Jump to content

Azza 845s-av Anakart Power Tetİkleme Pİnİ

süper42

Recommended Posts

• 9 ay sonra...

bilgisayarım hiç bişey yokken kapandı. daha sonra da hiç açılmadı sadece kasadaki güç kaynağının fanı 2 tur atıyo duruyo başka hiç ses yok. teknik servis anakartın tetiklemiyo olabilir dedi bunu nasıl halledebiliriz kendi çabamızla yardımcı olursanız beni büyük bi dertten kurtarmış olursunuz şimdiden cevap yazanlara teşekkür ederim......

bilgisayarım hiç bişey yokken kapandı. daha sonra da hiç açılmadı sadece kasadaki güç kaynağının fanı 2 tur atıyo duruyo başka hiç ses yok. teknik servis anakartın tetiklemiyo olabilir dedi bunu nasıl halledebiliriz kendi çabamızla yardımcı olursanız beni büyük bi dertten kurtarmış olursunuz şimdiden cevap yazanlara teşekkür ederim......

bunu deniyebilirsin veya anakart modelinide yazman lazım..

ATX Güç kaynağı nasıl bağlanır, ATX Güç Kaynağını kasa Dışında Nasıl Çalıştırırız? eğer anakartta tüm bağlantılar tamamsa fakat genede çalışmıyorsa PSU'nun anakarta bağlanan 20 veya 24'lü kablosunun yeşil ve sağındaki veya solundaki siyah kabloyla (siyah+yeşil) köprüleyin, makina direk çalışır. Çalışmıyorsa anakart,işlemci vs.. arıza ararsınız. Eğer çalışıyorsa kasadaki butonlarda, bağlantılarında veya anakarttaki start tetikleme (mühürleme) devresinde arıza olabilir.[/CODE]

Bu problem genelde PSU (güç kaynağı) arızalandığında oluyor.Sağlam veya yeni bir PSU ile çalıştırmayı dene.

• 1 ay sonra...

süper42 anakartların genelde köşe kısımlarında jumper grupları vardır. eline bi kapı anahtarı al ve ikili tellere deydir. power jumper da zaten sistem çalışacaktır

uzun süre tellerde anahtarı tutmazsan ana karta da zarar vermezsin. korkma yani

suaatakkar arkadaş senin sorunun da kesinlikle anakart diye düşünüyorum. psu ile çözümleyemezsin bence, yeni anakart alman gerekecek

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...