Jump to content

Kablolu Ve Kablosuz Arası Ağ Kurmak

kibritt

Recommended Posts

Arkadaşlar 2 pc birbirine ethernet kablosuzla bağlı aynı modemden adsl paylaşıyor birde kablosuz laptop aynı modemden internete giriyor..

Bu 3 bilgisayar arasında nasıl ağ kurarım?

2 pc arasında kuruyorum ama laptopu bunlara dahil edemiorum?

Konuyu açaçak yer bulamadım kusura bakmayın yanlış yerse özür dilerim..

tek modemse zaten birbirini görmesi lazım ek olarak bişi yapmaya gerek yok.

birde çalışma gruplarının aynı olması gerekiyor örnek olarak WORKGROUP olursa hepsi bi sıkıntı yaşamassın.

aşağıda bağlantısı kesik olan sürücüleri göz ardı et diye bir çek işareti var. onu işaretle sonrada ileriye bas gerisini kedisi halledecektir. kolay gelsin.

Merhabalar..

Ben 2 pc arasında ağ kurmaya çalışıyorum. 1. pc laptop ve kablosuz ağ ile zoom marka modeme bağlı ve pcde xp yüklü.diğeri ise desktop ve vista yüklü. laptop ile desktop arasında ağ kablosu ile bağ var. fakat desktop ağı yani modemi dörüyor fakat kullanıcı adı ve parola istiyor. bu uyarı sürekli tekrarlanıyor.her türlü şifre kod deniyoruz fakat sorunu çözemiyoruz.çalışma grubu falan denedik yine olmadı.laptopta ise hiçbir /tepki sorun yok.acaba sorunu başka nedenlere mi bağlamak gerek? yardmcı olursanız sevinirim:(

Acil!

kablolu bağlandığın bilgisayar ile modeme gir tahminen 10.0.0.1 şeklindedir. kullanıcı adı ve şifre default ise modemin kitapçığında bulabilirsin. oradan türkçe menü ile kablosuz ingilizce ise Wireless şeklindedir. sayfada modem wireless adı ve şifre yazar onu kendi isteğine göre değiştirebilirsin. hatta şifresiz olarakta yapabilirsin. wpa güvenlik modunu kulanman senin yararına olur.

kolay gelsin.

aşağıda bağlantısı kesik olan sürücüleri göz ardı et diye bir çek işareti var. onu işaretle sonrada ileriye bas gerisini kedisi halledecektir. kolay gelsin.

Teşekkkür ederim sanırım oldu :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...