Jump to content

Remler Pc Yi Çalıştırmıyor!

polat1989

Recommended Posts

arkadaşlar elimdeki ddr400 250 mb remi denemek amacıyla biostar u8568pro anakarta taktım çalışmadı tmm normaldir ama bu anakartı çalıştıran 2 tane 256 mb sd rem var 133 mhz bunları tekrara taktıgımda rem testini yapıp donuyo ve hiç bir işlem yapmıyor defalarca resetledim ama olmuyo...

slotları denedim her remi teker teker iki slotta da denedim remleri tek taktıgımda çalışıyo ikisini taktıgımda çalışmıyo iki remi takınca çalışmıyo tek remle çalışıyo slotlar saglam remlerde saglam o halde sorun ne bilen bi arkadaş cvblasın nolur

Önce anakart a bi duş aldır sonra ram leri tek tek jakuziye ******ür. Daha sonra yağmurlu havada kasaya hava aldır dişarda beraber gezinin. Arkadaşların dediği gibi çalışır o zaman.

Not:Denemeyin tamamen Gazelle den esinlemedir.

kardes pc yi kapat.elektrigin fisini cek. 10 dk beklesin . ram leri capraz tak. yani 4 slot lu ise arada bir bosluk birak tak, yine olmaszsa bios pilini sifirla cikart tak.o zaman olur . simdi ne alaka diyecek siniz ayni sorun bende oldu da on dan biliyorum

Önce anakart a bi duş aldır sonra ram leri tek tek jakuziye ******ür. Daha sonra yağmurlu havada kasaya hava aldır dişarda beraber gezinin. Arkadaşların dediği gibi çalışır o zaman.

Not:Denemeyin tamamen Gazelle den esinlemedir.

sayın arkadaşım sana bir tecrübemi anlatayım sonrada milletle dalganı geçmeye devam et.. ati chipsetli ekran kartı 1024*768 yapmama rağmen restarttan sonra 800*600 oluyordu driver güncelleme wdm vs herşeyi yapmama rağmen

sence neden böyle bir problemler çıkardı..ekran kartıda sapasağlam.. ekran kartının canı sıkıldıda bizimle oynamakmı istedi ?

arkadaşlar işinize yararmı bilmem ama yine kafayı vurarak çalıştırmaya çalıştım ve basardım da ama bu seferde 5 dk çalışmadan resetliyor remleri tek tek taktımı ikisinide 100 MHz de görüyo çift taktımı olmuyo ancak biostan MHz ayarını 100 e düşürürsem oluyo o zamanda sonradan dediğim gibi resetliyo bundan yola cıkarak bulabiliriz galiba :D:):clapping:

ya abi remler pc yi çalıştırıyodu dedim bi format çakayım formatı çakıyorum 39 dk dan 38 e düşmüyor donup kalıyo remleri tek tek denedim yine fayda etmedi biosu sıfırlayınca ilk olarak yüz MHz de çalışıyo ama sonra yine aynı buna bi çare bulalım nolursunuz krize giricem yaaa :clapping::rofl::) :) :) :) :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...