Jump to content

Bilgisayarım 80gb Den Fazla Hardisk Görmüyor

wboylord

Recommended Posts

Arkadaşlar Mercury PVM266aM-P marka anakart kuulanıyorum . benim bilgsayarımın 80 gb HDD vardı üzerinde bozuldu gittim 160 gb ide disk aldım sata yok çünkü board üzerinde ve sanırım bu anakart 160 gb HDD desteklemiyor bu diske windows kurmaya çalıştığımda hep donup kalıyo aynı işlemi 80 gb disk ile yaptığmda problem yok. P4 bir anakartın 160 gb ide disk desteklememesi sizcede biraz saçma değilmi? Şimdi ben ne yapabilirim bios update falan işe yararmı acaba bu konuda evet yarar diyenininz olursa bu update i nasıl bulabilirm yardımcı olan biri olursa çok çok dua ederim tşekler.

yapman gereken öncelikle bios ayarlarına girip orada disk boyutunun kac göründüğünü kotrol etmek. Çünkü göründüğü kadarıyla esas problem elindeki yükleme cd si çünkü elindeki cd xp nin service pack olmayan cd si sp1 den sonra xp ler büyük disk desteklemeye başladı. Eğer bios ta boyutu doğru görünüyor ise birkaç seçeneğin var bunlardan biri elindeki cd yi sp1 veya sp2 li cd ile değiştirip denemen diğeri herhangi bir disk programı ile disk partion larını ayarlayıp ondan sonra yükleme yapman ve yüklemeden sonra windows u nu güncellemen.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...