Jump to content

2 Hdd Sata Sorunu Çözemiyorum

Mytolocia

Recommended Posts

Arkadaşlar 2 hardiskim war 2 sindede TNCXP war biri esas kullandıgım digeri de öyle duruyo içindehiçbişey yok 2 hardiski birden taktıgımda hiçbirini açamıyor xp ekranı gelıyor soonra simsiyah ekrannn jumper olayı warmıs denedım kullandıgımı mastera kullanmadıgımı slave ye aldım bıosdan da yaptım olmuyo bir kere oldu ondada esas kullandığıma master lık verdiğim halde kullanmadığımı açtı başkada açılmıyo 2 TNCXP den olabilir mi bu aradaikiside 160 şar gb lık ya bi yardım plss tek tek açtığımda problem yok da işte

:)

Arkadaşlar 2 hardiskim war 2 sindede TNCXP war biri esas kullandıgım digeri de öyle duruyo içindehiçbişey yok 2 hardiski birden taktıgımda hiçbirini açamıyor xp ekranı gelıyor soonra simsiyah ekrannn jumper olayı warmıs denedım kullandıgımı mastera kullanmadıgımı slave ye aldım bıosdan da yaptım olmuyo bir kere oldu ondada esas kullandığıma master lık verdiğim halde kullanmadığımı açtı başkada açılmıyo 2 TNCXP den olabilir mi bu aradaikiside 160 şar gb lık ya bi yardım plss tek tek açtığımda problem yok da işte

<_<

Sata harddiskler de Master - Slave fonksiyonu yoktur. İkinci harddiski formatlaman en mantıklı çözüm gibi gözüküyor. Xp cd si ile boot edip o harddiskin bölümünü sil ve tekrar oluştur. Sonra pc yi resetle, xp düzgün bir şekilde açılır büyük ihtimalle ve sorunun çözülmüş olur.

İkinci bir çözümün daha var. O harddisklerden biri sana fazla geliyor sanırım, kullanmadığını gerçekten ihtiyacı olan birine hediye edebilirsin :) Yılbaşıda geldi, sevinir garibim :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...