Jump to content

Oem Windows Xp Pro Da Aktİvasyon Derdine Sonnnn

Recommended Posts

Bugün netde gezerken OEM CD lerin Aktivasyon çözümü gözüme ilişti ve

başka sitelerede baktım ve az farkla beraber aynı dosyaları göstererek çözümden bahsetmiştler

Konu şu :

Elinizde OEM Windows XP Pro var ve aktivasyon için netde program arıyorsunuz. veya Kurulumdan sonra bu işlemi yapıyordunuz

şimdi ise. İlk aşamada bu sorunu çözüyoruz

Ben elimdeki SP2 li OEM CD de denedim başarılı oldum. dikkatli ce yaparsanız sizinde aynı neticeyi almamanız için sebep göremiyorum

Dpcdll.dl_

Eula.txt

Intl.inf

Nt5inf.ca_

Oembios.bi_

Oembios.ca_

Oembios.da_

Oembios.si_

Pidgen.dll

Rdpdd.dl_

Setupp.ini

isimli dosyaları veriyorum sizlere. Bazı dosyalar ilk planda gereksiz gözükebilir. Belkide gereksiz ama.. zarar da göremedim.

CORP - SP1 ve SP3 versiyon halinde olanları

http://rapidshare.com/files/113209326/Windows_XP_Pro_TRK_OEM_2_CORP_SP1.rar

http://rapidshare.com/files/113207839/Windows_XP_Pro_TRK_OEM_2_CORP_SP3.rar[/CODE]

şifre yoktur

[color=#FF0000][b][color=#0000FF]İşlem Nasıl Yapılıyor ?[/color][/b][/color]

[b] [color=#2E8B57]a) SP1 veya SP2 li bir ISO dosya var ise.[/color][/b]

1. Güncelleme veya Katılımsız hale getirilecek XP cd sini genelde " D:\XPCD\ " diye bir dizin içine açar ve RVM Integrator veya NLite gibi programlar ile işleme devam ediyor idik....

2. NLite ı ele alıyorum. CD imajını dizine açtıktan sonra SP1 olanı I386 nın içine kopyalıyoruz ve eski dosyaların üzerine yazmasına onay veriyoruz

3. NLite ile veya integrate komutu ile SP3 ile dosyalarımızı güncelliyoruz. Katılımsız veya diğer işlemleri gerçekleştirip yeni ISO dosya haline getiriyoruz

4. VmWare'de de bu hazırladığımız ISO dosyanın düzgün çalıştığını kontrol ediyoruz

[b] [color=#2E8B57]a) SP3 lü bir ISO dosya var ise :[/color][/b]

1. İmajı XPCD dizinine açıyoruz ve SP3 lü linkdeki dosyaları I386 daki dosyaların üzerine kopyaladıktan sonra yeni ISO yapıp VmWare de kontrol ediyoruz.

veya UltraISO gibi programlar ile ISO yu açıp bu dosyaları üzerine yazdırıyoruz.

[b]Kendi Tecrübelerim :[/b]

1. Elinizdeki en eski ISO yu kullanın ve SP1 li olanı kopyaladıktan sonra SP3 ü entegre ediniz

2. Daha sonra bu yeni imajı kontrol ettikten sonra Katılımsız vs ayarlarına geçiniz

3. SP3 ü eklemeden önce ie7 yi entegre ediniz veya NLite ile HotFix leri eklerken (2 adet dosya = ie7 nin kendisi ve düzeltme paketi) Microsoft dan indirdiğiniz orjinal dosyayı entegre ediniz. ie7 nin kendisi IE7-WindowsXP-x86-trk.exe 14,75mb ve Düzeltme paketi ise IE7-WindowsXP-KB947864-x86-TRK.exe şeklindedir.

4. Çalışan sisteme Sp3 ü yüklerseniz Yabancı tema kullanım özelliği gidiyor ve çalışan sistemde bunu yeniden crack lemeniz gerek

onu da

[CODE]http://rapidshare.com/files/112696294/UX_theme_patcher.rar[/CODE]

ile yapabilirsiniz.

NOT : Home versiyonda denemedim. Denemek gibi de bir düşünce veya çalışmam olmayacak

Başarılar

:rofl:

CRACK değil

cd lerin fark dosyası

yani bu dosyaları eskisi üzerine yazdığında OEM cd in CORP versiyon oluyor

tabiki kopyalamadan sonra CORP key girmen gerekiyor

Ben bu CORP Files ları çok aramıştım nette, bulamamıştım.

İndireyim, denerim.

Sağol.

Corp - Vol Key

Şirketler için üretilmiş - Toplu alımlarda bütün bilgisayarlara aynı şifre yükleme yapmak için kullanılır

Vol-Corp olan cd lerde aktivasyon işlemine gerek duyulmaz vaya şöyle diyeyim aktivasyon sayısına bakılmaz

ve

OEM keyler de internetden güncelleme yaparken 5 defa güncelleme yaptıktan sonra birdaha sana güncelleme izni vermez veya o key i yasaklı listeye atar. Eğer senin key in olmasına rağmen çok sık xp yüklüyor isen elinde de başka key yok ise 5 i aştıkça microsftu arayıp durumu bildirmen ve 5 sınırını sıfırlatman yeniden 5 hak alman gerekir idi. eskiden

şimdi hangi amntık veya şekilde çalışıyor bilmiyorup

Corp veya Vol ümlerde ise bu güncelleme sayısı sınırsızdır

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar

www.serials.ws

sitesinde baya kaynak var

ama.. FireFox ile giriş yapınız. veya çok iyi bir antivirüs- malware programları ile

çünki.. bu tür siteler her zaman risklidir

selamlar

• 7 ay sonra...

natsemeru..

ne demek istediğini anlamadım.. ama.. elimde bir oem cd imajı olsa idi dener son durum hakkında bilgi verir idim

haruny...

arkadaşım koyduğun ekranı neden dolayı aldığını bilmiyorum ... ayrıca

sen verdiğim dosyaları katılımsız cd hazırlar iken.. işlem yapamdan önce .. senin i386 içindeki dosyaların üstüne yazacaksın.. eskilerin yerine verdiklerim olacak

ekranı anlamadığım tekrar belirtiyorum. çünki. hazırladığın xp içindeki herşey sana hatamesajı çıkar.. yukardaki imza yok.. Ne için imza yok ???

verdiğim dosyalar Microsoft un gerçek dosyaları ve içlerinde kendi imzası var zaten..

sayın tosunpaşa benimasıl sorunum key kabul etmeme problemi başaka bir konu açmıştım çözümsüz kaldı açtığım konuda bir üye sizin bu paketi verdi sadece bunu ekleyim kurulum yaptım .bu hatayla karşılaştım araştırma yaptığımda bu paketi sizin verdiğinizi gördüm.sorayım dedim.

haruny

güzel kardeşim

şimdi.. ben bu verdiğim paketleri.. paylaşım yapar iken adım adım anlattım. eğer sen o adımlardan birini atladı isen... veya sıralamayı değiştirdi isen

örneğin....

verdiğim sp3 lü dosyaları... sp1/sp2 li içine modifiye etmeden veya ettikten sonra atarsan hata alırsın....

veya

modifiye ettin.. her iş bitti. ISO yapmak kaldı... sen ISO yapmadan önce bu dosyaları atar isen I386 içine gene hata mesajı alma ihtimalin çok çok yüksek

. ayrıca... paketi ben hazırladım ama benim verdiğim linkden vede doğru paketimi indirdin... ?

benim açtığım konularda genelde adımlar hem detaylı anlatıyorum.. hemde soru geldikçe eklemeler.güncellemelerde yapıyorum..

senden ricam.. öncelikle indirdiklerini ve aşamaları okuyup tekrar yapman...

ama....

deneme yapar iken hiçbir eklenti.. modifiye vs kullanma öncelkle

mevcut ISO hangisi ise.. uygun olanı seç.. direk uzun yoldan sanal pc de kurulum yap.. ama keyi de Corp-Volume key kullanmayı unutma

neden modifiye yapmadan deniceksin ?

1. Dosyanın sağlamlığını gör

2. Kullandığın key in uygunluğunu test et

3. Modifiye yapacağın zaman da aşamaları değiştirmeden yap

modifikasyon işleminde burdaki arkadaşlar kadar becerikli.. yoksa detaylarında bilgi değilim ama.. en iyi bildiğim hazırladığım şeyi Sanal PC de denemek.. stres testlerine tabi tutmak.. herşeyden emin olunca gerçek pc de uygulamak..

bunlar bittikten sonra paylaşmak.. hepsini yapamamış isem de durumu paylaşır iken açıklamak

selam ve hürmetler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...