Jump to content

Hangi Modem Daha İyi

volkanyalcin

Recommended Posts

Arkadaşlar Telekomun verdiği RT205TT Modemlerden kullanıyorudm fakat Mac filtreleme olayı devre dışı olduğu için Değiştiriyorum Airties kalitesinden memnunum Fakat Bir kaç forumda Zyxell P-661HW-d1 modemin incelemesini yaptım 2sinin arasında kaldım şimdi bu durumda hangisini almak daha mantıklı

Airties RT211 modelini apartman olarak kullanıyoruz ve kimsenin şikayeti yok. Modem 4. katta duruyor 2,3,4,5. katlardan bağlanıyoruz. Tavsiye edebilirim.

Bu arada bir bilgim yok tahminen söylüyorum ama mac filtreleme olayı firmware güncelleyerek çözülmüyor mu ? Yoksa telekom donanımsal olarak bir müdahelede mi bulunuyor verdiği modemlere ?

arkadaşım alcaksan devalı download peşinde koşacaksan Zyxell alcaksın inanılmaz modem ben o kadar dosya indirdim hiçö birsorunu yoktu ğzerinde gelikler vardı hava almasını sağlıyor du ama arkadşaımın dediğine göre airties te iyi modem dir ben sonra modemimim adaptorpunu kaybettin ladox aldım bu da harika modem download hızım 1024 de 116 nın altına düşümüyor upluıad 28 harika walla Zyxell yada ladox al derim

Airties RT211 modelini apartman olarak kullanıyoruz ve kimsenin şikayeti yok. Modem 4. katta duruyor 2,3,4,5. katlardan bağlanıyoruz. Tavsiye edebilirim.

Bu arada bir bilgim yok tahminen söylüyorum ama mac filtreleme olayı firmware güncelleyerek çözülmüyor mu ? Yoksa telekom donanımsal olarak bir müdahelede mi bulunuyor verdiği modemlere ?

malesef 205TT modelinde Mac filtreleme yapsanızda olmuyor 205 in firmware'ı da yüklenmiyor Telekom Airties ile anlaşarak özellikle 205TT modelini Geliştirmiş Sizi kablosuz ağı şifrelemeye zorluyor

şifresiz bırakıp mac tarafını kullanırsanız buna izin vermiyor

• 2 ay sonra...

bence türkiyede yaşayan birisi olarak modem fiyatları çok pahalı ama amerikada felan yaşasıydım çok iyi modem alabilirdim benimde tercihim us roboticsten olurdu.

ayrıca türk telekomun airties modemleri bilerek aldırmasının sebepi tamamen ticari olaylara dayanmaktadır.çünkü türk telekom güzel ülkemizin çoğu yerinde modemi reset attırıcak şekilde küçük elektrik akımları yollamaktadır.düzensiz ve fazla voltajda böylee dışarıdan gelen markaların çoğu bu akımlara dayanıklı olmadığından günde bir veya iki kere elinizle modeme reset atarsınız.bunun çaresi ise airties modem almaktır.Yada düzensiz akıma karşı Bir adaptör alıcaksın.onunda fiyatı 15 - 20 ytl arası

Airties türkmalı/türkçe olarak ülkemiz insanına ve şartlarına daha uygun olduğu kanaatindeyim, kullanımı çok basit, kalitelide gözüküyor.

airties yerli malı gözüksede aslında türkiye de konuşlanmış bir hollanda firması. arge kısmı yerli mühendisler tarafından yapılıyor, fakat üretim kısmı diğerleri gibi çinde. ama kötü bir mal da değil dediğin gibi, sadece en iyisi değil.

• 1 ay sonra...

Airties RT211 kullanıyorum iki arkadaş almıştık şuan çok memnunuz.ama arkadaşım benden daha çok memnun neden derseniz arkadaşımın işi evine 300 metreden fazla olasına,vede arada evler binalar olmasına rağmen laptobu sabah işe akşam eve ******ürüyor hem işyerinden bağlanıyor hem evinden vede çok memnun tavsiye ederim.

eğer zyxell iücretli bir şekilde alacaksanız onun yerine linksys almanızı tavsiye ederim.

evet bizde linksys kullanıyoruz arkadaşlarla linksys wag325n çok güzel fiş tak çıkar internet bağlanması 10-15 sn arası toplu alacaksanız güzel tek tuzlu

kampanya vardı 220 ytl gelmişti (c.finansa 200 idi o tarihte.) piyasa 260-300

• 7 ay sonra...

arkadaşım bende "us robotics"'i önereceğim ve bir uyarıda bulunacağım bana telekomun verdiği bir modem var "pikatel combomax" sakın olaki bundan alma iğrenç bir modem.tek kişi kullanırken zaten yavaştı 3 kişi olduk gerisini siz düşünün...........

Airties Rt205 kullanıyorum.Gayet memnunum.Tek şikayetim bazen bağlantı koptuğunda kolay kolay gelmiyor.2 3 kere reset attığım oluyor.Ama torrent kullanıcısıyım diyorsan airties ten şaşma.Port açmasan dahi otomatik port özelliği mevcut ;)

Edit : Yazım hatası.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...