Jump to content

Xp'nin Fendi Vista'yı Yendi

v3nom_47

Recommended Posts

20080503053555_aa.jpg

Microsoft, Vista’nın tercih edilmesi için elinden geleni yapıyor ama hala Vista bir popülerlik yakalayabilmiş değil…

Windows Vista’nın çıkışından bu yana 15 ay geçti. Microsoft uygulama uygunluğu, sürücüler,performans, güvenilirlik ve pil ömrü gibi birçok konuda ilerlediklerini ifade etti. Fakat Microsoft’un bir tek derdi var. O da Vista’nın tercih edilmemesi…

Microsoft başkan yardımcısı Mike Nash; “kesinlikle burada bir algı açığı var.” diyor ve Microsoft’Un yaptığı araştırmayı gösteriyor. Araştırmaya göre Vista kullananların yüzde 86’sı memnunlar ve arkadaşlarına da Vista kullanmalarını tavsiye ediyorlar. Nash sözlerine; “Vista’yı kullananlar kullanmayanlara göre Vista’yı daha çok tercih ediyorlar. Bir yerde görmek inanmaktır” diyerek devam etti.

Microsoft, Vista’yı pazarlamak için birçok farklı yöntem denedi. Bunlardan bir tanesi de Japonya’da çıkardığı özel pembe edisyon oldu. Microsoft bu özel ediyonda Vista Home Premium ve Windows Live OneCare’i birleştirmişti…

Genel olarak satışlara bakıldığında Vista, aslında iyi bir çizgi çiziyor. 140 milyonun üzerinde bilgisayar üzerlerinde Vista işletim sistemiyle satıldı. Fakat sadece bu rakama bakmak yanlış olur çünkü dünyada hala birçok işyeri Windows XP’den vazgeçmiş değil. Çünkü Vista’nın ilerlemelerine rağmen birçok küçük bütçeli işyeri hala programların eski versiyonlarını kullanıyor. Vista’Ya geçmek ise bu açıdan büyük bir maliyet demek oluyor…

Kaynak:İnternethaber

“Vista’yı kullananlar kullanmayanlara göre Vista’yı daha çok tercih ediyorlar." Nasıl bir cümledir bu ya :) Çeviri hatasımı var acaba :)

Vista XP yi silecek zaman buna kimsenin şüpesi olmasın, vista çıktığından beri kullanıyorum, herkesede tavsiye ediyorum, orta düzey notbooklar hariç..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...