Jump to content

Ataturk Ve Asil Duruşu

HoT_JaZz

Recommended Posts

masada 32 kişi yok inönü cumhurbaşkanımı yoksa o zamanlar ve tarihte ne zaman atatürk 32 kral 62 cumhurbaşkanını çağırdı .?

daha önceden okudum ve eminim sanırım baskent dergisinde biraz arastırayım ama yanılmıyorum sanırım.

öncelikle yemek zaten türkiyede verilmedi.

simdiki rusya yani sscb de verildi hemen vereyim ayrıntıları.

trmicrosoft kardeş.

Dergiyi açmadım ama bu linke bak biraz önce arastırdım buldum.

http://www.ortakantin.com/forum/10206[/CODE]

bunu da ben yazmadım ya.

1926 tarihinde TASS Telgraf Ajansı ile Anadolu Ajansı arasında enformasyon teatisine ilişkin anlaşma imzalandı. Türkiye Tarafından Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Başbakanı İsmet İnönü, SSCB Tarafından SSCB?nin Türkiye?deki Büyükelçisi Y. Z. Surits?in katıldığı diplomatik bir resepsiyonu görüyorsunuz. Yemek masasında bir çok önemli şahsiyet de bulunuyor. Ancak içlerinden birisi Lider Karizması ile daha öne çıkıyor. diye de baska bir haber var.

Atatürkü çok severim ve elimden geldigince okurum ayrıntıları hatta forumdan bir arkadasa kurtulus savası dvd sini hediye ettim.

Şu günlerde en çok ihtiyacımız olan Ata nın dedigi gibi bedeni degil düsünceleri...

Saygılarımla...

Konuyla alakasız ama bir anı.

İngiliz Lordu Atatürk'ün daveti üzerine İstanbul'a gelir.İngiliz Lordu şerefine verilen yemekte servis yapan türk elindeki tepsiyi devirir.herkes şaşkınlık içinde kalmıştır ve Atatürk'ün ne tepki vereceği beklenirken, Atatürk ingiliz lorduna dönerek:

"HALKIM HERŞEYİ BECERİYOR DA Bİ TEK UŞAKLIĞI BECEREMİYOR"

Şu günlerde en çok ihtiyacımız olan Ata nın dedigi gibi bedeni degil düsünceleri...

bu sözün gerçekten çok doğru..

ben şahsen böyle fotoğraftan kehanet çıkarma olaylarını milletimizin ciddi eksikliği olarak görüyorum..

fikirlere daha çok önem veririm..

neyse konu yanlış anlaşılıp polemik olmasın..

sadece büyük önderin şu sözünü yazayım..

"beyler,beni övme sözlerini bırakınız,gelecek için neler yapacağız onlardan bahsediniz..."

İngiliz Lordu Atatürk'ün daveti üzerine İstanbul'a gelir.İngiliz Lordu şerefine verilen yemekte servis yapan türk elindeki tepsiyi devirir.herkes şaşkınlık içinde kalmıştır ve Atatürk'ün ne tepki vereceği beklenirken, Atatürk ingiliz lorduna dönerek:

"HALKIM HERŞEYİ BECERİYOR DA Bİ TEK UŞAKLIĞI BECEREMİYOR"

ama bunada şapka çıkartılır.. :D

bu sözün gerçekten çok doğru..

ben şahsen böyle fotoğraftan kehanet çıkarma olaylarını milletimizin ciddi eksikliği olarak görüyorum..

fikirlere daha çok önem veririm..

neyse konu yanlış anlaşılıp polemik olmasın..

sadece büyük önderin şu sözünü yazayım..

"beyler,beni övme sözlerini bırakınız,gelecek için neler yapacağız onlardan bahsediniz..."

Polemik olacagını zannetmiyorum ama yine de haklısın bence Atayla ilgili yazı yazmak foruma birşey yazmak degildir o yüzden biraz dikkat edersek ve teknolojiyi ögrenirken fikir hayatımızı da geliştirmek için çabalamalıyız.felsefe-psikoloji....

Bu konu için tarihogretmeni mod. arkadasıma yazacagım sanırım bunu okursa beni anlayacaktır.

bir resim de benden

Atasiyah4.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...