Jump to content

Philps 105e Monitör Srücüsü

Saltuk Gazi

Recommended Posts

Herkese Merhaba.

Dün monitörümde bir sorun meydana geldi,çözemedim.

Modeli Philips 105E.durup dururken bişey oldu.ekranı açtığımda göüntü ekranı yarılamıştı.

yani monitörün sağ ve sol kenaralrında birkaç cm lik bir yer açılmıştı.görüntü tam monitörün keanrlarına kadar gitmiyor.sağ ve soldaki bu yerler hiç makina açık değimiş gibi koyu siyah.biraz daha içinde normal parlak siyah bir kare var,grüntü burada.Görüntü dikinie büyüyebiliyor,ama enine genişleyemiyor.Görünüyü sol tarafa çekince sanki eksen etrafında kıvrılıyor.kağıt gibi!böyle bişey görmedim daha önce.Ayrıca görntü yanlardan içe basıklaştı.

sorunu çözmek için monitörü yeniden yüklemek istiyorum.am yükleme cd si yok.internetten sürücüyü buluyorum.her yerde aynı dosya var.

zip li bi arşiv.içinde bir tane .inf uzantılı,5-10 tane de .icm uzantılı dosya var.bunları nereye kopyalayacağımı bilmiyorum.system32 ye denedim olmadı.

galiba bu sorun alet eskiyince oluyormuş.

şu an berbat bi görüntüyle muhatap oluyorum,yardım ederseniz çok sevineceğim...

Bilgisayarım->Özellikler-> Donanım->Aygıt Yöneticisi->Monitorler

Sürücü->sürücüyü güncelleştir'den bu dosyaları göster. Senin o inf dediğin dosyaları göster.. Philips 105E diye tanıyacaktır sistem monitörünü kolay gelsin...

Bilgisayarım->Özellikler-> Donanım->Aygıt Yöneticisi->Monitorler

Sürücü->sürücüyü güncelleştir'den bu dosyaları göster. Senin o inf dediğin dosyaları göster.. Philips 105E diye tanıyacaktır sistem monitörünü kolay gelsin...

Allah razı olsun.bu aklıma gelememişti.şimdi deneyecem teşekkürler :)

edit:güncelleştirmek için cd istiyor da bende yükelme paketi ya da cd yok.

ayrıntılara geliyorum "sürücü dosyası gerekmiyor ve bu aygıtın sürücü dosyası yok" diye bir ifade geliyor.

Allah razı olsun.bu aklıma gelememişti.şimdi deneyecem teşekkürler edit:güncelleştirmek için cd istiyor da bende yükelme paketi ya da cd yok. ayrıntılara geliyorum "sürücü dosyası gerekmiyor ve bu aygıtın sürücü dosyası yok" diye bir ifade geliyor.

http://www.p4c.philips.com/files/1/105e69_05/105e69_05_dxp_eng.zip[/CODE]

Kolay gelsin...

http://www.p4c.philips.com/files/1/105e69_05/105e69_05_dxp_eng.zip[/CODE]

Kolay gelsin...

sağolasın zaten heryerde bu dosya var ama,nasıl yükleyeceğimi bualamdım.sonradan analayıp bişeyler yaptım.system32 den değştirdim galiba aam sorun sanırım aletten.[)(] şeklinde oluyo görüntü.başkalarında da varmış,olunca yumruklluyomuş ekranı vs... :)

benim durumumda olan biri varsa yardım ederse çok sevinirim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...