Jump to content

Pc Bekleme Durumundaki Elektrik Tüketimi..

_CeDRiC_

Recommended Posts

• 3 ay sonra...

bir kere başıma gelmişti teknik serviste b biglisayarı kapat yerine beklemeye ala basmışım cıkarttım diğer tarafa taktığımda devam etmişti cok şaşırmıştım demekki cok as bi tüketim war yani o 1 dakikalık gibi bi sürede içinkdei elektrik yetmişti yada power bozuktu .!

Bekleme konumunda usb cihazlar takılı ise onlarda dahil olmak üzere anakart 3-5 watt elektrik çekmeye devam ediyor.Benim gözlemlediğim düşük güç tanımı böyle

Bilinchard gerilimle ne işin var anlayamadım. P=VI dır. [ Güç eşittir gerilim çarpı akım ]Bu durumda Volt [ Wolt diye yazılmaz! ] Enerji ölçümü olduğunda tek başına işe yaramayan bir kavrama döner. Birde sanırım Anakart üreticileri bekleme modundaki elektirik kullanımını anakart kitapçıklarında belirtiyorlar oradanda bakabilirsiniz.

soruya soruyla cevap vermek olacak ama bende bekleme durumunun ne işe yaradığını hala çözebilmiş değilim

neyi beklesin pc kapat gitsin

hayır öyle düşünme açılırken cok etkili oluyor. mause ye dokundugun an oturum açılan yerden devam ediyor.!

yani normalde benim pc 35-40 sn de açılırken 5-10 sn de kullanılabilir duruma geliyor.!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...