Jump to content

Flash Dİskten Boot Edİlebİlecek Bİr Xp

Recommended Posts

Portable_Windows_XP_Live_USB_Edition_2007

winxpusbxw7.jpg

downloadnr4.gif

Kurulumu:

1- İndirdiğiniz Rar dosyasını bir klasöre çıkartın.
2- Klasöre girin "LiveXP" ye çift tıklayın. Bir DOS penceresi açılacaktır.
3- Açılan pencerede "Enter your choice :" yazan yerin karşısına "1" yazıp Enter'e basın.
4- Rarlı dosyayı açtığınız dizini bu ekranda yazın. Örneğin "C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\Winxp_usb_2007" siz bu dizini nereye ve hangi adla açtıysanız o şekilde yazın Enter 'e basın.

5- "1".Sıradaki işlem tamam şimdi "2" ye geçiyoruz. Ekrana 2 yazıp Enter'e basın.

6- İkinci işlem menüsünde kurulum yapacağımız dizini yani flash diskimizi (usb) seçiyoruz. Kendi usb nizin sürücü harfini yazacaksınız.

NOT:Buraya kadar olan işlemleri doğru yaptıysanız dos ekranında (buraya kadar) 4 basamak olan işlem seçeneklerinin sayısı 5 e çıkacaktır.

7- İşlem basamaklarından 3 ve 4 ü atlayıp ekrana 5 yazıp enterliyoruz. Eğer USB nize format atacaksanız yada windowsu kurmak için USB'nizde ayrı bir bölüm yaratacaksanız 3 ve 4 . sıradaki işlemleri de yapmanız gerekir (biz bunları atladık)

8- 5 yazıp tıkladığımızda 5'in altında iki seçenek açılacaktır. 1 yazıp Enter'e basıyoruz ve kurulum başlıyor işlem beş dakika sonra tamam.

Umarım yeterli olur.[/CODE]

[center][b][color=#FF0000]Not : Kendim denemedim. Alıntıdır.[/color][/b][/center]

[color=#C0C0C0].[/color]

SONUNCUYU DAHA ÖNCE İNDİRMİŞTİM KURULMUYOR YADA KURAMIYORUM DEYEBİLİRİM BİR ARA KURMUŞTUM GARİP BİR DİLDE GELMİŞTİ

ben indirdim kurdum. ancak nasıl kullanacağımı bilmiyorum. biostan usbden boot olayını açtım. flash diski taktım bilgisayarı yeniden başlattım. açılırken siyah ekranda takılıp kaldı. flash diske kurduktan sonra nasıl kullanılacağını bilen bir arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...