Jump to content

Linux'un Son Sürümünü Arıyorum

exitly

Recommended Posts

Arkadaşlar ben windows xp pro kullanıyorum ve aynı pc ye linux kurmak istiyorum

Sitede arama yaptım fakat linuxun bir çok serisi çıktı bunların en iyisinin hangisi olduğunu anlamadım

Bana en çok imkanı sunan ve en iyi gelişmiş linux uygulamasını bulabilirmisiniz

Googlede arattım fakat tam olarak bulamadım

şimdiden teşekkürler

Linux onun genel adı ve açık kaynak kodlu olduğunu gösterir. Pardus, Ubuntu, Suse vb. bunlar birer linux dağıtımıdır yani bunlar ayrı kurumlar, kişiler tarafından çıkarılmış linux işletim sistemleridir. Sana Tubitak'ın dağıtımı olan Pardus'u öneririm.

sürüm notları için ;

download için ;

Please register to see this content.

• 4 ay sonra...

Windows altinda herhangi bir disk bölmeleme islemi v.s. yapmadan Ubuntu kurup deneyebilirsiniz.Hosunuza gitmezse normal bir program ekler kaldirir gibi "Program Ekle-Kaldir" ile de kaldirabilirsiniz.Bunun için diskinizde en az 5 GB bos alan olmasi ve internet baglantisi(genisbant önerilir) yeterli.

Önce "Wubi Ubuntu Installer" i

http://www.wubi-installer.org/index.php[/CODE]

adresinden indirip çalistiriniz.

Ardindan baglanti kurulacak ve gerekli dosyalar internetten indirelerek Ubuntu kurulacaktir.

Genis bilgi yukaridaki indirme adresinde var zaten.

harbiden yaw pardus modifiyeden geçilmiyo biz hala windowsa onu ekle bunu kaldır uraşıyoruz. bende linux mint kurmak istiyorum ama kendime güvenemiyorum beceremem diye. sonra sorun çıkacak. kötü olanı pardus ve linux forumlarında çok fazla sorun yaşayıp yardım isteyen var -_-

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...