Jump to content

Hiçbir USB çalışmıyor

siracturen

Recommended Posts

Power Supply değiştirdim sanırım yanmıştı. herşey normal çalışıyor ses ekran ethernet vs.. ama hiç bir usb çalışmıyor.. Bios tan Enable yaptım.. asus update ile biosu güncelledim. işe yaramadı. usb ye bişey taktığım zaman yeni donanım bulundu diyor 2 saniye sonra kayboluyor. aygıt yöneticisinde hiçbir işaret yok ama elektrik geliyor yani usb aygıtındaki ışıklar yanıyor kamera ışıkları vs.

Power Supply değiştirdim sanırım yanmıştı. herşey normal çalışıyor ses ekran ethernet vs.. ama hiç bir usb çalışmıyor.. Bios tan Enable yaptım.. asus update ile biosu güncelledim. işe yaramadı. usb ye bişey taktığım zaman yeni donanım bulundu diyor 2 saniye sonra kayboluyor. aygıt yöneticisinde hiçbir işaret yok ama elektrik geliyor yani usb aygıtındaki ışıklar yanıyor kamera ışıkları vs.

format at yeniden driver leri kur usb 2.0 da kur dene bakalım

Yardımcı olabilecek bi arkadaş yokmu yaa?

USB siz kaldım

Benimde Başıma Gelmişti aynısı

Normal XP Yükle

Yükledikten sınra usb bişey tak usb bellek gibi

onu sakın çıkarma daha sonra anakartını cd tak ve hepsini yükle

Ama Sakın Hepsini yüklemeden bilgisayarını yeniden başlatma!:....

Teşekkür ederim hemen deniyorum.

USB disk kullanımı engelleme.

--------------------------------------------------------------------------------

İnternet kafeniz içerisindeki emek vererek oluşturdugunuz arşivin beleşce dışarıya çıkmasını engelleyip, Flash Diskler ile yada USB Bağlantılı External diskler ile data hırsızlığı yapılmasını önlemek istiyorsanız, çözümü çok basit.

Bilgisayarda yapacağımız küçük bir ayar ile "USB External Disk", "Flash Disk" yada "Kameraların USB diskleri" gibi taşınabilir depolama aygıtlarının kullanımını engelliyeceğiz. Tabi USB Portunu kullanan diğer tüm aletler (Yazıcılar, Mouse, Klavye, webcam vs..) çalışmaya devam edecek.

Work Group’ta çalışan makineler için ;

Başlat/Çalıştır/Regedit açılır ve aşağıdaki DWORD değerine gidilir.

HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR altındaki "START"

Bu değer defaultta "3" olarak gelir. Eğer biz bunu "4" yaparsak bundan böyle bu bilgisayarda USB taşıma aygıtları çalışmaz. (Bu ayarın aktif olması için Restart gerekir)

sen bunu kullan;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...