Jump to content

Xp Driveri Olmayan Laptoba Xp Kurma !

sanal_gangister

Recommended Posts

s.a

Değerli ağabeylerim ustalarım Möhüm insanlar...

Ben Bilgisayarcıyım Alanımda iyi olmak için Çabalıyorum .

Ve şuan acayip şekilde kafamı kurcalayan Beynimi Kemiren Rüyalarıma Giren Bir Olay War!

(Rüya konusu abartı değil WALLA Dün akşam rüyama girdi ) Fazla Uzatmadan Meseleye Geçeyim.

Geçen Gün Müşterinin Birine Acer Marka Bir Laptop Sattık [Acer Aspine 5715z]

Kurduk Misler Gibi Windows Xp SP2 Mizi Sıra Geldi Driverlere.

Driverler Vista için Ses Kartını Ve Diyer ıvır zıvırları yükledim ama ekran kartında ve wireless te sorun yaşadım

çünki driverler vista uyumlu ben xp ye yüklüyorum doğal olarakta olmuyor internette biraz araştırdım 5315 modelin driverleri oluyormuş hoşş baktım chipset aynı ama gene vista uyumlu driverler vel hasr kelam ben vista kurayım dedim şuna patronum az ilerdeki komşumuzdan (o komşumuzda bilgisayarcı) Yardım istedi Ve inanılması güc gelebilir ama o adam kendine büyük bir güven içinde hallederim dedi ve hallettide sordum giydirme yaptım dedi :S

Adamın bu konuda daha öncede vukaatları olmuş adam xp driveri olmayan pc lere xp kuruyor takır takır da çalıştırıyor Hemde tam teşebürslük takır takır resmen orjinal driverlerini yüklüyor Evet Ben Şahsen Hayyretler içinde kaldım tabi hayranlığımıda unutmamak gerek .

Şimdi Soruyorum Size Bu adam olmayan Driveri Nasıl Yapıyor ?

Bir iki ip ucu vereyim belki yardımı olur Adamın ekran Kartı driverini (dahili yani intel) intelin sitesinden indirdi

ama wireless i 500 GB lik harici HDD sini pc ye takarak içinden aldı ben o ara bakkala kola almaya gittim tam görmedim adam nasıl yapıyor xp driverlerini bir fikri olan warmı o acer pc için sörf yapıp driver aramadığından eminim.

Konunun Özü : Bu adam Pc Lere Vista için Üretilen Driverleri Bir Köşeye Bırakıp Xp Uyumlusunu Nerden Buluyor.

Acapa Bir Eklenti Kurup Driver Leri Atarken Xp Olarak Filanmı Gösteriyor Kafamda 1 milyon Tilki Geziyor Birsürü

ihtimal geçiyor aklımdan bu adam ne yapıyorrrrr !!!

uyumlu driverleri yukluyordur. uyumlu driverleri nerden biliyordur diyeceksin

belki adam bütün driverleri bir yere toplamıştır. Aygıt yöneticisinden bul diyordur yüklüyordur.

tncXp deki gibi :) bende ole yapıyorum genelde tnc cdsinden buluyor bi çok driveri.

acer'in driver adresi var oraya gireceksin ve modeli seçeceksin. modeli seçtikten sonra xp diye belirteceksin. gayet basit. ben de bütün driverleri indirdim ama sata diski hesaba katmadım.

Please register to see this content.
bu adersten başlayabilirsin.

acer'in driver adresi var oraya gireceksin ve modeli seçeceksin. modeli seçtikten sonra xp diye belirteceksin. gayet basit. ben de bütün driverleri indirdim ama sata diski hesaba katmadım.

bu adersten başlayabilirsin.

yeni çıkan leptopların winXp driver desteği yok. onun için bulamış arkadaş.

aynı sorunu gecen gün bende yaşadım arkadaşın laptopa xp yükleyelim dedik hevesimiz kursagımızda kaldı hp nin kendi sitesinde bile xp driver ı yok laptobun...laptoba yakın bütün modellerin driverlarını denedim ama olmadı nettede baya bi araştırma yaptım ama çözüm diye önerilem bütün şeyler boş çıktı... Gerçekten çözümünü bilen arkadaş varsa cok minnettar olucas ona :drinks:

sorunumuz xp uyumlu driverin piyasada yok olması bende acrerin sitesinde buldum kullandığım ürünü ama vista uyumlu driver sunmuş adamlar xp uyumlusunu sunmamış ustalarım bir çözüm bulur inş.

Acer Aspire 5715z için Aspire 5315 windows xp sürücülerini kullanabilirsiniz.

Bkz :

aspiregq5.png

Bu resimde gördüğünüz sürücüleri aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.

.

1-vistadan my drivers ile yada driver genius ile yedekle sonra aynı driveri xp ye göster...

ben bu yöntemle vistaya kurulamayan yazıcı driverini çatır çatır yedirdim....

(uyarı veriyor güvenli diil die felan ama çalışıo) uyum sorunu sadece exe den kaynaklanıyor..

2-birçok laptop aynı donanımları kullanıyor...

everestle donanım ayrıntılarına bakarsın... sonra tek tek laptop sitelerinden toplarsın...

Kolayın da kolayı var:Başkaları uğraşmış bulmuş.Size arayıp bulmak kalıyor.bilhassa vistalı notebooklar için xp kurulumu ve sürücüleri detaylıca tarif edilmiş

www.notebook.gen.tr

edit:harf hatası :drinks:

buradan herkese selam

öncelikle başlat-çalıştır-wmic yaz açılan sayfaya baseboard yaz orada anakartın modeli olacak o modeli googlede arattır. çıkan sayfada hangi çipseti kullandığını öğren ve sonra o çipseti indir ve yükle.

ondan sonra diğer driverleri, (aynı chipseti kullanan) bilgisayara yükleyip bilgisayarı kandırabilirsin:):drinks:

not:Chipseti yükledikten sonra kessinlikle bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın!Normalde yeniden başlatmadan bile hepsini yükleyebilirsin ama chipset öle deilll

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...