Jump to content

Katılımsız Kurulum Forumda Bulamadıgım Konular

Recommended Posts

Arkadaşlar forumu katılımsız xp kurulumu ile gerekli olan tüm konuları inceledigimi

düşünüyorum gelelim sorunuma xp service pack 3 ekledim serial isim vb güncellemeler de tamam

driverlarıda ekledim

şimdi boot logon kurulum usetup bunlarıda editledim halletim

başlat menüsüne sık kullanılanları ekliyorum sık kullanılanları nasıl boş

olarak eklerim başlat menüsünde küçük simgeler kullan ve hızlı başlatı göster gibi seçenekleri nasıl eklerim

bilgisayarım gelişmiş özelliklerdeki en iyi performansiçin ayarla ve oradaki seçecegim bri iki degişiklik bunlarda var

2 ci olarak kayıt defterinden yaptıgım bazı ufak ayarlar vardı bu ayarları kurulumdan önce

nasıl yapabilirim

3 cü olarak windowblinds ile yükledigim temalar var başlat mensüsü denetim masasını degiştiren ve arkaplanı

bunları nasıl yapacagım cd ye nasıl eklerim tema olarak komple denetim masası başlat menüsü ve

arka planı degiştiren bir temayı

4 cü olarakda örnegin bazı programları kuruyorum ve başlat menüsü geldiklerinde programın web

sitesinin kısayolu ve yardım dosyası ben normal kurulumda bunları siliyorum cd içine eklemden önce bunları nasıl çıkarabilirim

benim eksik gördügüm ve cevap bulamadıgım konular bunlar yardımlarınızı bekliyorum

şimdi 4ten başlayalım bunun üzerine yapacak bişey yok ya programlarını repack ile katılımsız yapacaksın ve programa bu dosyaları koymayacaksın yada katlanacaksın...

3. ye gelirsek öyle bir temayı bulmak katılımsız işine girmiyor onu sen bulcan yapması basit...

2. sorunun cevabı forumda gayet net olarak var.Bunun birçok yolu var bunlardan en basiti cmdlines.txt içine [commands] altına regedit.exe /s reglerim.reg komutunu vermek...

1. sorunundakilerin cebaı nliteın ince ayarlar bölümünde var

"sık kullanılanları nasıl boş

olarak eklerim "

bu soruna gelirsek o ne demek anlamadım gitti.

Sık kullanılanlar klasörünün bulunduğu dizin;

"C:\Documents and Settings\Administrator\Sık Kullanılanlar"

Bunun içini boşaltacak komut bilmiyorum.

Ancak aklıma şu geliyor:

RD /S /Q "C:\Documents and Settings\Administrator\Sık Kullanılanlar"
MD "C:\Documents and Settings\Administrator\Sık Kullanılanlar"[/CODE]

Bunu x.cmd olarak kaydedersin.

Bu komutlar önce Sık Kullanılanlar klasörünü siliyor, sonra boş bi Sık Kullanılanlar klasörü oluşturuyor.

• 2 years yıl...

Sık kullanılanlar klasörünün bulunduğu dizin;

"C:\Documents and Settings\Administrator\Sık Kullanılanlar"

Bunun içini boşaltacak komut bilmiyorum.

Ancak aklıma şu geliyor:

RD /S /Q "C:\Documents and Settings\Administrator\Sık Kullanılanlar"
MD "C:\Documents and Settings\Administrator\Sık Kullanılanlar"[/CODE]

Bunu x.cmd olarak kaydedersin.

Bu komutlar önce Sık Kullanılanlar klasörünü siliyor, sonra boş bi Sık Kullanılanlar klasörü oluşturuyor.

Peki, yeniden oluşan bu sık kullanılanlar klasörü içine; Google.lnk kısayolunu nasıl atabilirim?

google.ink adındaki dosyanı C'ye attırırsın sistem kurulumunda sonra komut satırıyla ya da cmdlines.txt içine google.ink'i sık kullanılanlara kopyalayan bir komut yazarsın işlem tamamdır ya da basit şekilde katılımsız olarak google.ink'i direk sık kullanılanlara çıkartacak bir paket yaparsın sistem kurulumunda çalışır ki en kolay yolu da winrar ile yapmaktır.

WINNT.SIF dosyasında kurulum sonrası ekran görüntü ayarını 1024x768 yaptığım halde;

ilk açılışta 800x600 olarak geliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

[Display]

Xresolution=1024

Yresolution=768

BitsPerPel=32

Değerlerini girdim olmuyor !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...