Jump to content

Oyun Açıldığında Pc Kilitleniyor

kamil80

Recommended Posts

şlemci C2DUO E8200 2.66 GHz 1333MHz 6MB 64bit 775p İntel-

anakart P5KSE P35 DDR2 GLAN+SATA2 16X ASUS-

bellek DDR2 1GB 800hz KINGSTON (2 ADET OLCAK)

ekran kartı Asusnvidea8800GT ekran kartı

sabit disk H.DISK 250GB 7200 16MB SATA2 NCQ SEAGAT

kasa P4 KASA T250 SİYAH ASUS

PSU 750W Termaltek

Arkadaşlar konfigirasyonum bu.Her türlü sistemi denedim(XP,vista 64bit,vista32bit ultimate)driwerleri hep güncel tuttum ama PC oyun oynarken kilitleniyo.Başka zaman iyi.Yalnız her kilitlenmeden sonra oyun açamıyorsun Driwer Cd'siden driwerleri yüklersen 1-2 gün sorun olmuyor.PCyi toplattığım arkadaşta oyun işinden anlamıyor.Çözüm bulamadık.PSU kasada 350Wattı.Arkadaşların önerisi ile 750Watlık Thermaltek psu aldım sorun çözülmedi.Bilgisi,deneyimi olan arkadaşlardan yardım.

hmms sistemin cok iyi gözüküyor su anda piyasada bulunan her oyunu kaldırır donanımsal sorundur yada antivirüs programın falan kasıyor olabilir, tüm programları kapat oyuna gir eğer yine devam ederse sen bi format at dene, windows dosyaların cok aşırı parçalandıysa azda olsa etki eder.!

Pc kilitlendiğinde ctrl-alt-delete ya basınca görev yöneticisi açılıyormu ? Eğer açılıyorsa AeDebug problemi yaşıyorsun demektir..Görev yöneticisini açabiliyorsan cevap yaz.. Çözümü kolay..

dostum bu sorunda deneyebılecegın yontemler ekran kartını deiştirmek yani denemek dıger tavsıyem kingston ram kullanman olur bunları bı dene ıstersen kesın sonuc alabılırsın

Arkadaşlar yanıtlarınıza teşekkür.Eray 7117 1 ayda kaç format attım unuttum.Vista 32-64bit kurdum olmadı f disk yapıp XP kurdum olmadı kaldırdım vista kurdum.Sonuç değişmedi.Bilgisayarı toplayan arkadaş yazılımsal diyo başkada bi şey söliyemiyo.Her türlü driveri(güncel)kurddum.DirectX güncelleddim olmuyo.Yalnız Driverleri(cd de)kurduğumda 1-2 gün iyi gidiyor sorunsuz.

Volkan 23 arkadaş genelinde PC kitlendiğinde hopörörden devamlı o andaki programın sesi dit dit ediyor.Yalnız çok ender (birkaç kere)ctrl+alt+delete çalıştı.Zaten o zamanda programı kapatarak reset yapmadan geri dönülüyo.

Hacken arkadaş rm ler zaten kingston.Ben taşradayım öyle donanımı değiştirerek deneme imkanımız yok.Tek yapabileceğimiz servise göndermek oda arızalı olduğunu anlamadan göndermek istemiyoruz.

Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum

• 6 ay sonra...

bence bilgisayarında virüs olabilir.yada oyun oynarken ram üşük gelebilir.bende bilgisayarını virüs taramasından geçir yinede olmuyorsa eğer biraz daha yüksek seviyede olan ram almanı öneririm.

Pc kilitlendiğinde ctrl-alt-delete ya basınca görev yöneticisi açılıyormu ? Eğer açılıyorsa AeDebug problemi yaşıyorsun demektir..Görev yöneticisini açabiliyorsan cevap yaz.. Çözümü kolay..

Kardeş eğer görev yöneticisi açılıyorsa çözümünü bizimle paylaşır mısın?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...