Jump to content

İnternet Öğrenciyi Aptallaştırıyor

apoo

Recommended Posts

r_20080115095109_ogrenci.jpg

Uzmanlar ‘Bilgi için ‘google’a bakmak sürekli hamburger yemek kadar tehlikeli’ diyor. İngiltere'de Brighton Üniversitesi’nde başlayan bir tartışma çağımıza damgasını vuran ‘google’ arama motorunu hedef alıyor.

Uzmanlara göre bilgiye ‘google’ yoluyla ulaşmak tıpkı fast food yemeklerle atıştırmak ya da beyaz ekmek yemek gibi. Medya uzmanı Tara Brabazon yaptığı çalışma üzerine bütün öğretmenleri ve profesörleri öğrencilerinin google kullanması konusunda uyaracağını söyledi. Çünkü Brabazon’a göre, yeni nesil öğrenciler bilgiyi nereden geldiğini bilmeden ve üzerinde düşünmeden kullanıyorlar. Bu da, onların beyinsel faaliyetlerini ve düşünme kapasitelerini köreltiyor.

Brabazon, kendi öğrencilerine okuldaki ilk yıllarında google ve wikipedia’yı kullanmayı yasakladığını belirtiyor. Uzman ‘Öğrenciler bilgi çağında yaşıyorlar, ancak doğru bilgiden yoksunlar’ şeklinde konuştu.

www.veteknoloji.com

• 3 hafta sonra ...

Google Olmasan HErgün Ögrencilere Yani Bizlere verilen Ödevleri Nasıl Bulacagız O zaman Ögretmenler Az ödev versin Ögrencilerin bi sucu yokki bu işte kardesim ögrencilere suç atmayın bütün suc ögretmenlerde Ögrenciye 50 sayfalık ödevi verirse oda gider googleden bulur Yazıcıdan cıktısını alır verir ögretmene Bu kadar basit

biz ne yapalım ya o 50 sayfalık kıyağın bi size mi verildiğini sanıyorsun sen?zamanında bizede veriyorlardı hiç kusura bakma üstelik bize yabancı dil ile veriyorlardı lisedeyken hadi bul da göreyim ansiklopediden adamı bul hayatını çevir ondan sonra 1 hafta....

• 6 ay sonra...

Çok doğru bir bilgi gerçekten beyinsel ve zihinsel olarak google bizi cok etkiliyo. Ben mesela Google yoksa internete girmiyorum

Pskolojik olarak google yi görmediğim zaman internete giresim gelmiyor...

Bana göre web google

internet dendiğinde ilk aklıma gelen bu...

Yani baş sayfamda google yoksa naparım diye düşündüğüm bile oluyor...

Bi örnek daha verim :

Gecen salı akrabalar gelmişti 3 te cocuk getirmişler Tabi ben evde değilim

''mozillada bi özellik var kapatınca son bırakılan sayfayı hatırlıyor''

bu 15 yaşlarındaki 3 cocuk internete girdiklerinde google olmadığından bilgisayarı kapatıyorlar...

Ben eve geldiğimde sorunca :

''Ömer abi sizde internet yokmu

-Var!!

Ama ben girdiğimde google gelmedi?

Diye bi yanıtla karşılaştım işte google işte eğitim Bilinç altında ne varsa herşeyide o sanırsın

Çok doğru bir bilgi gerçekten beyinsel ve zihinsel olarak google bizi cok etkiliyo. Ben mesela Google yoksa internete girmiyorum

Pskolojik olarak google yi görmediğim zaman internete giresim gelmiyor...

Bana göre web google

internet dendiğinde ilk aklıma gelen bu...

Yani baş sayfamda google yoksa naparım diye düşündüğüm bile oluyor...

Bi örnek daha verim :

Gecen salı akrabalar gelmişti 3 te cocuk getirmişler Tabi ben evde değilim

''mozillada bi özellik var kapatınca son bırakılan sayfayı hatırlıyor''

bu 15 yaşlarındaki 3 cocuk internete girdiklerinde google olmadığından bilgisayarı kapatıyorlar...

Ben eve geldiğimde sorunca :

''Ömer abi sizde internet yokmu

-Var!!

Ama ben girdiğimde google gelmedi?

Diye bi yanıtla karşılaştım işte google işte eğitim Bilinç altında ne varsa herşeyide o sanırsın

aynen bendede bazen google açılmıyordu açılmadığı için hiç ama hiç internette dolaşasım gelmiyo nedenini bilmiyorum ama sanırım biz gözümüzü googleyde açtığımız için googlesiz yapamıyoruz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...