Jump to content

Katılımsız Başlangıç Programlarını Temizleme

blindson76

Recommended Posts

WPI ile programlarınızı kurdunuz. kurulumlar bittikten sonra pc reset attı ve yeniden başladı. kurulan programlar başlangıçta otomatik çalıştı. bu programları katılımsız halde nasıl temizleyebilirim. msconfig için parameetre var mı? yani başlat\çalıştır'a "msconfig /tüm başlangıç programlarını kaldır" şeklinde bi komut çalıştırabilirmiyim yada bunu yapan başka yazılımlar varmı. yardımlarınız için şimiden tşkler...

programların böyle bir seçeneği varsa programları tek tek capturelarla izleyerek yaptığı değişikliği bul ve bunları da katılımsıza ekle örneğin;

x programı; user profilein içindeki application data içinde klasör oluşturmuş ve ini dosyası atmış orada hemen aç bak ayarla. onu sfxleyip tekrar aynı klasör içine atılmasını sağla

kardeş bikaçtane örnek verirmisin programından ona göre diğerlerinide yazıyim

; Disable NeroCheck from Startup
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"NeroFilterCheck"=-

; Disable MSN Messenger from Startup
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"MsnMsgr"=-

; Disable Winamp Agent from Startup
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"WinampAgent"=-[/CODE]

Yardımlarınız için teşekkürler. ama derdimi bi türlü tam olarak anlatamıyorum. bakın arkadaşlar şimdi anlatacağım işlemi tek bir exe ye çift tıklamakla yapmak istiyorum

şöyleki; başlat'a geldim oradan çalıştır'a tıkladım ve acılan pencereye "msconfig" yazdım "enter"e bastım. sonra açılan pencereden başlangıç tagına geçtim ve alt tarafta bulunuan "tümünü devre dışı bırak" butonuna tıkladım ve "tamam" diyerek işlemimi bitirdim. işte ben bu işlemi yapacak bir program arıyorum. programa sadece çift tıklayarak bu işlemi gerçekleştirmesini isiyorum.

daha açık konuşmam gerekirse ben bir tane WPI cd hazırladım. içinde internet cafemde kullandıgım programlar var. WPı tüm bu programları yükledikten sonra pc'ye restart atıyo ve pc yeniden açılınca WPI ile yüklenen programlar otomatik olarak çalışıyor. işte ben bu programlarında WPI içine entegre edeceğim başka bir program tarafından açılışını başlangıçtan kaldırmasını istiyorum. yani WPı programları yükleyecek pc ye restart atıcak ve windows acıldıktan sonra yüklenen programlardan hiçbirisi otomatik olarak çalışmayacak.

umarım anlatabilmişimdir.

bizde sana farklı bir şey söylemiyorum bunu biz sana şak diye yapıp vermicez ki sen kendi kullandığın programlara göre hazırlıcaksın birinci yol her programın açılış kaydını nereye gizlediğini bulup silmek veya tam tersini uygulamak. ikinci yol ise kayıt defterinde HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run bu anahtar altında bulunanları sildirmek

• 8 ay sonra...

ctfmon.exe c/windows/system32/ctfmon.exe

RTHDPCL RTHDPCL.EXE

alcmtr ALCMTR.EXE

CoolSwitch c/windows/system32/taskswitch.exe

arkadaşlar c clenear da başlangıç bölümünde bunları gösteriyo bunlar nedir devre dışı bırakırsam bi sorun olurmu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...