Jump to content

Ses Ayarı Denetımınde Etkın Karıstırıcıaygıtı Yok

KaRiiiZmA

Recommended Posts

selam arkadaslar!!!

wındows gorev cubugunun sagında bulunan ses ayarı denetımı sımgesını tıkladıgımda... ETKİN KARISTIRICI AYGITI YOK. KARISTIRICI AYGITI YUKLEMEK ICIN DENETIM MASASINA GIDIN ONCE YAZICILAR VE DIGER DONANIMI SONRADA DONANIM EKLEYI TIKLATIN.. BU PROGRAM SIMDI KAPANACAK UYARISI CIKIYOR... TNCTR XP KULLANIYORUM SES KARTIM ANAKARTA DAHILI REALTECK AC97 ...

wınamp, media payer ve ie tarayıcısı calısmıyor... ama wındows la alakalı seslerı duyabılıyorum... mesela uyarı penceresı acılıs sesı gıbı... ayrıca wınamp ı actıgımda DİRECTSOUND OUTPUT V2.42 (d) EROR yazan bı uyarı penceresı acılıyor ve BAD DİRECT SOUND DRİVER. PLAESE INSTALL PROPER DRİVERS ALL SELECT ANOTHER DEVİCE İN CONFİGİRATİON.. ERROR CODE: 88780078 UYARISI CIKIYOR....

bu sorunları halletmem ıcın ne yapmalıyım.... ses kartının yenı surumunu ındırdım (ac97__wdm_a403)ve yukledım gene aynı sorunla karsılastım...

Yardımlarınızı ve bılgılerınızı beklıyorum..... sımdıden tesekurler....

.............MUTLU YILLAR HERKEZE......

aynı sorunlan bende karsilastim ama int. ten orginal driver ı indirip yuleyince çözülmüstü .

not:bende bu sorunun olmasının nedeni buyuk ihtimallen driver yedek prg ile yedek alıp yuklemeye calışmamdı bende tekrar kurmayı bi dene istersen arkadasim

aynı sorunlan bende karsilastim ama int. ten orginal driver ı indirip yuleyince çözülmüstü .

not:bende bu sorunun olmasının nedeni buyuk ihtimallen driver yedek prg ile yedek alıp yuklemeye calışmamdı bende tekrar kurmayı bi dene istersen arkadasim

tesekulrler yardımın ıcın ama cok denedım.... artık eskı surumunu ındırıp deneyecegım... buda tutmazsa formatı hak ettı :)

• 11 ay sonra...

aynı sorun bir benzeri bendede var cafede beli araliiklarla ses karti ag ve ekranda bozulmalar oluyor ufak bir araşitirma sonucu alman b diye bir vurusun bu işe yol actini ögrendim bu konu hakinda bilgisi olan arkadaşlar yardimini istiyorum cafemde baya bir sorun yol acmaktadi şimdiden yardimlariniz icin tşk

• 2 hafta sonra ...

sa 25 makınalı bır cafem var 6 gündür ses "Etkin karıştırıcı aygıt yok.Karıştırıcı aygıtı yüklemek için Denetim Masası'na gidin" bir arza veriyor ayrica ag ve ekran karti drivislerindede sorun var araştıdım kadarıyla microsoft güvenlik sorunumumuş amam yaptım güncelemelerde işeyaramadi bircok yöntem denedim işe yaramad vrüs programlarıda bir şey bulamiyor yardim ci olursanız sevinirim

Kardeş ses ile ilgili sorunların çoğu driver çakışmalarından oluyor. virüs yoksa tabi.

Sorun çıkarabilen ses driverleri:

ffdshow

k-lite cocdc pack

mega codec pack

ve diğer codec packlar bunları kaldırıp. pc yi yeniden başlatıp, ses sürücülerini tekrar kurmayı deneyin.

Masa üstünden ''bilgisayarım''a sağ tıklayn ''yönet'''i secin ordan ''aygıt yöneticisine'' girin sağdaki pencereden ''ses video ve oyun kumandası'''nı genişletin ''bilinen ses sürücüleri''ne sağ tıklayın ''sürücüyü güncelleştir'' diyin , ''hayır bu kez deil''i işaretleyip ileri diyin ''listeden yada belirli bir konumdan yükle(gelişmiş)'' seçeneğini işaretleyip ileri diyelim ''arama yüklenecek sürücüyü ben sececeğim'' diyip ilerleyelim bilinen ses sürücümüzü işareteyip ileri diyelim bekleyelim olması gerek olmazsa buraya yazın yardımcı olayım...

bilgisayrlarin hepsinde ayni anda oluyor ag bir vurus var busoruna yol aşiyor deep oldundan resetlence gidiyor beli sure sonra bida kafayı yıyecem microsofun güvenlik acig diyorlar yamamları yaptım portlari kapatim gine nafile olmuyor

bu konuda salam bilgisi olna arkadaşların yardimina ihtiyacim var 10 senedir kafeciyim buyuzden deneyimlerime dayanarak bunu bir ag vurusu oldunu söyle yebilirim belirtileri yayilma şekil modem ve swiclere bulaşima şeklinden ag vurusu diyorum donanimdaki bozukluklarad sitemin kendini farket memesi icn yapilan yalanci saldirılar

forumlarda genelde microsof acigi olarak görüniyor amama sanmiyorum

tüm sorunlarda ortak kurulu olan programları yazarmısın benim pc'mde daha nete bile girmeden programları yükledikten sonra cıkıyo bu sorun virüsten cok bi programın yaptığı bişey olabilir tabi virüs te olabilir pclerde media player classc yükledikten sonra farkediyodum sorunu virüs olma ihtimali de var ama pc acılışına winampı ekleyin pc acıldığında winamp calıyo winamp kapatılıp tekrar acılınca sorun veriyo başlangıc dosyalarının hepsini kapatıp de bi deneyin ??

aynı sorun benim cafemde de var .

illk önce ağ bağlantıları devre dısı kalıyor ardından ses kartları devre dısı kalıyor. pc ye reset attığın zaman düzeliyor fakat 20 25 dk gibi bir süre sonra tekrar devreye giriyor bu sorun.. çeşitli araştırmalar yaptım 1 aydır takip ediyorum bu konuyu . en sonunda cafeyi kompleformatladım bütünj makinalara hem virüs hemde pc bakım prg kurdum tarama yaptım virüs bulmadı deepfreezeleri kurdum fakat 1 hafta aradan sonra bu sorun tekrar cıktı :s sorunun başlangıcında paylasıma veriğim dosyalar paylasımsız gozukuyor (ağ sağlayıcısı yok diyor) ve tekrar paylaşım vermek istedimde sonuc basarısız oluyor.

bazı sitelerde bu sorunun güncelleme ile alakası oldugundan bahsetmişler

bazı sitelerde ise driver çakısmasından bahsetmişler

kısacası bu sorunun ağ ile ilgili bi sorun oldugunu düşünüyorum( ses ve ekran kartlarında hata vermeside ağda olan bir virüsten olabilir ilk ağ bağlantısı devre dışı kalıyor ardından ise ses ve ekran kartları)

• 3 hafta sonra ...

merhaba arkadaşlar oncelikle dile getirim bu bi ag vurusudur .antivurusler bulamamasinin sebebi windows gibi calişmasi ve bu yazılım tanımamasidir

ben de cafeci yim fdisk format attıma ardınan temiz sadece cd kurdum ama hersey tamamdı eskiye dair hiç bişe birakmadim dokuman anamakina dahil anamakina ve diger makinalara defreezi attim ama degişmedi bu yaptıgım işlemlemler hepsi cd arşivimden aldim .2 arşiv di sp3 kurdum ve guncelledim .sorun aynen devam etti arkadaşlardemek istegim portları kapatın ve ag paylaşimi yapmayin ben bu sayede en azindan ses sorunundan gecici kur dum geri kalan yalan herşey nafile ayriyeten sen yeniden ettkinleştirmek için aygit yoneticisye ugraşmayin kısa yontemini verim size

başlat>çaliştır>services.msc>windows ses i 2 defa tıklayin ve kurtarma bolumunden hizmetleri yeniden başlat yapın 3 kutunu aynı olsun ve taman yapın sonra solda hizmeti yeniden başlat yazar onı tıklayın ve herşey normal daha sonra seste sorun olmaz

herkese kolay gelsin daha etkin yontem bilen arkadaşların yardımsı olmasini istiyorum www.google.com arattınız zaman ağ ve ses sorunu diye karşiniza geliyom pogramcı arkadşlar ve adminden yardım

bir aydır bende bu konu üzerinde arastırma yapıyorum ama hiç bir sonuç bulamadım. En son 2 hafta önce bütün pclere format attım ve bugune kadar bir sorun yoktu ama simdi yine başladı.. Kafayı yemek üzereyim bilgisayarcılara gidiyorum kimse bu konu hakkında kesin bir cözüm söyleyemiyor. Çaresiz bir durumda bekliyor gibiyiz..?

Sorun Çözüldü..!

Ve Mutlaka Windows u Update Ediyoruz.

windowsupdate .microsoft .com/ (aradaki boslukları silin.)

En Temiz Şekliyle Olsun diyorsanız Pc nize XP SP3 veya Vista Kurun ve Mutlaka GÜNCELLEME YAPINIZ...

Güncelleme Bütün Sorunu Çözecektir..!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...