Jump to content

Anakartın Görüntü Vermemesi

mavrantli

Recommended Posts

merhabalar bıostar 965gv 478 pin uymlu anakartım var görüntü vermiyor diğer bütün parçaları başka pc de denedim hepsi çalışıyor anakartım arızalı biliyomda :D:8:( fakat birisi bi fitne soktu aklıma eski işlemci celeron 1,79 du ynisi p4, anakart uyumlu ama voltaj ayarı falan diyor arkadaşın teki bende üzerine baktım hiç voltaj ayar yeri görmedim :dribble::) bu anakartı bilen varsa yardım eder inşallah anakartıda yeni aldım ha firmaya gönderirsem birkaç haftada anca gelir ondan kendi çabalarımdan halletmek istiyom

bios üzerinden işlemcinin çalışma voltajlarını ayarlayabilirsin. performansını etkileyecektir ama işlemciyi düşük güçte çalıştırırsan eğer bir faydası dokunabilir. sorunu tam olarak bilmediğimizden dolayı daha fazla birşey söyleyemiyorum.

arkadaşım anakart tamiri yapan birisi olarak sana söyliye bilecegim şunlardır

1 işlemcin zarar görmüş olabilir

2 anakartının soket pinlerinde tozlanma vs vs olabilir

3 power suply tam randumanlı calışmıyo olabilir

4 garantili ise en iyisi garantiye yolla :D:D

verebilecegim kısa bilgiler bunlar ama diger parcalarım calışıyor diyorsan ana kart üzerindeki kristalden kaynaklanıyo olabilir daha bi çok sebep neden var sıralamaya kalksam uzun sürer

kardeş aynı sorun bende de olmuştu. anakartı kasaya mota etmeden önce bir süngerin vs. üzerinde dene. anakartın power uçlara bir tornavidayla değdir yada sadece kasanın power uçunu tak öyle çalıştır. Eger hala görüntü vermezsen gönder gitsin.. yapabilecek başka bişey yok..

kardeş aynı sorun bende de olmuştu. anakartı kasaya mota etmeden önce bir süngerin vs. üzerinde dene. anakartın power uçlara bir tornavidayla değdir yada sadece kasanın power uçunu tak öyle çalıştır. Eger hala görüntü vermezsen gönder gitsin.. yapabilecek başka bişey yok..

dogru sölüyorsun buda genellikle olabilen ufak bi ayrıntı haklısın kardeş

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...