Jump to content

Amd İşlemcili Bi Sistem Toplamak İstiyorum

ICHTUS

Recommended Posts

Arkadaşlar AMD işlemcili bi sistem toplamak istiyorum ancak bu konuya biraz yabancıyım ben istediklerimi tam olarak yazmaya çalışayım fiyat performans açısından uygun bi sistem toparlayabilirsek hafta sonu satın almayı düşünüyorum...

AMD işlemci ( en son versiyonları nedir?)

AMD işlemci destekli board (onboard ekran kartlı bişe olursa işime gelir )

512 MB ekran kartı (Tavsiyelerinizi yazabilirsiniz)

500 GB disk SATA2 (markalar konusunda kararsızım ama seagate uygun sanırım)

2 GB Kingston Ram

Asus marka siyah bir kasa (başka tavsiyeniz varsa veya resmi varsa kasanın iyi olur)

Klavye Mouse Microsoft kablolu set

19" LCD monitör ben samsung düşünüyorum ama tavsiyelerinize göre değiştirebilirim

Böyle bir sistem için tavsiyeleriniz ve fiyat ne kadar olur? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

gıgabyte ga-m61s3 nforc çipsetli güzel bir anakart +o.b 256mb ekran kartı var 8 kanal ses iee1394 ve normal bir kullanıcının oynayacağı bütün oyunları oynar

işlemciye gelince X2 5000 güzel fiyat artı performans olarak

teşekkür ederim arkadaşım ancak liste şeklinde ve biraz daha anlaşılır yazmanız mümkün mü acaba? tam olarak sistem listesine ihtiyacım var parçaların uyumluluğu hakkında bi fikrim yok çünkü...

ben sorularının hepsi olmasada bazılarına bir kaç öneride bulunayım (önerilerim en üst düzey değil fiyat performans olarak bence en iyilerdir yani daha üst model bulursun ama masraf gereksiz artar)

-en son sistem istiyorsan 1750-2000 ytl yi bulur.

-entegre ekran kartı içeren anakartların performansı alt seviyedir tavsiye etmem..

-ekran kartı ati düşünüyorsan his iceq 3850 512 mb(ama crossfire düşünürsen sapphire 3850 den 2 tane al his in soğutması büyük)

nvidia düşünüorsan palit 8800 gt sonic öneririm

-hdd seagate 16 mb önbellekli 250 gb öneririm.. kapasite lazım olursa yanına bi hdd daha alırsın..

-ram ocz platinium 2*1 gb 800 mhz öneriririm(fiyatı hızına göre uygun..hızıda iyi)

-üst düzey bi sistem için asus kasa almak mantıksız çünkü asusların psu ları düşük..iyi performans almak istiyorsan psu yu mecburen değiştireceksin..

onun yerine ben glacial power 550 w güç kaynağı ve akasa zen siyah kasa ikilisini öneririm..

-monitör tamamen senin estetik zevkine kalmış bişe ama bencede samsung iyidir..

tepki süresi en fazla 5ms olsun

..benden bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir... :)

CPU AMD Phenom 9500 AM2+ 2.2 GHz, AM2+, QUAD-CORE, BOX İşlemci 229 $

ANAKART ASUS M3A32-MVP, AMD AMD 790FX, DDR2, PCIExp, Socket 940 AM2 239 $

BELLEK - RAM OCZ PLATINIUM-CL4-XTC 1024x2 (2048) MB DDR2 800 Mhz RAM 95 $

HDD SEAGATE 250 GB HDD SATA II NCQ 16 MB 73 $

EKRAN KARTI HIS HD3850 IceQ III Turbo 512 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10.1, DDR3, 256 bit, 720/1820 229 $

MONİTÖR SAMSUNG 920NW 19' LCD Wide Screen MONİTÖR 5 MS Siyah 229 $

KASA AKASA ZEN Siyah Çift 12CM Fanlı Kasa (PSU Yok) 59 $

KLAVYE_MOUSE MICROSOFT CA9 SİYAH PS2 KABLOLU KLAVYE+MOUSE 19 $

CD-DVD YAZICI LG GH20NS 20X DVD-RW Double Layer Siyah SATA 29 $

HOPARLÖR PHILIPS MMS460 5.1 KANAL HOPARLOR 144 $

PSU Glacialpower GP-PS550BP 550W Power Supply 63 $

TOPLAM : 1408 $

KDV : 253,44 $

TOPLAM FİYAT - PEŞİN : 1661,44 $

Nakit / Havale : 1.985,42 YTL

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...