Jump to content

Katılımsız Xp Hakkında Birkaç Soru ?

sirtlan

Recommended Posts

Merhaba;

Öncelikle paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Bu site sayesinde katılımsız xp hakkında birçok şey öğrendim.Fakat takıldığım bi iki nokta da yardım gerekli sanırım...

NR UpdatePack in en son sürümünü (17.01.2008) nLite ile entegre ettim.Bazı bileşenleri kaldırdım ve ince ayarları yaptım. DriverPack Base ile tüm driver paketlerini entegre ettim.Kurulum sorunsuz tamamlanıyor.

1- Başlat menüsünde sağa tıklanmıyor.

2- XP başlangıcına şifre koymama rağmen XP direk açılıyor.

3- NR UpdatePack den kaynaklı bir hatadan dolayı Saat dilimi Kabil seçili olarak açılıor. Bunu istanbul yapmam gerekli.

4- Hazırladığım NTOSKRNL.EXE i sk8er_boi'in anlattığı yöntemle OEM üzerinden atıyorum. Fakat yeniden başlattığımda NTOSKRNL.EXE ekranında donuyor ve devam etmiyor. (çözümü bu ekranı orjinal haliyle bırakmakta buldum.Bi yolu varsa anlatırsanız sevinirim.)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :rolleyes:

1. sorununu bilmiyorum ama diğerlerine cevap vereyim

2- aşağıdaki kodları bir metin belgesine yapıştırın ve *.reg dosyası olarak kaydedip çalıştırın

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AutoAdminLogon"="1"[/CODE]

3- aşağıdaki kodları bir metin belgesine yapıştırın ve *.reg dosyası olarak kaydedip çalıştırın

[CODE]REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Time Zones\GTB Standard Time]
"Display"="(GMT+02:00) Atina, Bükreş, İstanbul"
"Dlt"="GTB Yaz Saati"
"Std"="GTB Standart Saati"
"MapID"="-1,67"
"Index"=dword:00000082
"TZI"=hex:88,ff,ff,ff,00,00,00,00,c4,ff,ff,ff,00,00,0a,00,00,00,05,00,04,\
00,00,00,00,00,00,00,00,00,03,00,00,00,05,00,03,00,00,00,00,00,\
00,00[/CODE]

4- En sağlıklı yol

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=29236[/CODE]

Yardımın için teşekkür ederim. Başlat menüsü üzerinde sağa tıklayamamın sebebi nLite ile yaptığım ince ayarlardan kaynaklanıyormuş (Sürekle Bırak Devre Dışı :rolleyes: ). Diğer Sorunları da anlattığın yöntemle giderdim.

Tekrar Teşekkür Ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...