Jump to content

Sp3 Sıfır Yamasız Xp Ye Kurulmuyor?

yedi

Recommended Posts

entegre edildiğinde sorun çıkıyormu çıkarmı bilmiyorum ama gecen gün sıfır yamasız xp kurup üstüne sp3 kurmak istediğimde en az sp1 in yüklü olması gerektiğini söyledi.. acaba kurulumu için gerekli bazı dosyalarmı mevcut değil yoksa bahsedildiği gibi sp1 ve sp2 ye gerek kalmadan sadece sp3 tüm yamaları içermiyormu.

bu durumda acaba sp1 veya sp2 yüklü cd ye sp3 entegre etmek dahamı akıllıca yoksa sıfır xp ye sp3 entegre edildiğinde yeterli oluyormu?

Sıfır xp ye entegre ediliyor ve gayet sağlıklı ama entegre edilirken o anki kurulu işletim sistemini de kullanıyor..

Zaten sp2 li bir sisteme entegre ederken sp1 ve sp2 yi siliyormuş gibime geliyor.. Ama entegre ederken saf xp olması daha sağlıklı.....Bence sp3 çıkartılırken exp7 ve mediaplayer 11 de içerisine konulsaydı daha güzel olurdu.. bu kısmı sp3 ün eksikliği gibi bence....

Sıfır xp ye entegre ediliyor ve gayet sağlıklı ama entegre edilirken o anki kurulu işletim sistemini de kullanıyor..

Zaten sp2 li bir sisteme entegre ederken sp1 ve sp2 yi siliyormuş gibime geliyor.. Ama entegre ederken saf xp olması daha sağlıklı.....Bence sp3 çıkartılırken exp7 ve mediaplayer 11 de içerisine konulsaydı daha güzel olurdu.. bu kısmı sp3 ün eksikliği gibi bence....

sp3 zaten sp1 ve sp2yi kapsadığından 0 km xp'ye bile kurabilirsin ama sp1 ve sp2yi silmez sp3 ve o anki kurulu sistemi kullanmaz [ Sadece entegre işleminden bahsediyorum]

sp3 ile gelen fazla bir yenilik olmaması üzücü:rofl:

arslan178

tnctr nin kullandığı key i kullandım. (v2c47...)

morning

zaten sorum o dediğimiz şey. sp3, 1 ve 2 ye ihtiyaç duymadan yapılan son ve bütün güncelleme paketi. ama sp1 i olmayan yamasız bilgisayara kurulmuyor. uyarı şu en az sp1 yüklü olmalıdır. sp3 ü ben yamasız sıfır bir xp ye kuramıyorsam sp1 e de ihtiyaç yok demenin sebebi nedir? sp1 deki güncellemeleri içerse dahi o olmadan kurulmuyorki. direk yamasız xp ye entegre ederkende acaba farkında olmadan eksik birşey yapılabilirmi.

arslan178

tnctr nin kullandığı key i kullandım. (v2c47...)

morning

zaten sorum o dediğimiz şey. sp3, 1 ve 2 ye ihtiyaç duymadan yapılan son ve bütün güncelleme paketi. ama sp1 i olmayan yamasız bilgisayara kurulmuyor. uyarı şu en az sp1 yüklü olmalıdır. sp3 ü ben yamasız sıfır bir xp ye kuramıyorsam sp1 e de ihtiyaç yok demenin sebebi nedir? sp1 deki güncellemeleri içerse dahi o olmadan kurulmuyorki. direk yamasız xp ye entegre ederkende acaba farkında olmadan eksik birşey yapılabilirmi.

Hocam normalde böyle bir sorun oluşmaması gerekir teorik olarak.

Ancak oluştu diyelim, yapacağınız şey çok basit;

Xp cd'nizin yükleme dosyalarını bir klasöre çıkartıyorsunuz ve nLite yazılımının son sürümünü indiriyorsunuz(1.4.5 Final - dikkat 2.kere güncellendi, 2 gün evvel indirenler tekrar indirmeliler) Programı kurup açıyorsunuz, az evvel klasöre çıkartığınız kurulum dosyalarınızı gözat butonu ile seçerek devam ediyorsunuz. Resimdeki gibi en üstten servis paketi, en alttan açılabilir iso'yu işaretliyorsunuz. Devam butonuna tıkladığınızda ise size sadece servis paketinin yerini göstermek kalıyor. Sanırım servis paketi entegrasyonu 1-2dk kadar sürüyor. Bu kadar basit bir işlemi yapamamak için kimsenin bir mazereti olamaz sanırım.:D

dy7vci.jpg

Bu şekilde de sorun yaşarsanız tekrar yazın, beraber düşünelim.

:D teşekkürler Ray. yalnız ben her ne kadar bunu bilmiyorum yapmıyorum diye mazeret aramıyorum. aslında sp3 entegreli cd ler zaten paylaşılmış durumda. ben detaylı bilsemde yapsam sadece sp3 değil raid aktivasyonsuz belkide Framework olan birşey yapar sunardım. o zamanda acaba madem sp1 yüklü olmayan makineye kurulmuyor acaba ben sp1 veya 2 li bir cd yemi entegre etmeliydim yoksa sıfır yamasız cd ye mi entegre etmeliydim?

Asıl sorun bu ve aklıma takılan kafamı kurcalayan şey nasıl olacak ne yapmalıyım değil. yoksa yamasız xp ye sp3 entegrelisinide kurdum görünen bir problem yoktu. yaşadığım şey önemsizmi yoksa gözden kaçan birşeymi var. olayın sebebini ve yamasız xp ye sp3 entegre etmenin dezavantajı olurmu sorularını merak ettim sadece.. bir tek ben mi denedim yoksa sadece bendemi böyle birşey oldu.

:D teşekkürler Ray. yalnız ben her ne kadar bunu bilmiyorum yapmıyorum diye mazeret aramıyorum. aslında sp3 entegreli cd ler zaten paylaşılmış durumda. ben detaylı bilsemde yapsam sadece sp3 değil raid aktivasyonsuz belkide Framework olan birşey yapar sunardım. o zamanda acaba madem sp1 yüklü olmayan makineye kurulmuyor acaba ben sp1 veya 2 li bir cd yemi entegre etmeliydim yoksa sıfır yamasız cd ye mi entegre etmeliydim?

Asıl sorun bu ve aklıma takılan kafamı kurcalayan şey nasıl olacak ne yapmalıyım değil. yoksa yamasız xp ye sp3 entegrelisinide kurdum görünen bir problem yoktu. yaşadığım şey önemsizmi yoksa gözden kaçan birşeymi var. olayın sebebini ve yamasız xp ye sp3 entegre etmenin dezavantajı olurmu sorularını merak ettim sadece.. bir tek ben mi denedim yoksa sadece bendemi böyle birşey oldu.

Elimde servis paketsiz bir xp olsa hemen deneyip sonucu size aktarırdım. Ancak artık sp2'siz xp pek bulunmuyor.:D

Sp1-Sp2 yada servis paketi olmayan her türlü xp cd'sine sp3 entegre edebilirsiniz.

Ben sp2'li cd'm üzerine önce sp3, sonra WMP11, IE7 ve hotfixlerini daha sonra otomatik aktivasyon için

gerekli WGAN eklentisi, akabinde 20-30 adet program ve bir o kadar da tema ile raid konfigürasyonumu tanıması için

gerekli sata-raid sürücülerini entegre ettim. Bu söylediklerimin hepsini sizde yapabilirsiniz, hiçbiri zor yada çok uğraş gerektirecek işlemler değiller. Ayrıca hepsini nLite ile yapabilirsiniz; sadece WMP11'i hotfixleri ile beraber entegre etmek için ayrıca WMP11 Slipstreamer isimli bir yazılıma ihtiyaç var.

Söylediğim gibi siz önce deneyin, bir sıkıntınız olursa ben yada başka bir arkadaş yardım edecektir mutlaka.

Görüşmek üzere.

• 3 ay sonra...
Hocam normalde böyle bir sorun oluşmaması gerekir teorik olarak.

Ancak oluştu diyelim, yapacağınız şey çok basit;

Xp cd'nizin yükleme dosyalarını bir klasöre çıkartıyorsunuz ve nLite yazılımının son sürümünü indiriyorsunuz(1.4.5 Final - dikkat 2.kere güncellendi, 2 gün evvel indirenler tekrar indirmeliler) Programı kurup açıyorsunuz, az evvel klasöre çıkartığınız kurulum dosyalarınızı gözat butonu ile seçerek devam ediyorsunuz. Resimdeki gibi en üstten servis paketi, en alttan açılabilir iso'yu işaretliyorsunuz. Devam butonuna tıkladığınızda ise size sadece servis paketinin yerini göstermek kalıyor. Sanırım servis paketi entegrasyonu 1-2dk kadar sürüyor. Bu kadar basit bir işlemi yapamamak için kimsenin bir mazereti olamaz sanırım.:p

dy7vci.jpg

Bu şekilde de sorun yaşarsanız tekrar yazın, beraber düşünelim.

denemek gerek

Sp'siz Xp'ye Sp3 entegre edilir, bunda bir aksilik yok herşey tastamam olur.

Ancak Sp'siz Xp'ye windows üzerinden sp3 kurulmuyor(entegre işlemi değil).

Xp cdsine(sp'siz) sp3 entegre etmekle kurmak farklı prosedürler olduğu içindir. Bir fark olduğunu sanmıyorum sonuç olarak ancak, entegre işlemi haricinde sp3 kurulmuyor Sp'siz Xp'ye. Microsoft bunu böyle yapmış nedense. Altında teknik bir sebep veya ticari bir sebep de olabilir.

Sonuç olarak, Sp'siz Cd'ye Sp3 entegre etmenin herhagi bir sakıncası veya eksiliği olduğu anlamına gelmez bu. Öyle olsaydı entegre ederken de bir uyarı verirdi zaten.

Bu arada orijinal Msdn Sp3 çıkalı çok oldu zaten. Sağlıcakla..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...