Jump to content

Otomasyon Sistemine Dışarıdan Erişim

tarantinoq

Recommended Posts

194.27.96.156(ip adress) 255.255.255.0(ağ alt maskesi) 194.27.96.1 (varsayılan ağ geçidi) bu ip adresi yıldız teknik üniversitesinin, ders kayıt sistemi dışarıya kapalı olduğu için illa ki okula gitmek gerekiuor, bildiğiniz program yada sitelerle bu adresten bağlantı yapmamı sağlayabilecek bir yol varmı, arkadaş varsa çok ii olacak, teşekkürler

Ne yazıkki bu sorun Dicle Ünv. 'de de mevcut; çok araştırdım bunu, bildiğim kadarıyla bi proxy açığı yakalayıp oradan sızmak harici bir yöntem yok; çünkü server çıkışına Bekçi denilen bir donanım bağlamışlar... server 'a ping bile atmanıza izin vermiyor.

Ne yazıkki bu sorun Dicle Ünv. 'de de mevcut; çok araştırdım bunu, bildiğim kadarıyla bi proxy açığı yakalayıp oradan sızmak harici bir yöntem yok; çünkü server çıkışına Bekçi denilen bir donanım bağlamışlar... server 'a ping bile atmanıza izin vermiyor.

194.27.96.156 ama ping atılıyor

O Ağda çalışan bir bilgisayar bulun MSN ile uzaktan yardım istetin. Uzaktaki Pc yi yoneterek oradaymıs gibi giriş yapın. Onun dışındaki tüm uzak masaustu programları pc nize port yonlendirmenizi gerektiriyor ki universite ağlarında mümkün değil.

Çokz zordur be abi... ms-dos komut isteminden girecen ping yazacan sonra bide boşluk bırakıp ip yi yazacan..... ohoooooo uzun uzadıya iş :good:

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler,

bu ping atmak zor mudur :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...