Jump to content

Usb Sorunu !

selooo

Recommended Posts

arkadaşlar kasamın önündeki usb girişleri bozuldukları için bende gittim geçen gün bi bilgisayarcıdan 5 li usb çoğaltıcı aldım fakat onu arkadaki usb girişlerine takınca deskopta sağalt köşede usb cihazı tanınamadı diye bi sorun çıkıyor benim bildiğim bu cihazlar otomatik tanınıyor ve zaten yanındada cd vermediler bi yardımcı olursanızz sevinirim şimdiden teşekkürler.....

bilgisayarım+özellikler+donanım+aygıt yöneticisi kısmındaki evrensel seri yol denetleyicisi bölümünde bulunan tüm USB Kök Hub sürücüleri kaldır ,daha sonra denetim masası+donanım ekle yi çalıştır.donanım ekleme sihirbazı otomatik olarak usbleri görüp sürücüleri ekleyecektir.

umarım sorunun hallolur

bilgisayarım+özellikler+donanım+aygıt yöneticisi kısmındaki evrensel seri yol denetleyicisi bölümünde bulunan tüm USB Kök Hub sürücüleri kaldır ,daha sonra denetim masası+donanım ekle yi çalıştır.donanım ekleme sihirbazı otomatik olarak usbleri görüp sürücüleri ekleyecektir.

umarım sorunun hallolur

yukarıda arkadaşın anlattığı şekilde olmaz ise windows kurman gerekecek

Usb sıkıntıları birkaç türlü çözülür. İlk önce anakartın Usb 1.0 veya 2.0 desteklediğine bakmak.

1. Anakartın chipsetini güncellemek

2. Windows için ServisPack yoksa Usb 2.0 güncellemesi edinmek (Dosya hataları varsa Service Packler olsa bile bunu yapmak çözüm olabilir.)

3. Yukarda arkadaşların dediği şekilde yapmak. (Windows kurmak, usbleri ekle kaldır vs.)

4. Anakartlar bozulmaya birkaç şekilde başlar bunlardan biri de usb sorunlarıdır. (Kötü haber vermek ne kadar hoşuma gitmesede) Anakartında sorun var demektir veya kullandığın Usb aygıtlarının birinde de sıkıntı olabilir.

Ancak denenerek bulunabilir. Şimdiden kolay gelsin.

%90 anakartın problemli benimde yapmıştı. Ben USbden gelen akımı kontrol ettim Normal olarak 5V gelmesi gerekiyodu ama bende 8V geliyodu bende anakartı garantiye gönderdim onlarda zaten değiştirdiler :warning:

slm arkadaşım bence aldığın usb hatalıdır benım de başıma gelmişti

ıyısımı uğraşmadan gerı gotur yenısını al benım başıma çok geldı

Bendede aynı sorun vardı USB bozukdediler driverleri kaldır yeniden yükle dediler

hiç biri çözüm değil .

Çözüm Driverde kesinlikle takılan cihazlar kendi Driverlerinin yüklerken orjinal Driver i bozuyor.

Yüklemek istediğindede Mevcut driveri yüklü görüyor ve düzelmiyor.

Bu sorun genel ve herkesin başına geliyor.

Ben sistemi geri bile aldım düzelmedi.

Çözüm Format ben attım düzeldi

Büyük konuşmayayım ama Anakart değiştirmekten iyidir.

Yada Bu işlemin gene olabileceğini düşünerek Acronis gibi programlarla

Format sonrasında Temiz bir Backup alıp bu gibi durumda sistemi ordan geri yükleme.

Bir arkadaşın bilgisayarındada Anakartın güncel bir Chipset driver ını üstüne kurmak düzeltmişti

ama ondada gene USB Taşınabilir Harddisk takınca gene bozulduydu.

Anlayacağınız bu tip takılan external USB cihazlar driver ları bozuyor.

Tabi bu bozulma Fiziksel değil parça değiştirmeniz gerekmiyor.

Korkmak gereksiz parasal bir problem değil.

Ayrıca yukarda arkadaşın bahsettiği Printer ve bazı takılı Cihazlarda USB lerde güç kaybı yetersizliğinden

bu tip problemler doğurabilir.

Bunu denemek içinde Tüm Takılı cihazları söküp öyle denemek.

Bazı müşterilerimde oluşan bir durumu size yazayım.

Bilgisayarda(Dell pc lerde) USB den HP yazıcı takılıyken hiç bir USB Disk, Flash Disk görmüyor.. Yazıcıyı söküyorsun herşey çalışıyor. Eğer yazıcının paralel portu var sa ne güzel ama yoksa 15 YTL civarı USB2 PCI kartlar satılıyor. Üzerinde 5 adet USB çıkışı var, onlardan satın alıp takıyoruz. Sorun bu vesile ile çözülüyor.

Bence USB çoklayıcı yerine USB2 PCI kartlardan kullan.

Öndeki USB lerin bozulması zaten anakartın bozulması anlamına geliyor, Öndeki USB ler sadece anakart dan çıkan kablolardır, ön usb girişlerde fiziksel bir deformasyon yok ise sorun Anakart dan dır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...