Jump to content

5+1 Ses Kolonlara Dagıtmak

Recommended Posts

ses kartı 5+1 giriş kanala sahip fakat kolon girişlerinde bi gariplik war 5 tane kablo takmam gerekirken 3 tane war maalesef herneyse ön kolon bu kolon alt kolon bu kolon sub bu diye ayırtedip ayarlayabileceğim bi program warmı acaba ?

yok onun harici daha detaylı bi program lazım bana çok fazla ince ayar yapamıosuun sadece kaç kanal oldugunu gösterebiliosun mesela bazı oyunlar sadece ön kolondan (yeşil girişten) ses verebilio ben onu bütün kolonlara yaymak istiyorum birde 5+1 girişleri biraz garip normalde 3 tane olması gerekirken bende 6 tane war

hoparlordeki 3 kablo ,front r+l,surrr+l,cent+sub diye ayrılır.

yani toplam 6 kanal ses tasımak icin kullanılır.5+1 dedigi bu zaten.

ama kolonların girisinin bir resmini cekersen daha anlasılır olabilir.

anladıgım kadarıyla kolonlarının amfisi uzerinde ve sen bilgisayarı

ses kartından baglıyorsun.bu durumda zaten 3 adet stereo kablo ile baglıyacaksın.

sadece ses kartı ayarlarından 5 hoparlor secenegini aktif ettiginde

yeterli olmalı.

yok onun harici daha detaylı bi program lazım bana çok fazla ince ayar yapamıosuun sadece kaç kanal oldugunu gösterebiliosun mesela bazı oyunlar sadece ön kolondan (yeşil girişten) ses verebilio ben onu bütün kolonlara yaymak istiyorum birde 5+1 girişleri biraz garip normalde 3 tane olması gerekirken bende 6 tane war

bir tarafı stereo diger tarafı tos jak olan 3 adet kablo alacaksın.sorun cozulur.

Resimler

Kolon Arkası

s6301296am4.jpg

Ses Kartı Girişleri

s6301295jh0.jpg

Kolon Girişleri

s6301294zp4.jpg

Yeşil,Siyah,Mora 3 giriş yapıyorum direk şekillerde de denedim fakat istedigim sonucu alamadım yani hepsinden ses gelme sonucunu hepsi yeşilden alıo sesi ses kartının ayar bölümüne girip 6ch ve 8ch (direk kanalları sölemiyorum bile)denedim sonuclar yine aynı sekilde

baglantılarını dogru kablolarla dogru sekilde yapmıssın. bu durumda

donanımsal bir problemin yok. bu baglantıda sadece ses kaynagının

5.1 destegi varsa tum hoparlorlerden ses gelir.ac3 film lerde dene

tum hoparlorlerden ses geliyorsa bir sorunun yok anlamına gelir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...