Jump to content

Usb Aygıt Tanınamadı

haruny

Recommended Posts

hepsi çalışıyor diyosun da benimkide çalışıyor ama arka paneldeki anakarta bağlı oldu için ön paneldeki usb girişleri kablolar ile bağlandığı için arka paneldekiler daha iyi oldunu anlamışsındır.....

ama mutlaka dene

çok basit aygıttan diil windowsun hatası.. bende aynı hatayı sürekli aldım bilgisayarımda sağ tuş özellikler de aygıt yöneticisine gir ordan evrensel serial içindeki herşeyi kaldır ör: usb hub ,usb controller gibi hepsini kalddır sonra tekrardan arat veya aygıtı çıkar tak sorun çözülcektir kesin çözüm:D............

öndeki ve arkadaki usb aygıtların hepsi çalışıyor.

Bana gelen bazı pc lerde de karşılaşıyorum. Bence sebebi şu:

Usb potlarda 4 pin var: +5v -Data +Data ve Toprak

Yani taktıgın sorun cıkaran cihaz, kesinlikle ek besleme ünitesi kullanmadıgın cihazdır. Ve biraz da fazla güc harcayan türden cihazlardır. Özellikle 3lü 4lü coklamalara fazla cihaz takınca oluyor. Bazı bluetoothlarda, ya da en cok, tasınabilir 2.5 inch diskleri adaptörsüz kullanmaya kalkınca bilgisayar tanıyamıyor.

Tasınabilir diskin adaptör girisine 5v verince sorunun ortadan kalktıgına cok sahit oldum. Notebookların ekseri de usb besleme noktasında zayıf kaldıgı icin sıklıkla usb aygıtları tanıyamayabiliyor. Sadece tanımaması gene iyi. Usb aygıt daha fazla güc icin pc yi zorlayınca anakartın usb portu yanabiliyor. Bir doktor arkadasım webcam üzerine 5v lambalar eklemisti aklınca mucitlik yapıp. Bikac hafta sonra anakartı eline aldı.

Kaliteli ve güclü psu, kaliteli anakart kullanan bilgisayarlarda bu sorunlara hic rastlamadım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...