Jump to content

Değişik Bir Düşüncem Var

sagu

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba.

Sayenizde kendi XP'mize de sahip olduk. Siz olmasaydınız bunları yapabilmek düşüncesi aklımın ucundan bile geçmezdi. Şimdi kendi kendime düşünürken aklıma bir fikir geldi onu sizinle paylaşmak istedim.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde okuyor ve bir devlet yurdunda kalıyorum. Bilgisayar konusunda teknik olarak biraz bilgi sahibi olduğum için yurdumuzun internet cafesinin işletmecisine de yardımcı oluyor hem bu şekilde maddi olarak biraz daha rahatlıyorum. Yalnız bizim sorunumuz ağ virüsleri ve trojenlerle. Bilgisayarların hepsine bir anda format çekmemiz 3500 yapacak birşeyi olmayan öğrencinin takıldığı internet cafemizde biraz zor. O yüzden iyice kastıkça teker teker formatlıyorum.

Bizim TNCXP'mizin internet cafe ve teknik servisler için olan versiyonlarının TNCTR kullanıcıları veya yöneticileri tarafından yapılmış olduğunu tahmin ediyorum. Benim düşüncem bunu biraz daha geliştirmek. Yani;

çeşitli regedit ayarlarıyla güçlendirilmiş ve hızlandırılmış TNC Windows XP'mizi ve entegre sürücülerini otomatik ve katılımsız olarak kuracak olan CD'den sonra oyunlarının da katılımsız olarak kurulumu. Elbette ki bu işi bir DVD ile halledemeyiz. O yüzden portatif harddiskimi kullanacağım. Yapmam gerekecek olan sadece bir arayüz ve ounların katılımsız olarak kurulmasını sağlayacak kodlar... Sizden bu olayın olabilirliği ile ilgili düşüncelerinizi olabilir diyorsanız önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

...TENGRİ TEK, BENGİ KUT...

tabi ki olabilir ama herzaman oyunlardan performans bekleme bazıları calısmayacaktır bir makinede calısıp digerinde hata vercektir.Bunun yanında serial kullanan oyunlarda multi player oynarken hata olusabilir sonucta aynı serial.

Ayrıca anladıgım kadarıyla sen xp+oyunlar isitosun sana tavsiyem.

xp bir cd oyunlar 1-2artık kac tane istersen o kadar dvd olsun yapılamaz degil ama hatalar olacaktır.

Arkadaslar daha ayrıntılı yardım edebilir.

tabi ki olabilir ama herzaman oyunlardan performans bekleme bazıları calısmayacaktır bir makinede calısıp digerinde hata vercektir.Bunun yanında serial kullanan oyunlarda multi player oynarken hata olusabilir sonucta aynı serial.

Ayrıca anladıgım kadarıyla sen xp+oyunlar isitosun sana tavsiyem.

xp bir cd oyunlar 1-2artık kac tane istersen o kadar dvd olsun yapılamaz degil ama hatalar olacaktır.

Arkadaslar daha ayrıntılı yardım edebilir.

Anlamadığın nokta ben oyunları DVD'ye değil de portatif bir USB Hard diske kodlarıyla ve ufak bir arayüzle kurmayı düşünüyorum. Yani Hard diski taktıktan sonra karşımıza bizim TNCXP 2. Cd'nin Autorun ile değil de sağ tıkla aç diyerek gelmiş hali gelecek. Tıpkı WPI gibi bir arayüzle oyunlar seçilecek ve kurulum başlayacak... Ki bir de şu durum var şu anda da bütün serialleri aynı. Tek sorun bazı oyunlar örneğin Haulin, Worms world party, AGE of EMPIRES 2 + The Conquerors, NFSU2, Battlefield 2, FM 2008, CM 2008 ve LOTR + The Rise of the Witch King vs. Setup veya herhangi .exe dosyası ile değil de kopyala-yapıştır mantığıyla kuruluyor. Bunları belirleyeceğimiz (atıyorum D:\Games\ dizininin içinde) kendi klasörlerine göndermemiz için nasıl bir kod olabilir...

söyle yapsan oyunları d: ye kursan kopyala yapıstırla çalışmayan oyunların reg girdilerine d: ye kopyalasan sonra masa üstü kısayollarınıda yedeğini alsan tncxp zaten dx9c mevcut daha kolay olmazmı zaman açısından

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...