Jump to content

Powerin Fanından Uçak Motoru Gibi Ses Geliyor..

_CeDRiC_

Recommended Posts

powersupply ı söküp fanını değiştirnelisin.Bir çok firma kasayı yakışıklı üretip dandik power kullanıyor.sıfır fanın yoksa kasadakilerinden bir tanesini söküp power a takabilirsin.Nette araştır bi bu konuda yalnız olmadığını söyleyebilirim.

kusura bakmayın beyler psu fanının sesini ne biostan nede programla kesebilirsiniz

yüksek güç çıkışına sahip psu lar helede ucuz olanlar malesef ki bu şekilde çalışmakta

ama ben riske girer fan devri ile oynarım derseniz yüksek devirli fanı 12 volttan söküp 5 voltluk bir çıkışa bağlayın

yinede elektronik bilginiz yoksa hiç kakışmayın

iyi bir noise controller içeren güç kaynağı 70 usd gibi fiyatlardan başlamakta

dersen ki benim kasamdan daha önceleri böyle sesler yoktu o zaman hava akımı düzgün vede bilyalı bir fan ile değiştir

Selamlar dostum merhabalar bu tür sorunlar maalesefki yaşanmakta ,zaman aşımından dolayı toza mazur kalmasından kaynaklanan bir durum bu, ben bu sorunu kendim hallettim öncelikle power supply'i söktüm ,kapağını açıp ne kadar çok tozlandığını gördüm ve temizledim fanın etrafında da tozun yapışmış bir şekilde olduğunu gördüm

bir diş fırçası yardımı ile fan oluklarını temizledim ,fanın üzerindeki etiketi çıkarıpta 3-4 damla da bilye kısmına makine yağı damlattım ve uzun lafın kısası montajı yapıp kasayı çalıştırdım ve gördümki ses bilgisayarı ilk aldığım gün gibi oldu diyebilirim sizede öneririm masrafa girmeye gerek yok bence saygılarımı sunarım :)

hava akımı düzgün vede bilyalı bir fan ile değiştir :p

ucuz power supply ses yapar diye bir kanun yok bu yargıdan vazgeçin...örnegin intelin yeni işlemcilerinde kullandıgı 775 pin fanlar da arada durup durup çalışıyor bunu saglayanda işlemci fanındaki bir kablo ozaman bu fandamı dandik bi durup biçalışıyo diye..bazanda evet uçak motoru gibi dönmeye başlıyor bunun sebebide o kabloda gizli sıcaklık bi dereceye kadar ulaşana kadar fan hızla döner sogumaya başlayıncada yavaşlar..ha siz dersenizki bu ksanın güç kaynagından geliyo ses olay gene aynı sebepler ise çoktur...toz da buna sebepolur o güçkaynagının firma tarafından yapılmış özelligide olabilir bunu anlamak için güç kaynagının markasına bakmak ve bu markayla ilgili teknik bilgi edinmek....

bilindik pc ci cevapları :

ses geliyosa fan bozuktur yada tozlanmıştır sonra kasa açılır bakılırr. hııımmm denir yok kasa pırıl pırıl ee ses nerden geliyo aa oda ne bu fanda 4 kablo var baksen.....:)

fandan ses geliyor tozlanmıştır efendim yada bozuktur ondan durun değiştirelim maliyeti size 15 ytl ( sözde kaliteli fan :):) )

ben evimde 3 pc sahibiyim 3nünde kasalarına özen göstermem güç kaynaklarıda 300 watt yada 400 ama toplamda 35 ytl lik kasalar..eee benimkinden neden ses gelmiyo ??? sorunun cevabı herzaman içinde saklıdır önce bi elinizdekine bakın sebep nedir bi düşünün sonra çözüm arayın..burda her cevap yazanıda bilgili sanmayın......

ucuz power supply ses yapar diye bir kanun yok bu yargıdan vazgeçin...örnegin intelin yeni işlemcilerinde kullandıgı 775 pin fanlar da arada durup durup çalışıyor bunu saglayanda işlemci fanındaki bir kablo ozaman bu fandamı dandik bi durup biçalışıyo diye..bazanda evet uçak motoru gibi dönmeye başlıyor bunun sebebide o kabloda gizli sıcaklık bi dereceye kadar ulaşana kadar fan hızla döner sogumaya başlayıncada yavaşlar..ha siz dersenizki bu ksanın güç kaynagından geliyo ses olay gene aynı sebepler ise çoktur...toz da buna sebepolur o güçkaynagının firma tarafından yapılmış özelligide olabilir bunu anlamak için güç kaynagının markasına bakmak ve bu markayla ilgili teknik bilgi edinmek....

bilindik pc ci cevapları :

ses geliyosa fan bozuktur yada tozlanmıştır sonra kasa açılır bakılırr. hııımmm denir yok kasa pırıl pırıl ee ses nerden geliyo aa oda ne bu fanda 4 kablo var baksen.....:p

fandan ses geliyor tozlanmıştır efendim yada bozuktur ondan durun değiştirelim maliyeti size 15 ytl ( sözde kaliteli fan :):) )

ben evimde 3 pc sahibiyim 3nünde kasalarına özen göstermem güç kaynaklarıda 300 watt yada 400 ama toplamda 35 ytl lik kasalar..eee benimkinden neden ses gelmiyo ??? sorunun cevabı herzaman içinde saklıdır önce bi elinizdekine bakın sebep nedir bi düşünün sonra çözüm arayın..burda her cevap yazanıda bilgili sanmayın......

adam özellikle yazmış orada ses powerdan geliyor diye demekki bişeyler yapmış

adam özellikle yazmış orada ses powerdan geliyor diye demekki bişeyler yapmış

bende adama demedimki zaten abuk sabuk cevap yazanlara yazdım onu dikkat ettiysen genelde soruna cevap vermektense herkez şunu al kurtul bunu al derdin bitsin diyor ..yaniçözüm bulmaktan çok satmakta üstümüze yok :p

Benimde öyle 2 tane saglam yumruk indirdinmi düzeliyor :p

Bu arada çözümü varmı ?

benimkide oledir herzaman ilk actığım zaman ole oluyodu bnde tokatlıyordum oluyodu bir aydır cıt cıkmıyor en sonda tekme yemişti artık cıt cıkmıyo snrm fan bi yerle temasa geciyodu ondan ses geliyodu ama halletim ayağım saolsun

Ne Güzel yaLniz DeqiLmiŞim

:(=

Benim Ayamın aLTında Kasa Sorun oLmuyo

2 Saqlam Teqmük Attımmı oLay Tmm : )=

arkadaşlar benımde başıma gelmıştı ben once ıyı bır üflettırdım ardından da makıne (dikiş makinesi ) yağıyla yağladım sorun nakawt bı deneyın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...