Jump to content

İnternet Bağlantı Sorunu!

FireFox3

Recommended Posts

Arkadaşlar bizde 4096 internet var. 3 bilgisayar kullanıyoruz. şuan benim bilgisayarımda internet var. Ama diğer bilgisayarın 1 tanesinde internet yok. Daha doğrusu var gözüküyor ama siteleri açmıyor.

Yaptığım şeyleri yazayım. Bilgisayarı formatlayıp sıfırdan kurdum. olmadı.

Kabloyu kontrol aleti ile kontrol ettim 8 kabloda sağlam görünüyor. [ağ kablosu kontrol zımbrıtısı ile)

kabloyu taktığım zaman ethernet kartı ilk başta yanlış ip adresi falan alıyor. sonra onar dediğim zaman doğru ip adresini alabiliyor. Ama yine de internete giriş yapmıyor...

Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. İntenet varmış gibi durupta sanki hiç problem yokmuş gibi durupta internete girmemesinin sebebi nedir. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum!

şimdi o şöyle olabilir kanımca...

ana bilgisayar diyelim : 192.168.1.1 ise

öbürlerine : 192.168.1.5 (ana bilgisayardan yüksek yada düşük olması lazım sanursam) ya da 192.168.0.1 böyle ver normal ip adresini arttır...bir dene..

ethernet kartın bozuk olabilir,daha bir kaç gün önce yaşadım aynı şeyi ethernet kartını değiştim sorun düzeldi..

sende git değiş3-5 kuruşluk şey ne olcak..

Benzer yada benzemez benim de bi internet sorunum var...şöyle ki:

Modem fişini takıp bilgisayarı açıyorum;internet yok...ağ sorunu tanıla diyorum:sorun bulunamadı diyor ama hala internet yok...

Bilgisayarı kapatıp açıyorum internet geliyor...

Yani ne zaman modem fişini takıp bilgisayarı açmak istesem bilgisayarı bidaha kapatıp açmam gerekiyor

Neden kaynaklanıyor ve nasıl düzeltilebilir?...tşkler

Bir çok windows kurulum cdleri ethernet kartını otomatik tanıyo. Sana tavsiyem ethernet kartının Orjinal cd sinden tekrar driverlarını kur. Direk setup yapabilirsin büyük bir ihtimalle sorunun çözülecek.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...