Jump to content

Onboard Ses Kartı Sorunu

MELİS1412

Recommended Posts

ustalar merhaba bende aidata bilgisayar var realtek ses kartını görmüyor bıos ayarlarından onboard ses kartını açtım bu seferde bir driver buluyor ve benden hdaudbus.sys dosyasını istiyor fakat ne driver cd sinde nede sp2 de bulamıyorum dosyayı yardımcı olursanız sevinirim

Kardeşim sistem hakkında geniş bilgi vermemişsin ancak senin sorunun ses kartı yamasıyla alakalı. Microsoft'un (UAA) High Definition Audio yamasını kurmalısın. Bu yamayı kurduktan sonra ses kartı driverını kurabilirsin. Yeni nesil ses kartları bu yamaya ihtiyaç duymakta. Aşağıdaki linkten yamayı indirip kurmalısın.

ftp://ftp.microsoft.com.ar/so/KB888111/eng/kb888111xpsp2.exe[/CODE]

NOT: Kurduktan sonra [b]Aygıt Yöneticisinde [/b][b]Sistem aygıtları [/b]altında [b]PCI Device [/b]adıyla ünlem işareti olan bir sürücü görebilirsin. Bu yamayı yükledikten sonra ortaya çıkar. Bunu, sürücüyü güncelleştir diyerek yamanın tam kurulmasını sağlamış olursun. Daha sonra ses kartının kendi driverını kurabilirsin. Kolay gelsin.

Kardeşim sistem hakkında geniş bilgi vermemişsin ancak senin sorunun ses kartı yamasıyla alakalı. Microsoft'un (UAA) High Definition Audio yamasını kurmalısın. Bu yamayı kurduktan sonra ses kartı driverını kurabilirsin. Yeni nesil ses kartları bu yamaya ihtiyaç duymakta. Aşağıdaki linkten yamayı indirip kurmalısın.

ftp://ftp.microsoft.com.ar/so/KB888111/eng/kb888111xpsp2.exe[/CODE]

NOT: Kurduktan sonra [b]Aygıt Yöneticisinde [/b][b]Sistem aygıtları [/b]altında [b]PCI Device [/b]adıyla ünlem işareti olan bir sürücü görebilirsin. Bu yamayı yükledikten sonra ortaya çıkar. Bunu, sürücüyü güncelleştir diyerek yamanın tam kurulmasını sağlamış olursun. Daha sonra ses kartının kendi driverını kurabilirsin. Kolay gelsin.

teşekü ederim usta tnc tr 1 cd sinin icinde buldum

• 1 yıl yıl...
  • 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...