Jump to content

Bilgisayarın Kitlenmesi

fetih29

Recommended Posts

Arkadaşlar benim bilgisayarın internete girdigimzaman ve bilgisayarda bir kaç işlem yaptıgım zaman kitleniyor yani donuyor önceden böyle birşey yoktu acaba donanımmı yoksa yazılınmı hatası var cevaplarınızı bekliyorum teşekküler[/font]. :spiteful:

Ek olarak;

Uzun zamandır format atmamışsan temizce bir format at..

Kilitlenmelere bu çözüm olmaz ise büyük olasılık güç kaynağında sorun olacağını sanıyorum.

Virüs vs etken değilse dediğim gibi donanımsaldır büyük ihtimal.

Kasa fanı ve güç kaynağının hizasındaki diğer fan çok tozlanıyor.Zamanla kasa içinde hava sirkülasyonu azalıyor.

Isı artıyor.vs..Soğutmada sorun oluyor kısaca..İşlemci ısısı belli sıcaklığa ulaşınca kilitleniyor.Ayrıca makinayı uzun süreli kullanıyorsan bahsettiğim güç kaynağı sorunu burada başlıyor.300-350w güç kaynaklı kasaya sahipsen sorun yaşaman da bu hususta kaçınılmaz oluyor.Böyle bir durum yaşamaktayım.

3 yıllık makinam..3. senesinde sorunlar iyice ortaya çıktı.Güç konusunda sıkıntı oluyor.Makinayı açtığım zaman koro halinde sesler geliyor.;)

Şimdilik kilitlenme vs durum yok.Bir süre makinayı kullanmadım.İç temizliğini yaptım.Fanlar aşırı tozlanmıştı.

Umarım senin durum da sadce yazılımsaldır.

Makinanı açtığında fanlardan çok ses geliyor mu?

Öncelikle: Aşağıda verdiğimi belgelerimi aç ve üstten explerer aramısana yapıştır ve git.

Dr Watson klasöründeki metin belgesine bak hataya ne sebep olmuş hangi program

sebep olmuşssa o programı kaldır ve tekrar kur..

EĞER:Hataya explorer.exe sebep olmuşsa onuda çözüm diye altta yazdım onları uygula..

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Dr Watson[/CODE]

[size=4][font=Arial Black]

ÇÖZÜM:[/font][/size]

aedubugdebukjhfermu4.jpg

[CODE]Başlat-->Çalıştıra--> regedit yaz ve enter de ->Kayıt Defteri açılır-->Üstten
Düzen-> Bul a AeDebug Yaz ve sonrakini bul de..->üstteki resimdeki gibi
bi menü gelir.. burda -> Auto ya sağ tık yap ve değiştir de ve 1 olan değeri
0 yap kaydet ve çık bi daha donma olmaz.. yanlız exp hatalarında masa üstü
simgeleri 1 saniyeliğine gider gelir o da normaldir çünkü son güncellemeler
buna sebep oluyor.. Dr Watson ı tekrar açmak için aynı işlemleri tekrar yap ve Auto yu
1 e çevir açılır..[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...