Jump to content

Topladığım Pc De Sorun ?

tikican

Recommended Posts

arkadaşlar yeni pc aldım bazı oyunlarda kendiliğinden kapanıyo pc bileşenleri ise

İNTEL Q6600 2.4

ASUS p5kc ddr3+ddr2 uyumlu anakart

ASUS EN8800GT 512 mb DDR ekran kartı

ocz 2 gb 800 mhz ram

samsung 320 gb 7200rpm hard dısk

cooler master cosmos rc 1000 kasa

cooler master 550w power

XP professıonal kullanıyorum

kapanmasının sebebi nedir sizci

yazım yanlışları olabılır simdiden cvplarınız için teşekkürler

cooler master 550w power

Power supply in ekran kartının ihtiyacı olan gücü karşıladığına eminmisin ekran kartı sıcaklıklarını kontrol et ayrıca ekran kartı üzerindeki harici power girişi takılımı anakartını tam olarak tanımıyorum ama anakartındaki güç girişlerinin hepsi takılımı onları kontrol et ram ile alakası yok.

ya aslın da bn pc yi almadan önce bir kaç yere sordum aynı donanımlar wardı ama bir yerde bana power cooler master 900 civarı bir power önerdi ama diğer gezdiğim yerlerde böle bir şey sölen medi 550 w lıkda yeticeğini sölediler bnde 550w aldım eğer hepsi takılıı ise ne yapmam gerek değiştirmelimiyim ..?

Sanırsam Ram den kaynaklanan sorun, sana tavsiye rami aldıgın yerden değitir. Daha önce bu tarz problemle bende karşılaşmıştım.
ram in nesinden kaynaklanıo ? bnce ram le alakası yok

arkadaş yardım etmeye çalışıyor.. tepkinin sebebi ne..

ve dediği gibi genelde ramsel problemdir.. ama power supply ya da power kablosundan da olabilir..

Powerin yetmediği kesin bunun yanı sıra ekran kartının üzerinde extra güç girişi var onun takılı olup olmadığını kontrol et.Ama o power ile fazla gidemezsin, değiştirmen gerek.Epsilon 680 wat tavsiyemdir.

kardeşim bence senin sorunun büyük bi ihtimalle işlemcide. işlemci anında 50-60 derece olursa kendini korumaya alır (bilgisayarı resetler). işlemci fanın, işlemcinin üzerine tam oturuyomu ilköce ona bakmanı tavsiye ederim.

bence arıza falan yoksa psu yeterli..

çünkü dandik bi marka değil..

550 w oldukça iyi bi değer..

kablolardan veya ram den olabilir ama..

bi arkadaşta anakarttan kaynaklanıyordu aynı problem deiştirdik halloldu..

işlemci fanını ve anakat daki tüm kabloları vb. baktım hepsi yerli yerince emin olmak için söktüm tekrar taktım ama sorun devam ediyo servisine ******ürmeyi düşünüyorum 30 gün boyunca memnun kalmadığım parçayı değiştirme şansım war 2 yıl da garanti bu awantajımdan yararlanayım her şey için çok teşekkürler

kardeşim bence senin sorunun büyük bi ihtimalle işlemcide. işlemci anında 50-60 derece olursa kendini korumaya alır (bilgisayarı resetler). işlemci fanın, işlemcinin üzerine tam oturuyomu ilköce ona bakmanı tavsiye ederim.

daha yeni garantiye bi işlemci gönderdim bunun gibi reset atma modası vardı açılan makinada garip ama yaşadım işlemci değişti sorun kalmadı

• 1 ay sonra...

kapanma olayını butun parcalardan yapar bence hepsini tek tek cıkar öle dene calıştırmayı bu sorun ya power ya anakart yada hdd olur baska acıklaması yok.ama tavsiyem dısarıda celıştırmayı dene

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...