Jump to content

Ie7 Entegre Işlemi Ve Sorun

Recommended Posts

SPsiz XP Cd'ne öncelikle nlite ile ie7( microsoft sitesinden indirip cab haline getirdiğim) ve Wmp 11 addonunu entegre ediyorum daha sonra yine nlite ile SP3 ve diğer ayarlama işlemlerini yapıyorum Sorunum;

XP hatasız kuruluyor. Ancak İE çalışmıyor!!!!

"iertutil,dll bulunamadı uygulamayı yeniden yükleyin " şeklinde bir uyarı verip ie sayfası açmıyor

ietutil.dll dosyasını internetten bulup system32 nin içine attım yine olmadı Ne olur arkadaşlar ie 7'yi sp3 ile entegre eden arkadaşlar nasıl yaptığını ve entegrede kullandıkları ie7 programını paylaşabilirmi Microsoft bunu sp3 e niye eklememişki?????? Bir de kurulum sırası nasıl olacak bazıları önce sp3 sonra diğerleri diyor. bazıları da önce eklentiler sonra sp3 diyor. Sağlıklı bir katılımsız xp projesi gerçekleştiren arkadaşlardan yardım bekliyorum.....

Şu sıralama ile yap sorunsuz olur........

1- xp cd ni çıkar

2- yanına güncelleme klasörü aç ve içine sp3 --exp7--güncelleme paketi NR_UpdatePack1.1.4a yı koy istersen cab halinde programlarınıda koyabilirsin..

3-Nlite 1.4.5.2 beta yı kur ve aç dili tr yap..

4-Önce xp cd sini seç ve aç ilerle sp3 ve güncelleme seçeneklerini seç ve ileri de sp3 ekle ileri güncellemeden Ie7 ekle ve uygula de nlite den çık ..

5-Nlite aç ve xp yi gene seç (Sp3 ve Ie7 entegreli haline karışma sakın iso da yapma )bu hali olan xp yi seç ve bu sefer güncelleme --

driver ekleyeceksen driver ve kısacası sp entegresi dışında hepsini seç ..ileri de NR . paketini seç ..ve ileri çıkarmak istedilerini ince ayarını katılımsızını keyini yani her şeyini yap sonra uygula ve iso yap olması lazım ...

Ben saf sp siz xp ye sadece sp3 ve Ie 7 ile media player 11 ekledim ve tüm driverleri ekledim sp2 li de zaten oluyor...

vindowsnlitewertekk1.jpg

En sağlıklısı şu şekilde olur:

- microsoft.com sitesinden ie7 ve Mplayer11 i indrir, ama cab formata çevirme exe olarak dursun.

- SPsiz cdyi nLiteye göster ve sp3ü eklemesini sağla, soraki pencerede (eklentiler) ise ie7 exe dosyasını göster.

- nlite sp3 ve ie7 yi ekledikten sonra "WMP11 Integrator" programını açıp bu xp klasörünü ve önceden indirdiğin MPlayer exe dosyasını gösterip, onuda entegre etmesini bekle.

- Artık sp3, ie7 ve WMP entegreli xp hazır. En basidinden nLite kullanarak bu klasörü bootlu iso haline çevir ve kullan.

Not: Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olmakla bilirlikte, kendi denemelerimden biliyorum ki en stabil entegre bu ekilde oluyor. Saygılar...

En sağlıklısı şu şekilde olur:

- microsoft.com sitesinden ie7 ve Mplayer11 i indrir, ama cab formata çevirme exe olarak dursun.

- SPsiz cdyi nLiteye göster ve sp3ü eklemesini sağla, soraki pencerede (eklentiler) ise ie7 exe dosyasını göster.

- nlite sp3 ve ie7 yi ekledikten sonra "WMP11 Integrator" programını açıp bu xp klasörünü ve önceden indirdiğin MPlayer exe dosyasını gösterip, onuda entegre etmesini bekle.

- Artık sp3, ie7 ve WMP entegreli xp hazır. En basidinden nLite kullanarak bu klasörü bootlu iso haline çevir ve kullan.

Not: Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olmakla bilirlikte, kendi denemelerimden biliyorum ki en stabil entegre bu ekilde oluyor. Saygılar...

Mp11 i bi türlü bu metodla ekleyemedim o yüzden güncelleme paketini önerdim ..

Teşekkürler volkan23 ve Centilboy ilgi ve alakanız için sorunuma çare buldunuz. Centilboyun dediği aşamaları gerçekleştirdim ve ie7-wmp11'i-SP3'ü sorunsuz bir şekilde entegre ettim sağolun varolun..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...