Jump to content

Kasa ön Panel Usb Sorunu

tan-salih

Recommended Posts

:whistle: arkadaşlar benim sorunum kasanın ön panelindeki 2 usb girişindede problem var biri bu aygıt daha hızlı çalışabilir uyarısı veriyor ve gerçekten işlemleri çok yavaş yapıyor diğeri ise hiç uyarı vermiyor ama usb belleğe bişey atacağım zaman veya bellekten pc ye belli bi süre işlem yapıp hata veriyor hata şu bu dosya windows tarafından bulunamıyor diyor yani kısaca ön usb girişlerini kullanamıyorum arka usb lerde hiç bi problem yok bunun nedeni ne olabilir acaba bi yardım edrseniz çok sevinicem.

USB Girişlerinin Kabloları Anakarta Yanlış Bir Şekilde Takılmış Olabilir Bir Kontrol Ettir.

Katılıyorum. Donanım deneyimine sahipsen ön panele giden kabloları kontrol et. Kablolar 2 tane 4lü grup halindedir. 1 ve 6 her zaman kırmızı, 4 ve 9 da siyah olmalı. Boş kalan 5 nolu pin, yön belirleme kolaylıgı saglamak icin düsünülmüs..

12345

ooooo

oooo

6789

Bord eskiyse usb cıkısları 2.0 degil de 1.0 ya da 1.1 olabiliyor.

Eger arka panelde sorun yoksa ve ön panelde sorunu yine cözemediysen, kötü ihtimal yanlıs pin takmaktan ön cıkıs arızalanmıs olabilir, ya da ön girislerde temas,soguk lehim gibi sorun olabilir.

Bu durumda en hızlı cözüm, arka panelde fazla usb giris varsa ön tarafa 1-2 ytl lik uzatma kablosu kullanmak, arkada bos usb yoksa 10-15 ytl lik 2/4 cıkıslı pci usb kart satın almaktır..

benim bildiği biraz daha farklı ve sorunsuz bağlantıdır.

1234

ooooo

5678

oooo

yani 5li pinde 5. pin boş kalması lazım 1. ve 5. kablolar kırmızı 4 ve 8. kablolar ise sihah olması lazım.

benim bildiği biraz daha farklı ve sorunsuz bağlantıdır.

1234

ooooo

5678

oooo

yani 5li pinde 5. pin boş kalması lazım 1. ve 5. kablolar kırmızı 4 ve 8. kablolar ise sihah olması lazım.

Aslolan pinlere dogru renkleri takmak, numaralandırma anakartlarda farklılık arzedebiliyor. Sen elindeki karta göre ifade etmişsin, dediginde farklı bisi yok, "hasan kel degil kel hasan" diyosun ; )

sayın arkadaşım hangi kasada usb kabloların sayısı 9 tane ? ben şimdiye kadar 9 tane olanını görmedim.gören bilen varsa banada haber versin.

Mesajımı iyi okumamışsın :

Kablolar 2 tane 4lü grup halindedir. 1 ve 6 her zaman kırmızı, 4 ve 9 da siyah olmalı. Boş kalan 5 nolu pin, yön belirleme kolaylıgı saglamak icin düsünülmüs..

12345

ooooo

oooo

6789

dikkatli oku, önce düsün, sonra güzel yorum yap, baskasına hata atfetmeden önce..

2 tane 4lü grup, yani 8 kablo oldugunu cok acık ifade ediyorum.

Hadi anlamadı isen cok farklı bir baglantı sekli daha veriyim. Önceki verdigim sekil asuslardaki numaralandırma bicimiydi, simdi verecegim msi anakarta ait.. ama kablo sırası tüm güncel anakartlarda artık aynı :

13579

ooooo

oooo

2468

bu numaralandırma sekline göre de 1 ve 2 kırmızı, yani VCC 7 ve 8 nolu uc ise siyah yani GND olacak.. Kablolar dagınık ise takmak icin pratik bir yol önereyim, 8ini birden dogru sekilde biraraya getirip basparmakla isaret parmagı arasında bir anda takmak tercih ettigim en pratik yol..

daha hızlı çalışabilir uyarısı usb versiyonundan kaynaklanıyor. eğer kullanmaya çalıştığın cihaz usb 2.0 desteği varsa ve kullanmaya çalıştığın port 1 serisinden ise bu uyarıyı verir.

• 8 ay sonra...

arkadaşım böle bi durum bendede oldu ben sorunu çözemedim bilgisayarcıyada ******ürmedim üzerinde fazla durmadım ama olan benim belleğime oldu 2 tane belleğim yandı aman dikkat et seninkide yanmasın daha sonra öğrendim ki ön taraftaki usb girişleri tozlanmış ve aşırı wolt geliyormuş yani elektirik geliyormuş oda belleğin yanmasına ve hata vermesine sebep oluyormuş sen istersen bi pciye ******ür baktır derim yoksa seninde bellekler bizlere ömür olmasın hadi kolay gelsin kardeş

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...