Jump to content

Hdd'yi Okunamaz Durumdan Çıkartmak

onder

Recommended Posts

sata 500 lük diski iş yerinde eve getridim taktım resimdeki gibi diyor windows

53409122uf6.jpg

Paragon Partition Manager 8.5 Professional programıyla diskin içindekilere ulaşabiliyorum.

50643324mk2.jpg

ee başkada 500 lük yokki kopyalayayım.. Varmıdır bunun çözümü?

Temel veya dinamik diskin durumu: Okunamaz.

Neden: Temel veya dinamik diske erişilemiyor ve bir donanım sorunuyla, bozuklukla veya G/Ç hatalarıyla karşılaşmış olabilir. Diskin, sistemin disk yapılandırma veritabanı kopyası bozulmuş olabilir. Okunamaz durumunda görüntülenen diskler için hata simgesi görüntülenir.

Diskler dönerken veya Disk Yönetimi sistemdeki tüm diskleri yeniden tararken de Okunamaz durumu görüntülenebilir. Bazı durumlarda, okunamayan bir disk başarısız olmuştur ve kurtarılamaz. Dinamik diskler için görüntülenen Okunamaz durumu diskin tümündeki sorunlardan çok genellikle diskin bir bölümündeki bozukluktan veya G/Ç hatalarından kaynaklanır.

Çözüm: Disk durumunun değişip değişmediğini görmek için diskleri yeniden tarayın veya bilgisayarı yeniden başlatın. Disklerin nasıl yeniden taranacağını açıklayan yönergeler için bkz:

http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/tr/Library/d1e48a29-40ef-458a-90f3-eadcf37c075f1055.mspx[/CODE]

[/center]

[center][b]Disk durumu tanımlamaları ile ilgili daha fazla bilgi için bkz:[/b][/center]

[center]

[CODE]http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/tr/Library/4b6d9afa-0e0d-4afb-a42f-00c1154cb3791055.mspx[/CODE]

[/center]

[color=#FF0000]

[center][b]Bu Bilgileri Microsofttan Aldım Tam Bilgilere Ulaşmak İçin:[/b][/center]

[/color]

[center]

[CODE]http://technet2.microsoft.com/windowsserver/tr/library/e0eae787-ed9b-439f-9c31-b93002075d501055.mspx?mfr=true[/CODE]

[/center]

Windows arabirimini kullanma

1.

Bilgisayar Yönetimi (Yerel) öğesini açın.

2.

Konsol ağacında Bilgisayar Yönetimi (Yerel) öğesini tıklatın, Depolama Ortamı'nı tıklatın ve sonra Disk Yönetimi'ni tıklatın.

3.

Eylem’i ve Diskleri Yeniden Tara’yı tıklatın.

ve

Komut satırı kullanma

1.

Komut İstemi’ni açın.

2.

Aşağıdakini yazın:

disk bölümü

3.

DISKPART komut istemine şunu yazın:

rescan

Değer Açıklama

rescan

Bilgisayara eklenmiş olabilecek yeni diskleri bulur.

da işe yaramadı

samsung arka bi hd vardı bende harici bölüm okunulamaz dedi bende hirren bootcd yardımıyla (hd regeranator tam hatırlamıyorum ısmını bozuk bölümleri onardım)tabi 25 gb 3 saatte düzeltti

eğer kullanacaksansa eğer sistem yüklü bölümden sonrakı gb ekle

bu diskle herhangi bi raid olayı yapmadın dimi?diski dinamik diske döndürmüşssün bilerek veya bilmeyerek ve kaç partition olursa olsn bunun herhangi bi bölümüne format atığın anda bütün diskteki veri gider bilgilendireyim dedim ayrıca söktüğün makinede başka disk warmıydı veya var ise ne şekilde birbirine bağlıydı?bağlıydı derken fiziksel manada değil raid yapısında demk istiyorum. ve son olarak da geçmiş olsn :D

• 2 hafta sonra ...
Partition Find&Mount ile de olabilir.

partitionfindmounthn4.jpg

süper mbr yi düzeltti , kurtardım diski. arkadaşlar mutlaka elinizin altında bulunsun

İndir;

Please register to see this content.

• 9 ay sonra...
partitionfindmounthn4.jpg

süper mbr yi düzeltti , kurtardım diski. arkadaşlar mutlaka elinizin altında bulunsun

İndir;

Please register to see this content.

Arkadaşım Çok teşekkür ederim sayende bende hdd mi kurtardım nette 1 saat lik aramadan sonra derdime çare oldun teşekkür ederim :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...