Jump to content

Telekom'un Sabit Ücretine Hayır! Kampanyası

sene07

Recommended Posts

Arkadaşlar henüz denememkle beraber 1-2hafta içinde yapacagımdan emin olabilirsiniz.

Adımlar aşağıda verilmiştir.Geçerli ve işe yarar olduğu ıspatlanmıstır.

Avukat degilim sorularınızı cevaplayamam önceden bildireyim. :)

ADIM ADIM 'SABİT ÜCRET' İADESİ VE İPTALİ İÇİN MÜRACAAT SÜRECİ

1- Öncelikle yukarıdaki dilekçe örnekleri indirip ilgili bölümleri doldurunuz.

2- İhtarname'yi Türk Telekom A.Ş. Genel Müdürlüğü yahut ikamet ettiğiniz birimdeki Telefon Müdürlüğü'ne APS, Taahhütlü, Kargo vb ispatı kabil bir yöntemle gönderiniz. (Belgelerinizi saklayınız)

3- Türk Telekom muhtemelen size standart bir mektup göndererek olumsuz cevap verecektir.

4- Büyükşehirlerde ikamet edenler ile ilçelerde ikamet eden ikamet ettiğiniz ilçenin Kaymakamlık binasında yer alan Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri'ne 2. dilekçeyi Büyükşehir olmayan İllerde ikamet ediyorsanız İlinizdeki Sanayi ve Ticaret il Müdürlüğü'ndeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri'ne 3. dilekçeyi veriniz.

5- Dilekçenize son telefon faturanızın bir fotokopi, ihtarname dilekçenizin bir fotokopisi ile gönderi belgenizin bir fotokopinizi eklemeyi unutmayınız.

- Tüm belgelerinizi bir dosyada saklamayı ve

- Evrakları eksiksiz göndermeyi unutmayınız..!

HAKEM HEYETİ PARALI MI?

- Hakem Heyetleri ücretsiz hizmet veren resmi kurullardır. Hiç bir ad altında para talebinde bulunamazlar.

HAKEM HEYETİ KARARLARI KESİN Mİ?

- Hakem Heyeti'nin kararları Tüketici Mahkemeleri'ne 15 gün içerisinde temyiz edilmemesi durumunda kesinleşir ve ilamlı icra takibine konu olur.

HAKEM HEYETİ DİLEKÇENİZİ ALMAZSA

- Bazı Hakem Heyetleri evraklarının tüketici dilekçelerini almadığı yahut bu dilekçeler dışında boş forumlar vererek doldurulmasını istedikleri yönünde şikayetler gelmektedir. Bu durum suçtur ve 1,5 yıla kadar hapis gerektirir. Beraberinizde giden bir kişi ile tutanak tutup aşağıdaki örnek dilekçeyi savcılığa verilmesi önerilir.

DİLKEÇEYİ ELDEN Mİ VERECEĞİZ?

- Tüketicilerin şikayet dilekçelerini vermek üzere hakem heyetlerine kadar gitmesi şart değildir. ASP vb ispatı kabil yollarla hakem heyetlerine müracaat dilekçelerini gönderebilirler. Hakem heyeti bu dilekçeyi işlem koymak zorundadır. Aksi durumda hapis cezası gerektiren bir suç işlemiş olur.

İŞTE DİLEKÇE!!!

Konu ile ilgili bilgilendirme adresleri:

haber baslıkları:

Türk Telekom'a sabit ücret darbesi :

CODE

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/8078430.asp

Telekoma Dava açtı sabit ücreti geri aldı :

CODE

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=642005

Telekomdan Sabit Ücret Davası :

CODE

http://www.cnnturk.com/EKONOMI/GENEL/haber_detay.asp?PID=40&haberID=423067

Moderatör arkadslardan konuyu kilitlemelerini rica ediyorum..

Saygılarımla...

sene07

kesinlikle alıntı değildir.

sene 07 arkadaşım konunuzu buraya taşıyıp birleştirdim.Konu bütünlüğü açısından.Saygılarımla

İadeli Taahhütlüdür.

İHTARNAME

İhtar Edenin

Adı Soyadı: …………………………….

Sabit Abone Tel No : ( ) …………………………….

Adresi: ...……………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………

Muhatap: 1- TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.

Turgut Özal Bulvarı Samsun Yolu Kavşağı 06103 Aydınlıkevler /ANKARA

Tarih : ……./..…/2007

Şirketinizin yukarıda belirttiğim telefon numaralı sabit telefon abonesiyim. Danıştay 10. Dairesi 2000/1522 sayılı kararında; “Yapılan iş ve hizmetler karşılığı belirlenip alınacak ücretlerin dışında, belirlenen tarifede değişiklik yapılmaksızın ilgililerden ayrıca, karşılığında konuşma hakkı da tanınmadan ayrı bir ücret istenilmesine yasal olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle TELEFON ABONELERİNDEN AYLIK SABİT ÜCRET ALINMASINA İLİŞKİN BU UYGULAMANIN İPTALİNE” karar vermiş olmasına rağmen şirketinizde hiçbir hizmet ve karşılığında ve tam karşılığı olarak şartsız indirim uygulanmadığı halde aylık sabit ücret almaktadır. Yüksek Yargı kararına rağmen hukuksuz bir şekilde 1 Mart 2007 tarihinden bu yana uygulanan tüm sabit ücretlerin şirketinizce geciken faturalar için uygulananı gecikme cezası oranında gecikme cezası da eklenerek tarafıma yedi gün içerisinde iade edilmesi aksi halde hakkınızda hukuk süreci başlatacağımı doğacak hukuk masraflarından da tarafınızın sorumlu olacağını ihtar ederim.

İsim İmza

Teşekkür butonunu kullanınız yalnızca.

(1- Bu dilekçeyi abonesi olduğunuz il veya ilçedeki Telefon Müdürlüğü yahut Türk Telekom adresine PTT APS ile yahut kurye, kargo ile yakut Telekom tarafından elden alındığına dair yazı alınmak şartı ile elden verilmesi gerekmeketdir)

İLÇE HAKEM HEYETİ DİLKÇE ÖRNEĞİ

…………..…. KAYMAKAMLIĞI

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA(2)

Türk Telekom’un sabit telefon abonesiyim. Danıştay 10. Dairesi 2000/1522 sayılı kararında; “Yapılan iş ve hizmetler karşılığı belirlenip alınacak ücretlerin dışında, belirlenen tarifede değişiklik yapılmaksızın ilgililerden ayrıca, karşılığında konuşma hakkı da tanınmadan ayrı bir ücret istenilmesine yasal olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle TELEFON ABONELERİNDEN AYLIK SABİT ÜCRET ALINMASINA İLİŞKİN BU UYGULAMANIN İPTALİNE” karar vermiş olmasına rağmen Türk Telekom her ay sabit ücret adı adlında …………………..-YTL ücret almaktadır. Yüksek Yargı kararında de ifade dildiği üzere alınan bu ücret karşılığında herhangi bir hizmette verilmemektedir. Bu durum Türk Telekom’dan mecburen hizmet almaya çalışan abonelerin mecburiyetinin kötüye kullanılmasıdır. Ayrıca dürüstlük kuralının gereklerine aykırı olarak ölçüsüz şekilde aboneyi mağdur eden bir uygulamadır ve haksız şart içerir. Dolayısı ile 4077 sayılı Tüketicinin Korunmasına Hakkında Kanunu’na açıkça aykırıdır. Uygulamanın Tüketici kanununa aykırı olduğuna dair birçok Hakem Heyeti Kararı da mevcuttur.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin …….. nolu sabit hatlarımdan hiçbir hizmet karşılığı olmadan 1 Mart 2007 tarihinden bu yana uygulanan tüm sabit ücretlerin ilgili şirketin geciken faturalar için uyguladığı gecikme cezası da eklenerek tarafıma iade edilmesi ve bundan sonra alınamayacağı hususunda karar verilmesini arz ve talep ederim.

Ekleri:

- Telefon faturası sureti

- Tür Telekom’a gönderilen ihbarnamenin bir sureti ile gönderi belgesinin fotokopisi

Adresim:

Ad-Soyad İmza

(2- Bu ikamet ettiğini ilçenin Kaymakamlığı’na veya Büyükşehir olmayan illerdeki Sanayi ve Ticaret İl Müdürlükleri’ne verilmesi gerekmektedir)

İL HAKEM HEYETİ DİLKÇE ÖRNEĞİ

…………..…. SANAYİ VE TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ

İL TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA(2)

Türk Telekom’un sabit telefon abonesiyim. Danıştay 10. Dairesi 2000/1522 sayılı kararında; “Yapılan iş ve hizmetler karşılığı belirlenip alınacak ücretlerin dışında, belirlenen tarifede değişiklik yapılmaksızın ilgililerden ayrıca, karşılığında konuşma hakkı da tanınmadan ayrı bir ücret istenilmesine yasal olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle TELEFON ABONELERİNDEN AYLIK SABİT ÜCRET ALINMASINA İLİŞKİN BU UYGULAMANIN İPTALİNE” karar vermiş olmasına rağmen Türk Telekom her ay sabit ücret adı adlında …………………..-YTL ücret almaktadır. Yüksek Yargı kararında de ifade dildiği üzere alınan bu ücret karşılığında herhangi bir hizmette verilmemektedir. Bu durum Türk Telekom’dan mecburen hizmet almaya çalışan abonelerin mecburiyetinin kötüye kullanılmasıdır. Ayrıca dürüstlük kuralının gereklerine aykırı olarak ölçüsüz şekilde aboneyi mağdur eden bir uygulamadır ve haksız şart içerir. Dolayısı ile 4077 sayılı Tüketicinin Korunmasına Hakkında Kanunu’na açıkça aykırıdır. Uygulamanın Tüketici kanununa aykırı olduğuna dair birçok Hakem Heyeti Kararı da mevcuttur.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin …….. nolu sabit hatlarımdan hiçbir hizmet karşılığı olmadan 1 Mart 2007 tarihinden bu yana uygulanan tüm sabit ücretlerin ilgili şirketin geciken faturalar için uyguladığı gecikme cezası da eklenerek tarafıma iade edilmesi ve bundan sonra alınamayacağı hususunda karar verilmesini arz ve talep ederim.

Ekleri:

- Telefon faturası sureti

- Tür Telekom’a gönderilen ihbarnamenin bir sureti ile gönderi belgesinin fotokopisi

Adresim:

Ad-Soyad İmza

(2- Bu ikamet ettiğini ilçenin Kaymakamlığı’na veya Büyükşehir olmayan illerdeki Sanayi ve Ticaret İl Müdürlükleri’ne verilmesi gerekmektedir)

http://rapidshare.com/files/90802013/sabit_ucret-sene07.doc.html

buraya da upload ettim doc olarak isteyen indirsin bilg. yazıcıdan cıkarıp doldurun ve basvurun.

Saygılarımla....

sene07 :drinks:

*Kesinlikle alıntı değildir tnctr.com için olusturulmustur!

haber baslıkları:

Türk Telekom'a sabit ücret darbesi :

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/8078430.asp[/CODE]

Telekoma Dava açtı sabit ücreti geri aldı :

[CODE]http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=642005[/CODE]

Telekomdan Sabit Ücret Davası :

[CODE]http://www.cnnturk.com/EKONOMI/GENEL/haber_detay.asp?PID=40&haberID=423067[/CODE]

Moderatör arkadslardan konuyu kilitlemelerini rica ediyorum..

Saygılarımla...

sene07

kesinlikle alıntı değildir.

Haklarımızı alabilmemiz için illa dava mı açmamız gerekiyor

Bir kişinin haklılığı tüm amselleri bağlamaz mı?

Telekomun işine gelmiyo haliyle ama çok dava açılırsa onlarda bi yerde pes diyeceklerdir herhalde

Ben kendi adıma uygulamayı düşünüyorum

ve herkesi de arkadaşımız vesilesiyle duyarlılığa davet ediyorum

*Kesinlikle alıntı değildir tnctr.com için olusturulmustur!

Aşağıdaki linki bir inceleyin isterseniz.

http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=1&pID=106[/CODE]

Aşağıdaki linki bir inceleyin isterseniz.

http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=1&pID=106[/CODE]

belirttiğimi sanıyordum arkadaslarıma attgım mailde belirtmiştim.Tuketici sitesinden gelen mailden esinlenerek yazdıgımı fakat sitenin baskasından tamamiyle alıntı yapılmadan yazdıgım için bunu yazdım.

Bir kaç gün içinde hukuki işlemlere başlayıp sizi de bilgilendirecegim.

[color=#FFA500]'AegeaN BluE' ya mod. adaylıgında basarılar dilerim [/color]ilgisinden dolayı da teşekkür ederim. Üstte yazan nedenlerle alıntı olmadıgını söyledim.

Helal olsun kardeşim verdiğin için teşekkür ederim.Haksız kazanc Sahipi olanlar Artık olamicak.türk telekom artık develtin deil.onun için duygusal şeyi olanlar yenmesi gerekli.Türk telekoma karş.Örnek verim ben superonline kullanıyorum.Geçende bi Telekom şirketinin başındaki adam çıkmııştı tvye.adam diyor işte bize hiç şans tanımıyolar belediyeler felan hiç biri telefon görüşmelerini ihaleye çıkarmıyolar.ama bence iyi bir rekabet ortamı için verilmesi gerekli..

Helal olsun kardeşim verdiğin için teşekkür ederim.Haksız kazanc Sahipi olanlar Artık olamicak.türk telekom artık develtin deil.onun için duygusal şeyi olanlar yenmesi gerekli.Türk telekoma karş.Örnek verim ben superonline kullanıyorum.Geçende bi Telekom şirketinin başındaki adam çıkmııştı tvye.adam diyor işte bize hiç şans tanımıyolar belediyeler felan hiç biri telefon görüşmelerini ihaleye çıkarmıyolar.ama bence iyi bir rekabet ortamı için verilmesi gerekli..

bu arada hocam vermeyi unutmusum cok kısa sürmüyor bu sürec ama sonucta Mart 2007 den itibaren ödediklerinizi geri alıyorsunuz nerden baksan 150lira civarı :blink:

Bunun ADSL olanı için örnek varmıdır. ?

hocam adsl de sabit ücret var mı yok mu ou bilmyiorum ki daha onunla ilgili açılmış bir dava da yok ama adsl için kullandıgın telefon için oluyor.Ben sanırım yarın 2 önemli iş yapcam birisi buna müracaat etmek 2 ise Tnc sever olmak.

Bir ara yanılmıyorsam muselman bi konu açmıştı ama bulamadım. O zaman verdiği bir döküman vardı. İşte bu:

http://rapidshare.com/files/91317338/TelefonsuzADSL.doc.html[/CODE]

hocam adsl de sabit ücret var mı yok mu ou bilmyiorum ki daha onunla ilgili açılmış bir dava da yok ama adsl için kullandıgın telefon için oluyor.Ben sanırım yarın 2 önemli iş yapcam birisi buna müracaat etmek 2 ise Tnc sever olmak.

telefonsuz adsl için.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...