Jump to content

Bulmacayı Çözün Ömür Boyu Bursu Kazanın

tarihogretmeni

Recommended Posts

Samsun'da matematik öğretmenliği yapan Aydın Cerit, hazırladığı 'Hedef 19 Bulmaca' adlı bulmacayı çözebilene ömür boyu eğitim bursu vereceğini garanti ediyor. İşte o bulmaca:

Matematik alanında çalışmaları bulunan öğretmen Aydın Cerit, son bir yıldır bulmaca üzerinde çalışma yapıyor. Her sayıdan çeşitli bulmacalar hazırlayabilen Aydın Cerit'in, en son hazırladığı 'Hedef 19 Bulmaca' çalışmasını çözebilenler çeşitli hediyeler kazanabilecek.

Çözümü zor olan ve iyi bir matematik bilgisiyle çözülebilecek çalışmanın içeriği 19x19 kare bulmaca, 361 sayıdan oluşuyor. Bunlardan 147 soru şeklinde yer alırken, diğerleri yer değiştirilmeden çözüm de kullanılıyor ve her satır, her sütüntoplamı 19 olacak şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Samsun Kültür Dershanesi sponsorluğunda gerçekleştirilen bulmaca yarışması 15 Haziran'a kadar sürecek. Bulmacayı çözebilen herkes ömür boyu eğitim bursu kazanacak. Ayrıca ilk çözen 5 kişiye bilgisayar, ikinci 5 kişiye cep telefonu, hedef 55 adındaki bulmacayla birlikte çözene ekstradan 3 bin YTL verilecek. Bulmacanın, iyi bir matematik bilgisiyle çözülebileceğini belirten Aydın Cerit, bulmaca yarışmasında şehir ve ülke sınırlamasının olmadığını, herkesin

katılabileceğini söyledi. Sayıların ayrı bir büyüsü olduğunu belirten Cerit, bulmacanın iyi bir beyin jimnastiği olduğunu kaydetti.

98919.jpg

98920.jpg

Birde eğitim kurumu olacak yazdığı yazıya bak

ilk çözen beş kişiye 5 bilgisayar

ikinci çözen beş kişiye 5 cep telefonu

şimdi bu vaade göre birinciye 5 bilgisayar

ikinciye 5 bilgisayar

üçüncüye 5 bilgisayar... diye gider :drinks:)

çözmüyorum bitti benim için SAMSUN Kültür Dershanesi :drinks:

Samsun'da matematik öğretmenliği yapan Aydın Cerit, hazırladığı 'Hedef 19 Bulmaca' adlı bulmacayı çözebilene ömür boyu eğitim bursu vereceğini garanti ediyor. İşte o bulmaca:

Matematik alanında çalışmaları bulunan öğretmen Aydın Cerit, son bir yıldır bulmaca üzerinde çalışma yapıyor. Her sayıdan çeşitli bulmacalar hazırlayabilen Aydın Cerit'in, en son hazırladığı 'Hedef 19 Bulmaca' çalışmasını çözebilenler çeşitli hediyeler kazanabilecek.

Çözümü zor olan ve iyi bir matematik bilgisiyle çözülebilecek çalışmanın içeriği 19x19 kare bulmaca, 361 sayıdan oluşuyor. Bunlardan 147 soru şeklinde yer alırken, diğerleri yer değiştirilmeden çözüm de kullanılıyor ve her satır, her sütüntoplamı 19 olacak şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Samsun Kültür Dershanesi sponsorluğunda gerçekleştirilen bulmaca yarışması 15 Haziran'a kadar sürecek. Bulmacayı çözebilen herkes ömür boyu eğitim bursu kazanacak. Ayrıca ilk çözen 5 kişiye bilgisayar, ikinci 5 kişiye cep telefonu, hedef 55 adındaki bulmacayla birlikte çözene ekstradan 3 bin YTL verilecek. Bulmacanın, iyi bir matematik bilgisiyle çözülebileceğini belirten Aydın Cerit, bulmaca yarışmasında şehir ve ülke sınırlamasının olmadığını, herkesin

katılabileceğini söyledi. Sayıların ayrı bir büyüsü olduğunu belirten Cerit, bulmacanın iyi bir beyin jimnastiği olduğunu kaydetti.

Sonuç için son başvuru 15.06.2008'dir.

http://rapidshare.com/files/87407712/Matemetik_burs_sorusu.zip[/CODE]

Ben bu öğretmeni tanıyorum öss ye hazırlanırken gittiğim dersanede matematik dersimize geliyordu. Adam iyi, çalışkan ve dürüst biriydi. Ama adamın yeri bence dershane değil matematik mühendisliği ya da ne bilim daha üst bir yer olmalı. Tahtada örnek çözerken bazen aşırıya gidip ispatlarına filan gidiyordu. Tabi biz ağzımız açık seyrediyorduk. Çözemediği soruları hiç sıkılmadan akşam bakarı diyordu ve ertesi gün kaç saat uğraştığını anlatıyordu bize. O zaman da sayılarla ilgili değişik ispatları ve çalışmaları vardı. Mesela 0 ve 1 den Allahın varlığını ispatlamış. Yani arkadaşlar bulmacaya o kadar güvenmese o kadar hediyeler vermezler. Ama o kesin basit bir teknik bulmuştur çözüm için.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...