Jump to content

Windows 10 1803 E Tema Varmı

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

windows 10 1803 e tema varmı

uzun süredir daha doğrusu windows 10 geçtiğimden beri sistem görünümünü değiştirmek ile hiç ilgilenmedim. devianart ta 1803 sürümü ne ait temalar var hiç bunlardan falan kullanıyormusunuz?  ben nassıl uygulandığını bile zor hatırlıyorum.

siz uyguluyorsanız nasıl yaptığınızı hangi temaları kullandığınızı  resimde atarak paylaşırmısınız?

Deviantart'a paylaşılan temalarda sürüm uyumluluğu ve nasıl uygulanacağı ile ilgili bilgiler genelde alt kısmında anlatılır. 

3.parti tema RS4'te kullanmak için son sürüm UltraUxthemePatch, OldNewExplorer ve Aero özelliği varsa AeroGlass uygulamalarına ihtiyacın var.

Uxthemepatch yapılır sistem yeniden başlatılır.

OldNewExplorer klasörü C:/ dizinine eklenir .exe dosyası çalıştırılır. Seçenekler seçilir, ben genelde alt iki seçenek hariç hepsini seçerim ve uyulanılır.

İndirilen tema C:/Windows/Resource/Theme klasörüne atılır.

Kişiseleştirme menüsünden Temalara erişilir ve eklenen tema uygulanır.

Diyelimki büyük güncelleme var RS5 ve yükseltme yolu ile geçiş yapacaksın. Windows varsayılan temayı kullanarak yapmalısın yoksa siyah ekran ile karşılaşablirsin. Ayrıca eski 3.parti temaları bu yeni sürüm ile uyumlu olmaybilir bunları kullanmamalı.

Sistem kendiliğinde yükseltme yaptı ve sen o anda 3.pati bir tema kullanıyordun. Restart sonrası siyah ekran geldi ve masastüne ulaşamıyorsun.

Çözüm şöyle olabilir. LiveUsb veya LiveCd ile sistemi başlatıp Windows içinde bulunan tüm 3.parti temaları silip sistemi yeniden başlatıyoruz.

RS5 ile OldNewExplorer da sorun çıkarabilir, LiveUsb ile bu dosyalara ulaşıp silsen bile sistem yine siyah ekrana takılabilir. Explorer.exe uyumluluk sorunundan dolayı.

Sonuç 3.parti tema kullanmadan önce sistem yedeği oluşturulmalı her ihtimale karşı.

Edited by DJ_Rush

@Dj_Rush teşekkür ederim. Yalnız devianart a üstelik popüler temalara baya baktım. Hiç göze güzel görünen tema göremedim. Çok dark var darkta hiç sevmediğim renk. Açık renk olanlarda orjinali kalsın dedirtecek tipten. Sizin öneriniz var mı?

Daha gelişmişi olarak tema yerine Rainmeter da kullanılabilir. Ayrıca kendine göre de özelleştirilebilir.

Forumda bununla ilgli sabit bir konu vardı bir aralar aramak lazım. Deviantart da güncel skinleri var.

abdulhey_, 20 dakika önce yazdı:

@DJ_Rush o ekrana ulaşamama transformation exe temalarda oluyor genelde.  Apple gibi oluyor ama çakma olduğu bir kaç yerde belli oldumu, sorun çıktımı kıymeti olmuyor.

Mesela RS1 sistemde yanlışlıkla veya bilmiyerek RS2 veya RS3 tema kullandın ardından siyah ekran geliyor. Yani RS1 sistemde RS1 için tema, RS2 sistemde RS2 için düzenlenmiş tema vs gibi kullanılmalı. Bazı temalar bir kaç sürümü birden destekliyor. İndirmeden önce yapımcının açıklamaları dikkate alınmalı.

DJ_Rush, 18 dakika önce yazdı:

Mesela RS1 sistemde yanlışlıkla veya bilmiyerek RS2 veya RS3 tema kullandın ardından siyah ekran geliyor. Yani RS1 sistemde RS1 için tema, RS2 sistemde RS2 için düzenlenmiş tema vs gibi kullanılmalı. Bazı temalar bir kaç sürümü birden destekliyor. İndirmeden önce yapımcının açıklamaları dikkate alınmalı.

Farkındayım. Sürümleri yazıyor.  Bu arada benim 1803enterprise de bazı uygulamalar açılmıyor. Ses kaydedicisi aklıma gelmedi başka uygulamalarda dahil. Konu harici ama bunun çözümünü biliyormusunuz?