Jump to content

İnt. Cafe Deki Bütün Pclerimde Explorer.exe Hatası

SIEMPRE17

Recommended Posts

arkadaşlar bi yardımcı olursanız sevinirim. Ben önceden win xp kullanıyordum ancak bilgisayarı açtığımda ekranda herşey donmuş oluyor başlangıç öğeleri açılmıyor başlat ve alt çubuklar dahilinde tüm masa üstü kitleniyor. TNC XP kurdum sorun gider zannettim ancak yeniden devam ediyor. ram den diye düşünsem de kesinlikle değil. ram orjinal kendi üstündeki ilk günkü ram ler. bütün pc lerde aynı şey war zor durumdayım müşterilerime rezil oluyorum. yardım ederseniz sevnrim. şöyle bi ipucu vereyim görev yöneticisi işlemler inden explorer.exe yi sonlandırıp uygulamalar dan yeni görev olarak explorer yazdığımda geri geliyor ve sorun ortadan kalkıyor kilitlenme olmuyor... arada bir pc resetliyor kendini:S

YARDIM NOLUR YA ARKDAŞLAR ZOR DURUMDAYIM...

arkadaşlar bi yardımcı olursanız sevinirim. Ben önceden win xp kullanıyordum ancak bilgisayarı açtığımda ekranda herşey donmuş oluyor başlangıç öğeleri açılmıyor başlat ve alt çubuklar dahilinde tüm masa üstü kitleniyor. TNC XP kurdum sorun gider zannettim ancak yeniden devam ediyor. ram den diye düşünsem de kesinlikle değil. ram orjinal kendi üstündeki ilk günkü ram ler. bütün pc lerde aynı şey war zor durumdayım müşterilerime rezil oluyorum. yardım ederseniz sevnrim. şöyle bi ipucu vereyim görev yöneticisi işlemler inden explorer.exe yi sonlandırıp uygulamalar dan yeni görev olarak explorer yazdığımda geri geliyor ve sorun ortadan kalkıyor kilitlenme olmuyor... arada bir pc resetliyor kendini:S

sorunu bende yaşadım, yedek ghost dosyaları vardı sistemleri yeniledim kurtuldum. Daha kolay bir çözümü var mı bilemem

Arkadaşım öncelikle söyleyeyim senin sorunun kesinlikle Virüsle.Aynı sorunu bende yaşıyordum.Antivirüs kurdum falan düzelmedi.Ancak şöyle düzeldi

1-Harddisklerin tümüne format at. C: D: falan arşivini cd ye yaz formatla.

2-Windows cd nin virüs içeriyor olması büyük ihtimal.Bilgisayarına at Tarat temizle sonra tekrar CD ye yaz.

3-Windowsu kurduktan sonra yüklediğin yazılımlar çoook önemli.Asıl sorunun sebebi olabilirler.Temiz yazılımlar kllandığından emin ol.

KESİN çözümün budur kardeş.Kolay gelsin

Arkadaşım öncelikle söyleyeyim senin sorunun kesinlikle Virüsle.Aynı sorunu bende yaşıyordum.Antivirüs kurdum falan düzelmedi.Ancak şöyle düzeldi

1-Harddisklerin tümüne format at. C: D: falan arşivini cd ye yaz formatla.

2-Windows cd nin virüs içeriyor olması büyük ihtimal.Bilgisayarına at Tarat temizle sonra tekrar CD ye yaz.

3-Windowsu kurduktan sonra yüklediğin yazılımlar çoook önemli.Asıl sorunun sebebi olabilirler.Temiz yazılımlar kllandığından emin ol.

KESİN çözümün budur kardeş.Kolay gelsin

Arkadaşım öncelikle i,lginiz için teşekkürlerimi gönderiyorum... Bunu bende düşündüm ancak arşivim 200gb :S sadece 70gb müzik var. ayrıca oyun ve filmler de cabası virüs konusunda haklı olabilirsin. fakat kurduğum sistemlere kaspersky vs... virüs yazılımları kullanıyorum kendi sitelerinden indirdiğim... explorer.exe başta olmak üzere, yine kendi sitesnden indirdiğim live msn nin msnmsgs.exe uzantısını ve biçok exe uygulamasını virüs olarak tanımlayıp silmek istiyor... defalarca format attım olmadı en son tnc kurdum :S yine aynı... fakat gözüme çarpan şu ki msconfig ten yazdığım başlangıç öğelerinin tamamını kaldırınca bu hata verilmiyor. int. cafedeki pc lerde oyun saklı ancak hepsini kaldırdım formatladım olmadı. eskiden böyle bi hata yoktu. ne yapacağım ben ya... senin dediklerini yapım olmazsa yazarın gene...

• 7 ay sonra...

Öyle her virüs bulaştığında verilerimizi kaybetsek halimiz yaman.

Bak kerdeşim önce term olan makinalarından iyi çalışan birinin ağ kablosunu çek sonra elinde herzaman kullanadığın xp ile diskin tamamını sil ve işletim sistemini sıfırdan kur.

Sonra

Please register to see this content.
bu dosyayı çek pc,ye bu virüs programını kur güncellemene gerek yok veri tabanı güncel olduğu için

şimdilik senin işini görür (bu işlemler esnasında ağ kablosonu takma)sonra diğer veri yüklü olan diklerinden birini ikinci disk olarak tak ve tam tarama yap silimesi gerekenleri

sil muhakkak,virüslü dosyada temizleme seçeneği varsa kullan.

Daha sonra yedek lerle berabar diğer aynı olan makinalara Ghost yaparsın böylece elinde temiz sistem olur sistemin imaj,ını almayıda unutma.

Allah kolaylık versin.

exe lere bulasan virüs alman b virüsüdür ve gercekten iillett agdan bulasır daha da kesin cözüm istiyosan linux kur tüm makinalara rahat et :rolleyes: ama cok zahmetli iş bu yukardaki awengers arkadasın dediklerini yapmaktan baska caren yok kolay gelsinnn ( saglam vindowsu bulunca deep freze yükle virüs gelsede dolanıp gider hasar veremez )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...