Jump to content

Creative 4+1 De Ses Sorunu

Anduriel

Recommended Posts

Benim Creative 4+1 İnsipre 4400 hoparlörüm var. Hoparlörlerin sadece 2 tanesinden ses alabiliyorum diğerlerinden ses gelmiyor. Önceden hepsiden verim alabiliyordum. Bunun sebebi ne olabilir?

arkadasım bunun bı cok sebebı olabılır..... ses sıstemını baska bı aygıtta denedınmı? ( tv, vcd,dvd, teyp v.s. dene once) eger ondada calısmıyorsa.. hangı kolonların calısmadıgına bak... saglarmı sollarmı onlermı arkalarmı sınıflandır... ona gore o kablolara bak kopuk olabılır... bı cok neden var aslında tam acıklama yapmamıssın sorunun nerden kaynaklandıgınıı anlamak ıcın goz atmak gerekır... yada senın goz atıp yaptıklarını bıze aktarman gerekırkı bızde ona gore yorum yapalım...

Benim Creative 4+1 İnsipre 4400 hoparlörüm var. Hoparlörlerin sadece 2 tanesinden ses alabiliyorum diğerlerinden ses gelmiyor. Önceden hepsiden verim alabiliyordum. Bunun sebebi ne olabilir?

vallah arkadaşım benımde 5+1 var bende çalıştıramadım her ağızdan bır soz çıkıyo abı sen elındekılerle ıdare et ıyısımı ben gıbı :rolleyes:

vallah arkadaşım benımde 5+1 var bende çalıştıramadım her ağızdan bır soz çıkıyo abı sen elındekılerle ıdare et ıyısımı ben gıbı :rolleyes:

mahmut abi ben varken 5 de calışıyodu ama sende normal olan sey yin çalışmıyo mubarek ne dayanır size :) :) :dribble:

ani inti iştehiç korkmaz allayurda aleyk

Arkadaşlar ses siteminden önce ses kartlarınıza doğru driverları bulup kurun ve hat çıkışlarını özenle ayarlayın.ses kartı yazımlımları size gerekli yardımı sağlayacaktır.4+1 kullanan arkadaşım ses kartın creative live serisi ise o kart iki türlü tanıtılıyor SB live! olarak tanıttığında haliyle kart sadece 2 speakerdan ses veriyor.ama son driverını indirdiğinde creative live series olarak tanıyo ve yazılımında çakışma olmadan senin kaçta kaçlık çıkış alcağını sağlar.eğer anakarttan ses alıyorsan ve eski ac'97 (realtek - soundmax - cmedia chipsetli seskartı ise) arka tarafında 3 tane çıkış olur ( yeşil - mavi - pembe ) senin buradan kullancağın yeşil ve mavi (4+1 de siyah ve yeşil kablo bulunuz yeşil yeşile siyah maviye tak ses kartı yazılımı ile mavi ses girişi deilde ses çıkışı olarak ayarla yada speaker setini seçtiğinde otamatik dediğim şekle gelecektir.) anakart yeni 8 chanel desteği varsa ses kartı yazılımı kurulu ise jakları takıp çıkartırken zaten sana uyarı verip hat çıkışı veya girisi olduğunu seçmeni ve hangi rengi kullancağını söyler. iyi geceler

mahmut abi ben varken 5 de calışıyodu ama sende normal olan sey yin çalışmıyo mubarek ne dayanır size =@:) :)

ani inti iştehiç korkmaz allayurda aleyk

babo sen belamısan herşeyde bır işler buluyosun sende bızdeyken kömür gözlün vardı ama şimdı yanında yok =@

media playerda dinleyince ses hepsinden geliyormu, winampta 2 sinden gelir winamptan 2 sinden çıkıyorsa çözümü var

bide saatin orda mavi icon var üzerine gelince sound effect yazıyo ona bas 1 kere sonra menü açılacak yukarda speaker configuration yazar oraya bas sonra orda 4- channel mode for 4 speaker yazan yeri tıkla ondan sonra dene

bekliyorum cevabını

• 1 yıl yıl...
Arkadaşlar ses siteminden önce ses kartlarınıza doğru driverları bulup kurun ve hat çıkışlarını özenle ayarlayın.ses kartı yazımlımları size gerekli yardımı sağlayacaktır.4+1 kullanan arkadaşım ses kartın creative live serisi ise o kart iki türlü tanıtılıyor SB live! olarak tanıttığında haliyle kart sadece 2 speakerdan ses veriyor.ama son driverını indirdiğinde creative live series olarak tanıyo ve yazılımında çakışma olmadan senin kaçta kaçlık çıkış alcağını sağlar.eğer anakarttan ses alıyorsan ve eski ac'97 (realtek - soundmax - cmedia chipsetli seskartı ise) arka tarafında 3 tane çıkış olur ( yeşil - mavi - pembe ) senin buradan kullancağın yeşil ve mavi (4+1 de siyah ve yeşil kablo bulunuz yeşil yeşile siyah maviye tak ses kartı yazılımı ile mavi ses girişi deilde ses çıkışı olarak ayarla yada speaker setini seçtiğinde otamatik dediğim şekle gelecektir.) anakart yeni 8 chanel desteği varsa ses kartı yazılımı kurulu ise jakları takıp çıkartırken zaten sana uyarı verip hat çıkışı veya girisi olduğunu seçmeni ve hangi rengi kullancağını söyler. iyi geceler

arkadaşım bendede aynı sorun warda senn bu maviyi ses çıkışı yapma işini tam olarak anlamadım ve nasıl yapıldığını bilmiyorum ses kartım on board.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...