Jump to content

Sp3 Ve Entegrasyon

civil

Recommended Posts

sp3 te wmp11 ve ie7 yok..

ama kurulu ise güncelleştirmeleri yapılıyor..

bu durumda sp3 tr sonrası tümleşik xp için nlite işlem sırası şu şekilde mi olmalı;

* xp sp2

* wmp11 + ie7

* sp3

ya da sp2 de olduğu gibi -malumunuz onda sp1'li cd ye gerek yoktu.. sp2 sp1'i içeriyordu-

* xp normal cd

* wmp11 + ie7

* sp3

ben şöyle yapmayı düşünüyorum elimde içinde sp olmayan xp cd si var onun içinde sp3 ü entegre etmei düsünüom

ben de onu dedim

çünkü

System Requirements

Supported Operating Systems: Windows XP; Windows XP Home Edition ; Windows XP Home Edition N; Windows XP Media Center Edition; Windows XP Professional Edition ; Windows XP Professional N; Windows XP Service Pack 1; Windows XP Service Pack 2; Windows XP Starter Edition; Windows XP Tablet PC Edition

Windows® XP

bu durumda ortaya çıkan sonuç..

temiz bir win~XP -ne sp1 ne sp2 ne başka birşey-

sonra ie7 ve wmp11

en son sp3 ve ayarlar..

iyi de ie7 ve wmp11 xp'ye uyar mı? -spsiz xp yani..- denemek gerek-

sonucu buraya yazrım

• 2 hafta sonra ...
  • Administrator
bence önce mp11 WMP11 Slipstreamer ardından sp3 sonra ie7

Öyle yapınca tekrar wmp9'a dönüyor.

En kolayı nLite ile. Zaten işlemleri sıra ile yapıyorsunuz. Önce sp. Sonra yamalar.

önce SP3 (boylelikle ie6 ve de wmp9-10'un un tum guncelleştirilmeleri eksiksiz kurulmus olur , SP3 IE7 ve WMP11'i içermediği gibi, hotfixlerini de içermiyor)

daha sonra IE7 ve WMP11 (sırası pek de onemli değil)

son olarak ise IE7 ve WMP11 hotfixleri...

Baska biryerden alıntı

SP3 IE7 ve WMP11 için güncelleme içermez.

IE6 ve WMP10 için güncelleme içerir.

IE7 parçasal olaral IE6 kullanır.

WMP11 de parçasal olaral WMP10 kullanır.

Parçasal derken, dirkaç dll, ocx veya codec olarak.

Doğal olarak bu ekstra güncellemeler gerekmez.

Sisteminizde temiz IE7 ve WMP11 olması için. Tamamen güncel bir sistemin üzerine bunları kurmalısınız.

SP3 zaten size temeli veriyor. Bunun üzerine IE7 ve WMP11 katlarını siz çıkıyorsunuz.

IE7+WMP11 üzerine eklenen SP3 binadaki kirişleri "Ben burada oto galeri açıcam" diyerek kesmeye benzer.

SP3 paketi RyanVM integrator gibi akıllı bişey değildir.

Üzerine yazar. Bir bakarsınız Internet kontrol paneliniz IE6 görünümlü. WMP11'in menüleri WMP10 oluvermiş.

deneme sonuçlarım..

sp2+ie7+wmp11+sp3 = olmadı

sp2+sp3+ie7+wmp11 = oldu -ie7 ve wmp11 için güncelleme var gösteriyor amma güncellemeyi kabul etmiyor-

ve bence en sağlıklısı

xp+sp3+ie7+wmp11

anlayamadığım nokta;

sp2+sp3+ie7+wmp11 ve xp+sp3+ie7+wmp11 işlemleri arasında boyut farkı olmaı.. oysa her iki şekilde de aynı güncelleştirmeleri eksik olarak gösteriyor.. kurulum süreleri aynı.. ilk kombinasyon biraz fazla boyutlu..

Boyut farkı olmaz derken hiç yok demedim tabiki olucak.Başka bi nedeni yok.Zaten service pack 3 paketini manuel açarsanız da içindeki dosyaları kendiniz ekleyebilirsiniz ki bunu yaptığınızda görüceksiniz hemen hemen tüm dosyalarda değiştirilsin mi diye soracaktır

bana göre sp3 yeterli sp2 gibi düşünün sp2 entegre etmeden once sp1 de entegre etcezmi diyip duruoduk fakat sp2 yetiodu bu durum simdide geçerli bence ben sadece sp3 entegre ettim oldu ie7 eklentilerden ekledim wmp11 ise wpi dan ayrıyetten sp2li cdme sp3 entegre etmeyi denerken cok sorunla karsılasmıstım ondan sonra temiz bi cdye eklenmiş sp3 kullanıyorum simdi karar senin ayrı konu ama bana göre 2. secenek

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...