Jump to content

Karaciğer Nakli

Iceberg

Recommended Posts

mrb arkadaşlar halam şuan yoğun bakımda ve durumu çok kritik. Karaciğeri iflas etmiş ve acilen karaciğer nakli yapılması gerekiyor. Şuan izmir ege tıp fakültesinde. uygun karaciğeri bulmak için ne yapmamız gerekiyor. Lütfen yardımcı olun. Kan grubu 0 rh +

tel: 0535 749 01 61

Ailenizde halanıza karaciğer verebilecek birileri varsa hemen tahlillerinin yapılması için doktorla konuşun Orda şuan bu ameliyatı yapan ekibin başındaki doktor Murat KILIÇ isimli doktordur.Eğer ailede verebilecek biri yoksa kadavra beklemek zorundasınız halanızın durumu kritik olduğu için zaman kaybetmeyin halanıza ve size şimdiden geçmiş olsun diyorum bir an önce sağlığına kavuşur inşallah.

Not:Bende karaciğer nakliyim benimkisi kadavradan oldu ozaman canlıdan canlıya karaciğer nakli yoktu.bu işin gerçek usatsı benim ameliyatımı yapan Sayın Doç.Dr.Yaman TOKAT'tır.O da şu an istanbulda Florence Nithengale hastanesinde görev yapıyor.Ege üneversitesindeki doktorlarımızda bu işte ustalaştılar onlarada haksızlık yapmayalım.

Öncelikle Allah şifa versin diyorum ben de aynı dertten muzdaribim ve kadavradan karaciğer bekliyorum. Tabii halanız kadar aciliyetim yok şu anda fakat karaciğer nakli için aileden kardeşleri ya da çocuklarından çekilecek karaciğer volumetrik tomografisinde karaciğeri yeterli büyüklükte olan birinden nakil yapılabilir. Canlıdan nakilde vericinin karaciğerinin yaklaşık olarak % 50 ila %65 'i alınıp hastaya takılıyor. Karaciğer sonradan kendini tamamladığı için tıbben çok çekinilecek bir durum yok. Karaciğerinin bir kısmını verebilecek kim varsa hemen müracaat etsin, ve karaciğer volumuetrik tomografisini ve bir kaç tane de kan tahlili var onları acilen yaptırsınlar. Tabii bu işlemleri halanızın doktorlarıyla görüşerek yaptırmanızı öneririm.

Allah halanıza da, bize de ve tüm hastalara da şifa versin.

teşekkürler cango Bizim yapabileceğimiz bişey yok kadavra bekliyoruz. İnternetten duyurmak yapabileceğimiz tek şey.

Öyleyse inşaAllah halanız tez zamanda bir kadavradan nakille sağlığına kavuşur.

Şifanın nereden geleceği belli olmaz, bakarsın biri çıkar ben veriyorum karaciğerimin yarısını der, zaten karaciğer kendini tamamlayan bir organ. Ben de iki defa ameliyat oldum karaciğerden ve her defasında da Allah'a şükürler olsun karaciğer kendini tamamladı.

Her ne kadar çok düşük bir ihtimal olsa da bu sorunu internet üzerinden halletmek, yine de bu durum bence trajikomik değil, bilakis çözüm için insan makul her imkanı değerlendirmeli. :D

mrb arkadaşlar halam şuan yoğun bakımda ve durumu çok kritik. Karaciğeri iflas etmiş ve acilen karaciğer nakli yapılması gerekiyor. Şuan izmir ege tıp fakültesinde. uygun karaciğeri bulmak için ne yapmamız gerekiyor. Lütfen yardımcı olun. Kan grubu 0 rh +
oturup napsam napsam diye düşünüp sonra ya nasılsa her şeyimi internetten hallediyom.belki biri çıkarda karaciğerini verir die ilanat vermeyemi karar verdin...trajikomik

Iceberg'in yazdıklarını tamamen okudunuz mu? Arkadaş ne yapabiliriz diyor. Karaciğer verebilecek biri var mı demiyor. Bilgi sahibi olmak istiyor. Bununla beraber verebilecek biri var mı diye sorsada garipsenecek bir durum olmaz. cuma_08'in dediği gibi yardımın nereden geleceği hiç belli olmaz. Arkadaşımıza yardım edemiyor ve elimizden bişey gelmiyorsa en azından şifa dileyelim gereksiz eleştirmeyelim..

Acil şifalar arkadaşım tez zamanda bulabilirsiniz umarım karaciğeri..

oturup napsam napsam diye düşünüp sonra ya nasılsa her şeyimi internetten hallediyom.belki biri çıkarda karaciğerini verir die ilanat vermeyemi karar verdin...trajikomik

Başına gelmeyen bilemez ixirix arkadaş bazı şeyleri düşünmeden yazıyorsun bu gibi ağır hastalıklarda her şeyi yaparsın bırak netten yazmayı ama herşeyi yaparsın böbrek hastalarının bir çaresi var dialize bağlanıp öyle böyle hayatlarını sürdürüyorlar ama karaciğer hastalığının dönüşü yok o yola girdiğin zaman ya öleceksin yada bir parça karaciğer için milyarlarını vereceksin.Ben kendimden biliyorum ölümün kıyısından dönmüş birisiyim çaresiz kaldığın zamanlar olduğunda allaha yalvaracaksın mümkünse elinden gelen herşeyide yapacaksın.Allah kimseyi böyle durumlara sokmasın.Neden bu imzayı koyduğumu sanıyorsun ölen insanların organları hayatlar kurtarsın toprak altında çürüyüp gitmesin.

Arkadaşlar öyle yada böyle beyin ölümü gerçekleşmiş kişilerin organlarını bağışlayalım böylece Hasta insanlara şifa kaynağı olmuş Allah katındada sevap kazanmış olursunuz.Organların hasta insanları hayata döndüreceğine toprak altında çürüyüp gitmelerine müsade etmeyin Lütfen.

Başka neler yaptı bilmiyorum ama az bile yapmış ben olsam kapı kapı dolaşır, gerekirse dilenirdim bile. Başına gelmeden yerinde oturup ahkam kesmek çok kolay.

Sende canın sıkılıp bilgisayar başında oturup oturup birilerine laf atsamda eğlence çıksa diye bekledin ama bence yanlış bir konudan medet umdun.

nickini birisine mi benzetiyorum, bu ixirix benim bildiğim ixirix mi bilmiyorum ama eğer oysan senden böyle birşey beklemezdim...

neyse konuyu kirletiyoruz ama bu yazılana karşı iki satır yazmazsam çatlayacaktım...

Hayır da Şer de Allahtandır. Nereden ve nasıl geleceğini bilemezsiniz...

Allah acil şifalar versin Dostum.

Empati :

En basit ifadeyle, bir insanın kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlamasıdır.

Ameliyat olan tüm arkadaşlarımıza geçmiş olsun :)

Ayrıca, bütün hastalara acil şifa ve yakınlarına da sabır dilerim. :)

.

Can Senden Boyle Bir Tepki Beklemezdim!

Iceberg Kardeşim umarım Halan en kısa sürede sağlığına kavuşur. Elimizden gelen birşey olursada seve seve yaparız. Ayrıca Cangonun sözlerine katılmamak elde değil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...