Jump to content

Logon Ekranı Yapma

Recommended Posts

ben tam olarak anlatamadım sanırım.tuneupla yapıyorum logon ekranını ama loguni.exe olarak keydetmiyor.ona baktım ama resim onda degil.ben tuneupun yaptıgı dosyayı nasıl katılımsız cdme eklerim bunu ögrenmek istiyorumm

ben tam olarak anlatamadım sanırım.tuneupla yapıyorum logon ekranını ama loguni.exe olarak keydetmiyor.ona baktım ama resim onda degil.ben tuneupun yaptıgı dosyayı nasıl katılımsız cdme eklerim bunu ögrenmek istiyorumm

aslında aynı seyi söylüyorum.

simdi tuneup la yapılan logon ekranını tune-up farklı bir isimle kaydeder örnegin ntoskrnl için tukernel olarak kaydediyor.

Öncelikle hangi adla kaydettigini bulman lazım. ya da amacın yalnızca bir resim ekleyerek logon ekranının havasını degistirmek ve ufak bir kac yazı yazmak ise tavsiyem elinde olan logonui nin bir yedegini al sonra onu res hack ile ac ve degistir bitmap olarak.

sonra da windows un içine at çalısacaktır.

katılımsız cd ne de aynı bu yolla eklersin eger exe ise direk atarsın ama degilse cab yapıp atman lazım.

sanırım anladın.

ekleyecegin resmi ver yapamazsan ben ekleyip vereyim sana :unsure:

ben tuneupu ne isimde kaydettigini bulamadım benim bulmak istedigim dosya ide oydu işte

yapmak istedigim resimde alttadır.yardımcı olursan sevinirim

Preview.jpg

bu resimin bende bmp olanıda var yalnıs resource hacker ile ekleyemedim hta veriyor sürekli

bende o resmin temizi yoktu bende olan yani önceden modifiyeli işletim sistemi yapıp sunmustum burda orda kullandıgım resimden yaptım

kullan istersen senin verdigin resimden de yaparım.

Please register to see this content.

ayrıca bir adette cab layığ koydum

ekran651za4.jpg

sanal makineyi aç thinstall programıyla presetup capture al sonra sonra tuneup da yaptığın logonu varsayılan yap daha sonra ikinci capture al ve incele aradaki farkı büyük ihtimal oluşan exe dosyasını veya exe dosyasını tanıtırken değiştirdiği dosyayı yakalarsın...

Arkadaslar ben birşey daha sormak istiyorum.sene arkadasimizin koymus oldugu logon ekranı calısoyr fakat ben kullanıcıların acma kapama yerini degistirmek istiyorum.bunu hangi programla yaparız.

reshacker, restorator, restuner programlarından biriyle yapabilirsiniz... Biraz daha sayablirim.

kardes dedigin programları biliyorum onlarla sadece editleme yapabiliyorsun.ben ise diyelimki admin giriş butonunun yerini degiştirmek istiyorum.onlarla yapılıyorsa bile hangi kodu degiştirerek yapıyoruz.benim ögrenmek istedigim bu.tskler

elimde hali hazırda bir logon yok ama yerleri bu programlarla değiştirilebilir.

logonui.exe nin yer bilgileri UIFILE > 1000 altında tutuluyor.Burada 103 104 ve 2006 diye aratırsan bunlar ileri tuşunun resourcelarıdır.Buradan yerlerini değiştirebilirsin.

//Go Button

button [id=atom(go)]
{
margin: rect(5rp,0,0,0);
cursor:arrow;
background: rcbmp(103,7,#FF00FF,30rp,30rp,0,0);
content: rcbmp(125,6,#FF00FF,30rp,30rp,0,0);
padding: rect(0rp,1rp,0,1rp);
}
button [id=atom(go)][mousefocused]
{
background: rcbmp(104,7,#FF00FF,30rp,30rp,0,0);
}
button [id=atom(go)][keyfocused]
{
background: rcbmp(2005,7,#FF00FF,30rp,30rp,0,0);
}[/CODE]

• 2 years yıl...
ben tuneupu ne isimde kaydettigini bulamadım benim bulmak istedigim dosya ide oydu işte

yapmak istedigim resimde alttadır.yardımcı olursan sevinirim

Preview.jpg

bu resimin bende bmp olanıda var yalnıs resource hacker ile ekleyemedim hta veriyor sürekli

gardas ya tuneupla vistada kendine özel yapabiliorum xp tune upta nasıl yapacam yardımcı ollrmsun kardas

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...