan yazı yor takılıyor

laptopta takılıydı problem yoktu laptopa başka hdd taktım çıkanı da kutuya taktım kutuda çalışıyordu problem yoktu sonra bozuldu. laptoptaki hdd yi kutuya taktığım zaman çalışıyor problem tamammen hdd yani

laptopta takılıydı problem yoktu laptopa başka hdd taktım çıkanı da kutuya taktım kutuda çalışıyordu problem yoktu sonra bozuldu. laptoptaki hdd yi kutuya taktığım zaman çalışıyor problem tamammen hdd yani

sana katılıyorum bir de dikkat et garantisiz oem alma 2.ellin garantili leri var onlardan almanı tavsiye ederim

hdd nin markası fujitsu muydu neydi markasız bişi değil yani oem olan dvd rw

şimdi kurtaramıycakmıyız hdd yi içinde okul resimlerim war çok önemli ama yeterki hdd çalışsın yardım edin lütfen

muhtemelen hard disk yanmıştır pc nin donup kalması buna işaret

(cd yazarken cd yanarsa aynı durum gözlemlenio)

-hdd yi baska bilgisayarlarda test et

-knoppix le açmayı dene(cd den çalışan bir linux sürümü)

-usb bağlantısını eğer baska bi usb aygıtın varsa onun kablosuyla değistirmeye çalış(kendin yapamazsan bir bilene yaptır geri dönüşü olmayabilir)

en son çare olarak bi bilgisayarcıya ******ür onlarda üretici firmayla işi çözmeye çalışsınlar

sistem kurmayı denedin mi denediysen eğer hangi aşamada donuyor . Eğer formatlama aşamasında hata veriyor ise büyük ihtimal badsector vardır. kolay gelsin. başka sebebi eğer sata ise kablolarını değiştir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...