Jump to content

Hdd Sorunundan Pc'm Gec Acılıor

eydenzzz

Recommended Posts

40 gb gibi olmaz tabi arkadasım bende 750 gb var nerdeyse 10 dakıkada acılıyor bıos ayarlarından hdd yı once acılcak sekılde ayarlarsan sorun azda olsa duzelır bıde arada defrag yap

40 gb gibi olmaz tabi arkadasım bende 750 gb var nerdeyse 10 dakıkada acılıyor bıos ayarlarından hdd yı once acılcak sekılde ayarlarsan sorun azda olsa duzelır bıde arada defrag yap

evet arkadaşa katılıyorum defrag yapmak lazım ama o uzun bişey :):(

Her iki HDD ye de fdisk yapmalısın ve MBR lerini temizlemelisin. Sistemi (İşletim sistemi) hızlı olan diske ( mutemelen yeni aldığın HDD daha hızlıdır) kurmalısın. Disk boyutu ile açılış süresinin bir alakası yok. Önemli olan diskleri doğru bağlamak ve sistemi doğru kurmaktır.

Her iki HDD ye de fdisk yapmalısın ve MBR lerini temizlemelisin. Sistemi (İşletim sistemi) hızlı olan diske ( mutemelen yeni aldığın HDD daha hızlıdır) kurmalısın. Disk boyutu ile açılış süresinin bir alakası yok. Önemli olan diskleri doğru bağlamak ve sistemi doğru kurmaktır.

Çok doğru.

Disk boyutuyla açılış süresi arasında bi korelasyon söz konusu değil.

Bende 750 gb hdd var.

Daha önce 160 gb vardı.

Açılış süreleri aynı.

Çok doğru.

Disk boyutuyla açılış süresi arasında bi korelasyon söz konusu değil.

Bende 750 gb hdd var.

Daha önce 160 gb vardı.

Açılış süreleri aynı.

fdıskın ne oldugunu bırısı acıklayacakmı ya da yapılsıını )

Google nedir açıklama ister misin?

her sıte de farklı bır anlatım var hangısını yapacagını sasırıyor ınsan TNC de bu konyla ılgıl bılgılı olan bırcok kısı olduguna emınmım onlar muhakkak ortak bır anlatımda bulusurlar dıye dusunmustum

fdıskın ne oldugunu bırısı acıklayacakmı ya da yapılsıını )

Burda anlatılıyor:

Please register to see this content.

Biraz uzun bi yazı.

Burdan bişey anlayamam diyorsan googleda fdisk yazıp türkçe sayfalarda ara.

Birçok yerde resimli anlatımı mevcut.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...